Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

poisonblu
21. júl 2012

@maminecka26 a vsetko v poriadku u teba? mala si aj kyret robeny?

zvolsiinylogin
21. júl 2012

ahojte, tak ja som biochemicke v marci, v maji kyretaz( nie kvoli MA), za dva tyzdne som otehotnela, neuspesne, v juni to skoncilo zle, a hned asi ten tyzden po tom, kedze bol krasny folik, sme sa pokusili a myslim, ze to vyslo ..su // , ale skor slabe, len cakam, ci to bude aj tmavnut.. 🙂

nevestickaaaa
27. júl 2012

je tu nejaká kočka, ktorá potratila v 2. trimestri a potom otehotnela skôr ako jej dovolil lekár? ako áno, zaujímalo by ma, či to dopadlo šťastne... ďakujem

lucia2505
29. júl 2012

@nevestickaaaa Ahoj, ja nemám takú skúsenosť, ale moja kamoška potratila na konci tretieho mesiaca a nechtiac otehotnela hneď ďalší cyklus a mala problémy, že sa jej začal otvárať krčok v štvrtom mesiaci, tak jej ho v Ružinove zošívali a potom musela až do pôrodu prevažne ležať, ale malý je zdravý

nevestickaaaa
31. júl 2012

@lucia2505 Ďakujem moc za odpoveď a vie kamoška prečo potratila? Nemohol tam byť od začiatku problém s krčkom...? Alebo jej povedali lekári, že sa začala otvárať práve kvôli tomu skorému otehotneniu?

nicebaculka
31. júl 2012

@nevestickaaaa ahoj,,, ja som potratila na konci tretieho mesiaca,, to bol vlastne uz prelom 3 a 4 mesiaca.... moj lekar mo odporucil otehotniet najkor o 4 mesiace a ja som otehotnela 3 mesiace po potrate...a uz som v 7 mesiaci azatial je vsetko oki.. a aj som citala niekde ze ak zena potrati a do pol roka od potratu znovu otehotnie je maaalilinko pravdepodobne ze znovu potrati

lucia2505
31. júl 2012

@nevestickaaaa no to jej práve nevedeli povedať, či to bolo následkom toho, ale ja si skôr myslím, že nie, lebo aj priďalšom tehotenstve mala problém s tým krčkom a tiež sa začala otvárať, aj keď až v šiestom mesiaci...

nevestickaaaa
1. aug 2012

@nicebaculka Ďakujem a budem držať palce, aby ste to dotiahli do šťastného konca a narodilo sa ti krásne a zdravé baby 🙂

nicebaculka
1. aug 2012

@nevestickaaaa dakujeeeem 🙂

stojdulka
10. aug 2012

@nicebaculka tak dúfam že máš pravdu s tým maaalilinko pravdepodobným, ja som prišla o malé v 12tt pred tromi mesiacmi a dnes tri mesiace od MA mi na teste vyšiel takýto duch, takže ked všetko bude ok (strašne strašne dúfam) tak sa splní čo mi povedala sanitárka na oddelení ked som bola na zákrok, že do roka som tam späť...a to doslova, pretože zákrok som mala 19.4.2012 a pravdepodobný termín teraz 19.4.2013

doory
10. aug 2012

Ahoj ja som potratila v 9tt,missed abort. po potrate som pockala jeden cely ciklus a na dasli som si nasla // na teste 😉 Dcerka je tu,uz pojde do prvej triedy a momentalne cakam prichod tretieho dietatka.. Nikto mi vtedy nevinadal a gravidita bola to bolaukážková!!!prajem všetko dobré a nech sa zadarí čím skôr a hlavne zdrave🙂

nevestickaaaa
10. aug 2012

@stojdulka jasné, že to dobre dopadne, budem ti strašne moc držať palce a ten dátum pôrodu je určite osud a aj keď na také veci neverím, tak myslím, že je to nejaké znamenie zhora 😉
@doory to sú pre nás veľmi povzbudivé slová, ďakujeme pekne a prajem všetko dobré aj pri treťom bábätku!! 🙂

bacenka
10. aug 2012

ahojte ak mozem tak sa troska pridam ja mam uz jedno dieta zdraveho chlapceka,a preto sme sa rozhodli s manzelom minuly rok pre druhe to som potratila v 12tt v aprili samovolne.A tento rok ked sa nam to podarilo tak zasa som krvacala a musela som do nemocnice a opat potvrdili ze tam nic nieje.Tak teraz dufam ze do tretice to vyjde.

doory
10. aug 2012

@nevestickaaaa Ja viem, presne viem... este si to cesrtvo pamatam a preto som hned napísala. Keby niečo,nejake otazky,kludne pisnite!! a aj ja dakujem! vtedy ked som prisla o mimi som neverila,ze vobec nejake budem mta,taka to bola rana..a lekari aj vsetci ostatní mali pravdu... 😉 držím Vám všetkým strašne moc palce!!! nebojte sa, miminko príde!!prajem Vám všetkým aby ste boli šťastné hrdé tehulky a maminky!!!

nevestickaaaa
10. aug 2012

@bacenka a po akom čase skúšate? Viete čo je dôvodom potratu?

bacenka
10. aug 2012

presne o rok sa nam to podarilo a vlastne teraz je to dva tyzdne co som bola v nemocnici.dvovod este nevieme ale lekar mi povedal ze sa mozem pripravit ze sa nemusi vobec najst pricina. 😢

mucha11
12. aug 2012

Ahojte baby, ja som v máji 2011 mala mimomaternicové, pri ktorom mi zobrali vajíčkovod. Snažíme sa približne rok, no stále nič. Už mi je do plači i pri písaní týchto riadkov, ale neviem, ako si pomôcť. Všetci hovoria, aby sme sa na to nesústredili, ale ono sa to nedá. Veľmi túžime po bábätku a stále ńič... ale je povzbudivé čítať tieto riadky, ktoré tu píšete, že sa vám to tak skoro podarilo. Držím vám všetkým palce.

nevestickaaaa
13. aug 2012

@bacenka budem držať palce do tretice, treba byť v psychickej pohode, keď zistíš, že si tehu, pekne doma odpočítať a byť v kľude. Viem, že to musí byť ťažké a že sa určite o bábätko bojíš, ale aby si sa sústredila na bábo a vykašlala sa na ostatné, možno nepodstatné, veci 🙂 Držím palčeky!! 🙂
@mucha11 nedá sa nesústrediť, aj keď si povieš, že na to myslieť nebudeš, stále je to v hlave, takže tváriť sa tak môže každý, že na to nemyslí, ale niekde v hlave to stále je... Rok je už relatívne dlhá doba, nesnažili ste sa to riešiť s lekármi?

mucha11
16. aug 2012

@nevestickaaaa no, mala som predpísaný clostil, ale nezabral. som v stave, keď nevládzem navštíviť ani lekárku, takže musím trocha vychladnúť a dať sa opäť do boja.

nevestickaaaa
16. aug 2012

@mucha11 jasné, chce to čas a hlavne, aby si bola psychicky OK. Budem držať palčeky a možno sa raz stretneme niekde v pôrodnici so zdravými bábätkami 😉

klaudia001
16. aug 2012

pridám sa k Vám aj ja, poprosím o radu , ked sa jedná o samovolný potrat v 4 týždni, u lekára na sone nebolo nič vidno, tak mi zobral krv na hcg, povedal že ho mám nízike , že mám príst o týžden, ale začala som krvácat a vyšli zo mna aj také hrčky zhluknutej krvi, krvácanie mi už trvá 4 den.....je toto menštruačné krvácanie / menštruácia mi v podstate akoby meškala 10 dní / môžem sa po krvácaní hned pokušat o bábo ? máte s tým niektorá skusenosti ?? dakujem velmi pekne 🙂

monika2712
16. aug 2012

@klaudia001 kedze si sa v podstate vycistila sama, tak sa mozes znova pokusat o babo hned, otazne je ci budes mat normalny cyklus a ci aj ovulacie nabehne.. niekomu to zvykne strajkovat po takejto udalosti, alebo sa pokazi cyklus, par mesiacov moze byt nepravidelny.

bamburova
19. aug 2012

..v 15 tt som sa necítila dobre,začali ma nenormálne bolieť kríže,nevládala som stáť na nohách +zvláštne špinenie,okamžite som šla k lekárke,zdalo sa jej ,že bábo nenarástlo,poslala ma na sono,kde mi lekár oznámil,že moje milované bábo už 2týždne nežije,odišlo presne týžden po poslednom sone...9.8 kyretáž,noci plaču a prázdnota,výsledky z histologie ešte neviem,ale som odhodlaná po troch mesiacoch skúsiť otehotnieť,pretože tá prázdnota ma zničí...mám dvoch synov a obidve tehotenstvá boli bez komplikácií,starší má 17,mladší 7..jednu chvíľu sa utešujem,že príroda to tak zariadila a o chvíľu plačem ako dážd,kto to nezažil nemôže to pochopiť..veľmi sa bojím,aby sa mi to znova nestalo,ale musím myslieť už len pozitívne...všetkým vám obrovsky držím palce...

nevestickaaaa
20. aug 2012

Kočky, ešte mám jednu otázku a to k sekrécii z prsníkov. Som už viac ako 5 týždňov po potrate/ pôrode a stále mám mlieko v prsníkoch... nič sa nezapaluje, mlieko mi netečie ani nič podobné, ale stále keď vytláčam, tak tam to mlieko je. Niekde som čítala, že to môže spôsobiť problém pri tehotenstve a môže dôjsť k potratu z tohoto dôvodu... Neviete o tom niečo?

nicebaculka
20. aug 2012

@bamburova mojka,,, je mi to luto .. uplne viem co prezivat,, ja som to zazila minuly rok v oktobri,,, bola som v 11tt ked mi oznamili ze babo je mrtve 3tyzdne :( ach jaj,, ale potom koncom januara som otehotnela znova co bolo vlastne 3 mesiace po MA a teraz cakame nase dievcatko krasne 🙂 velmi ti drzim palce aby si svoje vytuzene babatko mala ak chces mozeme popisat aj cez IP...
@nevestickaaaa fuuuha ako si myslela to ze potratila/porodila??? nestras ma,,,,no skus si kupit nato nieco v lekarni moja kamoska ked prestavala kojit stale mala mlieko tak si kupila dake homeopatika ci co

nevestickaaaa
20. aug 2012

@nicebaculka porod do 27tt sa berie ako potrat napriek tomu, že porodíš prirodzenou cestou. Píšem to tak radšej preto, aby bolo jasné, že nešlo o klasický potrat v rannom štádiu tehotenstva, ale o prirodzený pôrod, ktorý však prišiel príliš skoro na to, aby bábo prežilo 😔
Mliečko som si zastavovala klasicky - zväzovanie pŕs, pitie čajov a papanie homeopatík. Sú na to aj normálne lieky, ale nepriaznivé účinky sú v príbalovom letáku rozpísané pomaly na 10 strán, takže som ich nebrala. A ja už nemám to klasické mliečko ako býva po pôrode, to som už zastavila, ale stále tam niečo málo je a nie a nie sa to nejako vytratiť 🙂

nicebaculka
20. aug 2012

@nevestickaaaa aha to som nevedela :( ... ach jaj... no drzim ti palceky aj peste aby sa vam znovu zadaril ten maly zazrak 🙂 snad to bude cim skor,,,hmm tak potom uz ozaj neviem co by ti nato pomohlo,, asi nic,,, musis len vydrzat kym to prestane

nevestickaaaa
20. aug 2012

@nicebaculka Ďakujem moja, verím, že zase raz bude dobre, už sa toho neviem dočkať 🙂 Tebe prajem všetko dobré s malinkatou princeznou, hlavne aby ste boli obidvaja zdravučkí 😉

nicebaculka
20. aug 2012

@nevestickaaaa dakujeeem,, a este raz drzim moc moc palceky,,, inak ak chces mozeme popisat cez IP,, ak teda chces ak nie tak prepac ze som taka opovazliva 😀

nevestickaaaa
20. aug 2012

@bamburova budem držať palce, aby sa už nič podobné nezopakovalo, aj keď viem, že strach z podobného zážitku je obrovský. Verím, že sa nám čoskoro podarí obidvom otehotnieť a to prázdne miesto aspoň trošku vyplníme 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre