Je bezpečné cvičiť na orbitreku v tehotenstve?

zuzik1983
9. aug 2012

babulky mate skusenost?nemozem tak drobcekovi ublizit?

boska79
9. aug 2012

Co hovori doktor? Napriklad bicykle - v tehu len v sede. Ale snad poradi niekto znalejsi... a cvicila si aj pred tehu? ak ano, tak by to malo byt v pohode, pokym nebudu komplikacie... a treba ist na cca max. 70% maximalnej tepovej frekvencie pri cviceni v tehu. Cize cvicit tak, aby si vladala rozpravat

gaby21
9. aug 2012

Ak mas bezproblemove tehotenstvo, tak v tehotenstve mozes robit presne tie iste veci, ako ked si nebola tehotna, teda za predpokladu, ze nefajcis nepijes, atd 😀

briketa
9. aug 2012

Cim viac fit ides rodit, tym lahsi je porod (v normalnej bezproblemovej situacii). Hor sa na orbitrek ;). Zena by v tehu mala cvicit , kolko jej telo dovoli.

manittu
10. aug 2012

ja som cvicila pred teho na orbitreku asi 2 mesiace a cez teho prvý mesia-2 kým som nevedela ze som teho , ked som zistila ze som teho okamzite som prestala a zakazal aj doktor kedze prvých 12 t je rizikových, netreba sa namahat a viem ze pri orbitreku z vlastnej skusenosti, ze clovek ide aslape ku koncu z posledneho :D ja osobne by som radsej prestala, su ine cvicenia pre tehotne ako netehotne, nemusis prestat cvicit, treba si najst nradsej nieco ine, moj nazor 🙂 a nazor 3 roznych gynekologou okolo mna....

lujza123
10. aug 2012

Bez problemov....len trosku polav nechod uplne naplno ...vyhybaj sa len cviceniam kde poskakujes (napriklad aerobik) a tam kde by ti hrozil pad.

matul
10. aug 2012

vsetkeho s mierou, ak mas bezproblemove tehu, mozes robit vsetko, ako pred tehu, dokonca aj brucho sa moze posilovat tusim az do 7. mes, jedine, co musis ustrazit je TVOJ TEP - nesmie byt vyssi ako 120 (ak si dobre pamatam) - checkni to este niekde, alebo jednoducho: musis byt schopna rozpravat bez zadychania, ked cvicis... Hor sa na orbitrek!!!!

ivanka12311
12. nov 2014

Ahojte bambulky, som približne v 18tt a chcem..papat mi začalo chutiť ale stym nič nenarobím, mám navrch 4kg ak nie už aj 5kg..chcem sa spýtať či môžem trošku aspoň cvičiť na steperi,či to neublíži mimi.. 😕 😎

evittam
12. nov 2014

@ivanka12311 Ahoj, ak si v poriadku a máš bezproblémové tehotenstvo, tak by to malo byť v pohode - ale radšej sa spýtaj svojho lekára. A máš navyše len 5kg v 18.tt?! To máš super 😉

alicka850
14. nov 2014

Ja som do 6 mesiaca bicyklovala,ako pred tehotenstvom,davala som iba pozor,aby som nesla po horskej alebo inej nerovnej ceste. Citila som sa fit,a zistila som,ze pohyb mi trochu aj zmiernoval nevolnost. Asi je to individualne,kazda zena citi,kde ma hranice. Potom mi to uz drahy nedovolil 🙂 Po 6 mesiaci uz len turistika B-) Teraz som v 8. a vladzem akurat tak doma nieco porobit. Mam plus 11,5 kg,pri dcere som sa nehybala a mala som plus 20kg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre