Je problém otehotnieť príliš skoro po potrate?

sita1008
8. feb 2008

Ahojte milé dievčatá!
Mali sme MA a nejak , síce chtiac, ale sme otehotneli trocha skôr, hneď na prvý krát, po prvej MS...
Tak ja by som sa vás len chcela spýtať, že či je tu niekto kto bol v podobnej situácii...
Dakujem.

emma93
1. máj 2013

@miruuska ...tak dúfam, že vyšetrenia dopadnú podľa tvojich predstáv, aspoň budeš vedieť načom si. A mala si spontánny potrat alebo aj kyret? Môže ťa tešiť, že už jedno zlatíčko doma máš!!!

miruuska
5. máj 2013

@emma93 hej kyret v 12ttveru tesim.ono je moje stastie co bola zo vsetkych troch tehotenstiev najsilnejsia.mam to ja silnu zdravu dcerku ktoru moc lubim

janickag
8. sep 2013

ahojte ja som po kyretáži týždeň 😢 mne doktor povedal že by bolo vhodné počkať s dalším otehotnením aspoň 4-5 mesiacov...sa mi to zdá celá večnosť a ak sa hneď nezadarí....ale bojím sa ak by sme to skúsili skôr aby to nedopadlo ako naposledy....

dada281185
14. okt 2013

ahojte kto mi poradi?ja som bola 6.9. na kyrete, bolo to v8+6 týždni, lebo plod nenarastol tak ako mal, zmenšil sa a srdiečko nebilo, 6.10. som mala menzes a dnes som bola u svojho gynekologa, ten mi povedal, že som gynekologicky v poriadku, výsledky krvi a histologie su dobre, zobral mi cytoster, výsledok o mesiac, a snaženie sa o mimino až o 3 mesiace po zákroku, teda v decembri, a pred otehotnenim si dat urobit sono prsnikov, bo moja teta mala rakovinu prsnika, až to mam v poriadku a pred snaženim začať užívať kyselinu listovu, hoci ja už berierm calibrum babyplan, druhe balenie, neviem prečo mam čakat až 3 mesiace, ked mam vysledky v poriadku, predtým mi gynekolog povedal, že 3 mesiace a ked bude všetko ok tak aj skor, no a dnes až po 3 mesiacoch, ale budem to musiet vydržat, nič ine mi neostáva, už som bola napoly zmierená s tým, že som potratila, len v nedelu porodila priatelovho synovca žena pekneho chlapčeka, a ja ked som ho videla na foto, som sa rozrevala, neviem otvorili sa mi stare rany bolo tostrašne ,stačí že ma niekto dieta ale že čaka dieta a je mi z toho nanič aj moja sestra čaka už druhe dieta tak jej závidim, prečo s ami stal ten potrat?gynekolog mi povedal, že až 70percent potratov suvisi s genetikou, ale že po 1 potrate sa genetika nevyšetruje až po viacerých....ja teraz neviem, strašne tužim po babatku, malo to byt prvé a nevyšlo, a svokra mi povedala, že mam za tou babou ist poziet to male ale ja neviem či zvladnem tam ist ,hoci mi priatel povedal, že mam ist to male za ti nemože a že sa porozpprávame atd ale nevime či to dokažem ako sa mam od toho trošku odzbrojiť?chdoim však do práce ale ja som strašne závisla na tom mat čo najskor dieta,,, ☹

sisisi
14. okt 2013

@dada281185 ahoj!
ked sa na to necitis urcite babatko nechod pozriet. nebudes mat z toho dobry pocit a mozno o tyzden, dva pojdes aj sama, alebo ak sa nahodne stretnete s kociarikom.
potraty su tazke.... mam ho za sebou a doteraz to neviem pochopit. este ze mam rozum a snazim si to vysvetlit faktami a formulkou jednoducho sa to stava, je to nahoda atd. uz to nezmenim, je to tak! treba ist dalej a tesit sa, ze pride druhe a bude dobre.
vo vnutri tiez citim zavist (najlepsia kamoska a kamaratka cakaju), ale chcem sa tesit s nimi, popestovat si babatko a verit, ze v najblizsej dobe budem pestovat takto svoje.
este je kratko, aby si bola ok. je to velka rana pre srdce a dusu.
co sa tyka snazenia... ja som si prestudovala tisice riadkov, kedy zacat a prisla som k zaveru, ze ak sa zena na to citi, ma po zdravotnej stranke vsetko ok telo si same vyberie, kedy je pripravene na dalsie tehotenstvo. je vela pripadov, ze baby cakali a potratili znova a aj presny opak, otehotneli hned a maju zdrave deticky. my sme sa nechranili od potratu vobec, je to uz 9 mesiacov a stale som neotehotnela...

dada281185
14. okt 2013

@sisisi ahoj no ja vobe nevime čo robit , možno za nou pojdem a uvidim ako sa budem citit ked budem vidiet babtko na živo, ale ešte to boli, tak by som mala počkat a stym snaženim nevime musim sa porozprávat s priatelom či počkame 3 mesiace alebo pojdeme hned do toho, neviem..

sofin
14. jan 2014

@bamburova chcem sa opýtať, ako to dopadlo, či sa vám podarilo otehotnieť, mám podobný prípad, mám dve detičky zdravé, ale medzi nimi 2 neúspešné v 6 tt. kyretáž, teraz som tiež prišla o ďalšie, čiže 3. kyretáž, tiež mám obavy ako to dopadne na ďalší pokus

simusska
3. okt 2014

Ahojte baby...ja mam taky mensi problem a neviem si rady. 20.8. som potratila v 17tt a robili mi aj kyret. Lekar mi zakazal sex do prvej menstruacie. Nam to ale nedalo a presne 3 tyzdne po manzelovi uslo. týzden potom som bola u lekara a ten mi zistil ze mi v maternici ostal kusok placenty a na 8.10. ma objednal na dalsi kyret. teraz je presne 6 tyzdnov od prveho kyrebu a ja som stale nedostala menstruaciu. ak si urobim tehotensky test tak mi ovplyvni vysledok stare tehotenstvo? neviem co mam robit lebo pravdepodobne by som asi so zle vycistenou maternicou dietatko nedonosila nemate nahodou niektora skusenosti?

monicka9
4. nov 2014

@simusska s týmto teda skúsenosti nemám ale viem ze tehu test zvykne ukázať ešte // aj mesiac po kyretazi lebo pomaličky klesá hcg... Ja som po viacerych potratoch a posledný v septembri tohto roku v 9 tt a po potrate som mala ešte 2 týždne jemne pozitívny test..

monicka9
4. nov 2014

@simusska a ako si vlastne dopadla,??? Bol potrebný druhý kyret?? Boli tam zvyšky plodu??

monicka9
4. nov 2014

@simusska nám bol zakázaný sex len 2 týždne po kyrete a snažiť sa o tehotenstvo vraj možem o 3 mesiace ale my skúšame uz po takmer dvoch mesiacoch.. Ja som musela aj na dake vysetrenia kedže e to bol opakovaný potrat no výsledky ešte nemám zo všetkých tak čakám...

simusska
9. nov 2014

@monicka9 tak bola som na opakovanom kyrete pred mesiacom...stale som doma pn lebo mam este stale problemy....mam silny vytok a boli ma podbrusko....a nam tiez povolil dalsie otehotnenie po 3 mesiacoch ale pre tie vsetky problemy co mam radsej pockame dlhsie...a sex mi teraz nespominal ale ale este sme aj tak nemali pretoze ma to boli....juj katastrofa uz som z toho hotova mam dost

monicka9
9. nov 2014

@simusska jooj tak sa ti to skomplikovalo dako😣no prelieč sa a potom neskor sa pokuste o babatko.. Drzim ti palce😊mna v novembri prednostne vysetrenia tak som rada ze to rychlo pobeham dufam ze vsetko ok bude😊

simusska
4. dec 2014

ahojte babenky ja som potratila v 17tt 21. augusta aj ma cistili a 8.10. ma cistili zas lebo tam nievo nechali. 18.11. som mala prvu ms...myslite si, ze by uz sme aj mohli? lekar mi povedal ze po 3 mesiacoch ale ja neviem ze ci to myslel od potratu alebo druheho cistenia

monicka9
5. dec 2014

@simusska no oni doporučujú vačšinou po 3 mesiacoch... Aj mne tak povedal dr. Ty si mala vlastne 2x kyret po sebe aj august aj október tak počkaj este jeden,dva cykly... Aspon este decembrovú menštruáciu... Ja som uz po troch mesiacoch po kyrete my uz pracujeme na bábätku uz po druhom cykle sme skúšali no zatiaľ to nevyšlo...

margotka23
20. jan 2015

ahojte kocky tak ja som mesiac po kyrete (potratila som 8-9 tt), akurat mi prebieha prva ms. Uz som si precitala milion clankov a je to tak pol na pol. Niekto radi zacat hned po prvej MS, niekto 3-4 mesiace no dlhsie by som isto necakala, to sa neodporuca. Dokonca sa casto hovori o tom, ze ak bol MA do 1 trimestra dlho by sa cakat nemalo. Tak ja to asi strihnem zlatou strednou cestou a asi pockam este jednu MS a potom nato vhupneme. Drzim Vam vsetky palce, nech si kazda z nas donosi svojho (svojich) anjelikov 🙂

monicka9
21. jan 2015

@margotka23 aj my sme sa začali snazit po druhom cykle😊drzim palce😊

margotka23
21. jan 2015

Monicka a ako? Podarilo sa? ;)

kwr
3. feb 2015

Ahojte baby,
som tu nova. My sme otehotneli na prvy pokus v oktobri 2014, ale kedze zijem v UK, je tu ina starostlivost a na prvy ultrazvuk som musela cakat 12tyzdnov. Aby som svoj pribeh skratila, spontanne som potratila(zacala) 6.12 doma, ale kvoli strasnym kontrakciam ma prijali do nemocnice kde som potratila 7.12. Na kontrolnom ultrazvuku nebolo vsetko uplne ok a 9.12. mi spravili kyretaz. 25 dni na to som dostala nieco ako mrchu, trvala asi 7 dni, bez akuchkolvek problemov. Lekarka mi po zakroku povedala ze pockat 2 tyzdne a mozme sa snazit. Aj sme sa, pomohli ovu testy a vcera mi vysiel pozitivny test, tehu 1-2 tyzdne🙂 Som stastna ale aj sa bojim, co bude. Viem ze lekari doma na Slovensku odporucaju pockat niekolko cyklov, ale verim ze tu nie som sama v takejto situacii. Pomohlo by mi vediet, ze aj niektore za vas maju podobny pribeh ako ja.

maminkaocinko2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimuska2109
7. mar 2015

@kwr Ahoj, neviem ci sa este dostanes k sprave ale to je uplne super, ze sa vam podarilo babatko hned. Ja som tyzden od potratu, bola som 5+2a robili mi aj kyretaz. Vraj sa mi vytvorila cysta na vajecniku tak dufam, ze do dalsej ms zmizne. A doktor mi kazal cakat 6 mesiacov. Nemam ziadne problemy, bolesti nic...a ze 6 mesiacov. A tebe doktorka povedala, ze sa mozete snazit dost skoro. Tak ja tomu nechapem:(

kwr
7. mar 2015

Ahoj @mimuska2109, mrzi ma, co sa Ti stalo. Ak by som zila na Slovensku, tak by mi asi poradili to iste, len neviem, ci by som ich posluchla, vzhladom na moj vek, a okrem toho by sme chceli mat viac deti nez jedno.
Neviem ci ta cysta, co mas by mohla zabranit otehotneniu, mne gynekologicka na Slovensku povedala ze mam vela cyst na jednom vajecniku, a napriek tomu sa nam podarilo znovu na prvykrat. Ja mam aj cystu na maternici, ale lekarka tu v UK mi povedala ze nevidi dovod preco by som nemohla donosit zdrave babo napriek mojmu veku a vahe.
Vela bab tu zastava nazor, ze ak telo nie je pripravene na dalsie tehu, tak sa to aj tak nepodari, a ja suhlasim. Rozodnutie je na Tebe. Asi aj zalezi, co bolo pricinou potratu. Nam sa zatial dari, na Valentina mi lekarka spravila utrazvuk a videli sme malu bodku, a teraz pred tyzdnom sme uz videli tlkot srdca, tak netrpezlivo cakam na ultrazvuk v 12.tt.
Podla mna, ty sama budes vediet, kedy je spravny cas, riad sa svojim telom. Zelam vela stastia a daj mi vediet, ked sa zadari🙂

mimuska2109
7. mar 2015

@kwr To je krasne, ze si uz videla srdiecko. Ja uz mam doma jedneho 2 rocneho chlapceka a tak viem, co zazivas ked sa pozeras na ultrazvuk. snad mi telo dovoli to skusit skor. A je to tiez tak beriem ked je telo pripravene tak sa to podari a uz to bude dobre. Velmi drzim palceky a napisem. Este ma caka dalsia kontrola hcg lebo bolo stale vysoke. Tak snad uz v stredu bude dobre🙂 a ked peide prva ms tak snad uz ani cysta nebude. Drzim palceky a urcite mi napis novinky🙂Mozes kludne aj do IP🙂

potvorka77
19. mar 2015

Ahojte len vas chcem povzbudit, ako je vidiet aj v tejto teme tak kazdy doktor odporuca inak. Po kyrete je to nabeznejsie 3 mes pockat... Ja som vsak raz citala odborny clanok ale uz ho neviem najst ze po potrate je maternica akoby pohnojena a preto je velka pravdepodobnost uchytenia dalsieho plodu. Zaroven si mamicka presla niecim neorijemnym a robi vsetko preto-teda hlavne psychicky- aby to tentokrat vyslo. Mysli pozitivne, zdravsie sa stravuje, nepretazuje sa atd. To sme robili asi kazda vsakze? Len podvedome. Nam to tiez tak vyslo, po prvom menzese som otehotnela a teraz som v 4tom mes. Zaroven mozem potvrdit ze aj 2 blizke kamosky aj ked boli po kyrete, mali vzapati tehotenstvo po dobe kratsej ako 3mes a maju zdrave deturence.

potvorka77
19. mar 2015

Ahojte len vas chcem povzbudit, ako je vidiet aj v tejto teme tak kazdy doktor odporuca inak. Po kyrete je to nabeznejsie 3 mes pockat... Ja som vsak raz citala odborny clanok ale uz ho neviem najst ze po potrate je maternica akoby pohnojena a preto je velka pravdepodobnost uchytenia dalsieho plodu. Zaroven si mamicka presla niecim neorijemnym a robi vsetko preto-teda hlavne psychicky- aby to tentokrat vyslo. Mysli pozitivne, zdravsie sa stravuje, nepretazuje sa atd. To sme robili asi kazda vsakze? Len podvedome. Nam to tiez tak vyslo, po prvom menzese som otehotnela a teraz som v 4tom mes. Zaroven mozem potvrdit ze aj 2 blizke kamosky aj ked boli po kyrete, mali vzapati tehotenstvo po dobe kratsej ako 3mes a maju zdrave deturence.

adka0506
30. aug 2015

@zuzula221 my sme pockali na vysledjy z histologie a kedze boli ok daki sme sa hned na to. Som 6tt po custeni,menstruacia stale nedisla no test he negativny.Neviem co robut,moj dojy povedal,ze mam dojst az po 1MS. A co ty ako ste dopadli?

chiaragiovana24
6. okt 2015

ahojte babenky,precitala som si vase prispevky ktore ma trosicku uspokojili kedze ja som mala pred skoro 4 mesiacmi interrupciu a teda vcera som zistila ze som tehotna,test mi visiel pozitivny,vobec nechapem ako je to mozne kedze sme davali pozor a v poslednych 2 mes sme skoro pohl styk ani nemali a prve 2 tehu cize aj tej mojej 2 rocnej dcery aj to ktore nevyslo sa nam podarili tak ze som si musela vylozit nohy aby sa uchytilo a teraz davame pozor a uchytilo sa to po 3 mesiacoch po kyretazi :(.....samozrejme sa tesim ale zaroven sa bojim co mi lekar povie kedze mi odporucili aby som polroka pockala a dokonca niektori mi hvorili ze apson tie 4 mesiace,a samozrejme to najdolezitejsie je aby tehotenstvo prebehlo bezproblemovo a ze budeme mat zdravucke dietatko 🙂

katy31
6. okt 2015

@chiaragiovana24 neboj, bude to v poriadku, ja som tiež tak mala syna..... po troch mesiacoch a bezproblémové, zdravé tehotenstvo.. 😉

adka_pajerska
6. okt 2015

Nie nie je skor donosit,ja som otehu tak ze som ani ms nemala

chiaragiovana24
6. okt 2015

@katy31 dakujem za povzbudenie,normalne nie som clovek ktory sa zahrava so svojim telom alebo nebodaj zivotom svojho dietatka,ale nechcela som na tak kratku dobu brat hormony a lekar tiez povedal ze staci davat pozor,potom samozrejme su aj kondomy ktore uprimne velmi nemame radi ale sem tam sme ich pouzili ale posledne 2 mesiace ani nie,no a ostava faktom ze prve 2 tehu som si musela pomoct a teraz asi ked som nato nemyslela tak boooom stalo sa to .......predsa je pravda co sa tyka psychiky ze ked nato nemyslis a ked najmenej cakas vtedy sa to stane 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre