Je pravda, že tehotné sa rýchlejšie na slnku opália?

18. jún 2021

Dievčatá je pravda, že tehotné sa rýchlejšie ma slnku opália? 😀 Čítala som, že je to kvôli zvýšeným hormónov.
Bola som dnes pri vode prvýkrát čo som tehotná, ležala som stále v chládku a do vody som šla len párkrát len po stehná a vidím, že ma chytilo rýchlejšie ako inokedy... 😀

nevenka
18. jún 2021

Hlavne si davaj pozor na pigmentove skvrny. Ja som sa neopalovala vobec, len co som musela prejst po slnku, to uz bol treti trimester a uroboli sa mi na cela flaky, ani po takmer 6 rokoch nie su uplne vyblednute 🙈

marcellka32
18. jún 2021

Najlepšie sa neopalovat, a mať denne SPF 50 aj keď ideš len na prechádzku...

zuzikak
18. jún 2021

nie, je to kravina. Koli vit. D chod na slnko v ramci normy- ziadne vylihovanie na slnku lebo budes mat pigmentove skvrny a tazko sa ich zbavis ak vobec. Jeden rok sa ti nic nestane ak sa slnku troska vyhnes.

panelacikova
18. jún 2021

ani ja som sa neopaľovala. neviem, čo je to za hlúpy zvyk opekať sa tehotná na slnku...

kkovacovak
18. jún 2021

Hlavne sa im skôr vytvoria pigmentové škvrny 😄 Neopalujem sa vôbec a keď viem že budem dlhšie na slnku (záhrada, prechádzka) tak všetko čo trčí natieram s 50, tvár celoročne. Mám aj alergiu ma slnko a mám pocit že v tehotenstve mám kožu citlivejšiu. Takže na to pozor. Telo môže inak reagovať ako bežne a aj nemusí

freeja
18. jún 2021

@nevenka sest rokov? 🤦😅 Tak to si ma nepotesila, tiez sa mi na cele z prechadzok urobila mega skvrna, za mesiac rodim, vyzeram ze som niekde narazila do steny. Ja ze to po case zmizne 🤣

nevenka
18. jún 2021

@freeja ale akoze vybledlo to kus, ale ja to vidim, hlavne teda v zime, ked som bleda. Cudzi to mozno tak nevnima, len viem, kde boli, ake obrysy mali. Ja milujem slnko, snazila som sa mu teda vyhnut v tehotenstve, ale uplne to neslo. Tak mam pamiatku. Po kazdom babatku nieco ostalo 😁

nevenka
18. jún 2021

@freeja napriklad vlani v lete, to bol druhy trimester a nic. Ale slnka bolo pomenej minule leto, teda aspon ja som to tak vnimala. To bolo tretie tehotenstvo. Ale v tom druhom sa mi urobili teda. Ale ja mam kozu taku velmi znamienkovu, aj sa mi spajaju do takych zhlukov, yvoria sa mi stale nove a nove...😔

freeja
18. jún 2021

@nevenka mne sa zas este aj nad hornou perou spravila hyperpigmentacia, cize vyzeram jak fuzata. Fuzata a prastena do steny, jedna radost. Nic, po porode kuknem dake bielidlo alebo co 🤣

ivangeline
18. jún 2021

chodim von..nie vzdumy sa natriem..som ok..necitim zmeny..som 30tt.. opaluje ma rovnako.

autor
18. jún 2021

Dievčatá.... 😀😀😀 Ja som neležala na deke na slnku, bola som pod stromami v chládku na slnko som vôbec nešla len namočiť si nohy a opäť do chládku... 😀 Ale píšem o tom, že ak to len trochu co som na slnko vyšla do vody tak ma opálilo...

autor
18. jún 2021

A vy mi tu všetké píšete aká je to hlúposť sa "opekať" na slnku... 😀 Ach... niekedy mi to príde, že ľudia už nevedia čítať s porozumením... 😐

otazka1
18. jún 2021

A tehotné teda nechodia k moru?lebo ja plánujem

gabika128
21. jún 2021

Neviem či sa rýchlejšie opáliš v tehotenstve, ale mne sa napríklad porobili v prvom tehu na tvári strašné pigmentové škvrny, podotýkam, že v zime! Teraz som tehotná zase a natieram sa poctivo, plus nosím klobúky, šiltovky. Akurát sme v chorvatsku, malý má 2 roky a musím za ním stále behať, čiže ma opáli určite, ale neležím na slnku, ani v tieni, lebo ma bolí chrbát z tých lehátok. 😭😅

otazka1
21. jún 2021

@gabika128 takze tehotné môžu chodiť k moru?lebo už som počula aj taký názor že nie,doma sedet na zadku,ešte pojdes keď deti vyrastú 😅

gabika128
21. jún 2021

@otazka1 nikto mi nezakázal, ani ma nezavrel do pivnice 🤣 btw, je tu veľmi veľa tehotných 🤫

tinaora
22. jún 2021

Ja si myslím že je to pravda lebo mna neskutočne chytilo už hneď keď začalo byt teplo a svietiť slnko.a teraz som 38tt kupem sa doma v bazéne a som opálená ako z mora

tinaora
22. jún 2021

Baby záleží aj od pokožky .pri prvom tehu som mala pigmentove škvrny a teraz ich nemám napríklad .neopalujem sa na lehátku akurát čo chodím na prechádzky,do bazéna a to je všetko a pekne má opaľuje

autor
22. jún 2021

@tinaora mňa tiež vždy krásne opalilo cez leto, ale to som bola hodiny na slnku a vo vode a teraz keď som tehotná tak mi stačí hodina, že som niekde na slnku, trocha do vody pôjdem a už som hnedá... 😀

tinaora
22. jún 2021

Veď jasne že nevylehujem teraz na lehátku a je pravda že má rýchlejšie opáli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre