Je rozdiel medzi hodnotami hcg a beta hcg?

mambba
8. feb 2013

Kocky, je nejaky rozdiel medzi nameranými hodnotami hcg a beta hcg? su to dve rozdielne veliciny s rozdielnymi cislami? alebo vzdy ked sa hovori o merani hcg sa hovori o v podstate beta hcg? lebo som niekde zachytila vo fore, ze niektori lekari beru krv na hcg a niektori na beta hcg a ze udajne to beta hcg ma nizsie cisla..
ako zacinajuca tehulka panikarim a mam preto milion otazok..

ive82
19. apr 2013

ej tak toto by aj mna zaujimalo... ale tiez neviem

ive82
19. apr 2013

Rozlišujeme medzi alfa HCG a beta HCG, pričom hormón beta HCG má pre tehotenstvo svoj osobitný charakter. V prvej fáze tehotenstva sa tento hormón zúčastňuje na implantácii oplodneného vajíčka do sliznice maternice. To ovplyvňujú tzv. luteálne hormóny - estrogén a progesterón, ktoré napomáhajú zväčšovaniu sliznice maternice, stanovujú ukončenie menštruačného cyklu a tým umožňujú organizmu otehotnieť. V opačnom prípade by telo plod neprijalo.

lubka81
12. jún 2013

Aj ja by som to chcela vediet, vies uz nieco nove mambba?

mambba
autor
12. jún 2013

@lubka81 uz som to dalej ani nezistovala, v istom obdobi som to uz celkom prirodzene prestala riesit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre