Je vhodná dovolenka pri mori v 6 mesiaci tehotenstva?

moonlightka
21. máj 2012

Dovolenka pri mori v 6 mesiaci tehotenstva. Je to vhodne?

k_a_j_k_a
21. máj 2012

@moonlightka Ahoj, ak nemas ziadne tazkosti, tak kludne do toho 🙂. Ja som bola pri mori na zaciatku 7.mesiaca a bolo super. Boli sme v Chorvatsku autom. Casto sme robili prestavky, lebo mi bolo treba stale cikat 🙂. Inak som si tu dovolenku uzila s vedomim, ze tak skoro nepojdeme s MM sami nikam. Teraz si uzivame dovolenky vo stvorici 🙂

estterka
21. máj 2012

ja ti neviem,poviem len co som zazila-na pohotovosti u nas.. dosla tehotna anglicanka-ocividne si tiez myslela,ze ma do porodu dost casu a teda isla este na dovolenku a zacala rodit predcasne a teda nic moc to nebolo v akom bola okrem toho,ze rodila stave-v cudzej krajine,nikomu nerozumela,rodila predcasne dost-teda s dietatkom iste neprichadzal do uvahy navrat po par dnoch domov(ktovie kolko tam museli zostat). okrem vsetkeho tohto to muselo stat poriadne peniaze-mne dceru brala helikoptera do inej nemocnici a aj napriek tomu,ze cast nam preplatila poistovna,sme tam za 10 dni dost velke peniaze nechali(ubytovanie mna a muza,strava,cestovanie atd).
treba zvazit vsetko,lebo nikdy nevieme co sa stane. ja ti samozreje nic zle neprajem,len ako pisem,zazila som ako pozorovatel takyto pripad a dost mi bolo tej anglicanky luto v tom momentne 😔

daniela.u.
23. máj 2012

ja by som určite neriskovala.....

katty27
23. máj 2012

je to na zdravotnom stave,,,ak ti doktorka povie,,že kludne mozes ist,,tak chod,,ale ak si mala nejaké tazkosti tak radsej jedno leto obetuj a ostan doma 🙂

dolla
30. máj 2012

@moonlightka ako si sa rozhodla??? aj ja o tej dovolenke uvazujem.. nad tureckom konkretnejsie..

terkalr
22. jún 2012

moja cela rodinka cestujeme do Talianska ,budem v 25.tyzdni...busom. A cestovala som aj busom do Spanielska v 5.mesiaci pri prvom tehotenstve a vsetko OK. Ak sa citis dobre,nemas ziadne zdravotne problemy...hura k moru!

trnka77
22. jún 2012

@moonlightka ja som bola v šiestom mesiaci s dvoma deťmi a bolo fajn,záleži na tebe--cestovali sme autom asi 10 hodín.

danielaspa
17. júl 2012

ahojte kocky, riesim podobnu dilemu. Som v 26 TT a zvazujem dovcu - letecky k moru. Ako ste sa napokon rozhodli a ako ste sa poistili? Citam, ze poistenie sa uz po 26 nevztahuje na probl. spojene s tehotenstvom :( Co sa tyka destinacie - Turecko je nachylne na hnacku....Neviem sa rozhodnut, lebo problemy nemam ziadne, ale bojim sa, toho poistenia+ lekar musi vystavit potvrdenie do lietadla - mozno aj v anglictine, co tiez nieco stoji....neviem, ci sa dovolenka vyplati aj napriekm tymto vsetkym komplikaciam.

zuzito8
1. aug 2012

aj ja som bola v 6.mesiaci, v Taliansku, autom... a pokiaľ nemáš žiadne problémy, tak len odporúčam 🙂

barbade
4. aug 2012

A ako je to potom s vyhybanim sa slniecku? Mne doktor vyslovene povedal, ze sa mam dorazne vyhybat priamemu slnecnemu ziareniu lebo je to jeden z faktorov negativne vplyvajucich na plod (aj som si to nasla na nete). Boli ste stale v tieni, ci ste sa normalne producirovali? 😎

efffca
10. aug 2012

Caute! 🙂 Ja som sa nedavno vratila z Chorvatska, som v 22.tyzdni a bolo super! Isli sme autom, cesta celkom zbehla, more bolo teple a neboli extremne horucavy, kupanie som si fakt uzila s vedomim, ze tak skoro sa uz v mori nevykupem a inak isli sme hlavne kvoli mne, kedze tu na SK nie je vela moznosti kupania bez rizik pre tehotne a ja som si bez toho leto nevedela predstavit. Takze more urcite odporucam, samozrejme, treba to predtym oznamit doktorke a len ak mate bezproblemove tehotenstvo!!! Okrem silneho slnka sa nemusite nicoho bat, z mora ziadne mykozy, ani infekcie nedostanete, prave naopak, je to zdraviu prospesne! To mi potvrdila aj doktorka. Len pozor na velke vlny, silne slnko, zakryvat brusko, nejest miestne speciality, pit vela vody a pred cestou sa poistit a nezabudnut spomenut ze ste tehotne!!!
Uzite si zvysok leta, kym sa da, dievcata! 🙂

modrofuzik11
10. aug 2012

jasne, ved nie si chora🙂

nevestickaaaa
13. aug 2012

Ja som bola pri mori, v 22tt, tiež som všade čítala, že more je prospešné, že v ňom nie sú infekcie a nemusím sa ničoho báť. O dovolenke som samozrejme informovala aj svojho lekára, ktorý mi povedal, že je všetko v poriadku a kľudne môžem ísť, len si nemám opaľovať bruško. Užívala som si plávanie a pohodu, bruško som si zakrývala namočenou plienkou a všetko bolo super. Týždeň po návrate z dovolenky som utekala na pohotovosť s kŕčmi v bruchu, hospitalizovali ma a po pár hodinách som predčasne porodila kvôli infekcii. Infekciu som vraj mala s najväčšou pravdepodobnosť z mora, kde je síce málo infekcií a normálne by som ani nezistila, že tam nejakého bacila mám, ale keďže som bola tehotná, vyvolalo mi to pôrod a o bábo som prišla. Lekár mi povedal, že slaná voda mohla zriediť hlienovú zátku a tak sa tam tá infekcia dostala.
Takže dievčatá, odporúčam dovolenku pri mori radšej 1 rok oželieť, krásne je aj na slovensku a dá sa robiť 1000 iných vecí ako sa kúpať. Ja svoju dovolenku budem do konca života ľutovať...
Ešte som počula o tampónoch pre tehotné, tak keď už na tú dovolenku ísť musíte, kúpte si aspoň tie tampóny, aby ste mali väčšiu istotu.

sunshine85
8. máj 2014

@nevestickaaaa ufff, tymto padom som asi zrusila moje plany ist na dovolenku do chorvatska....

lucinocka
8. máj 2014

@nevestickaaaa suhlasim, aj tu baby chorvatky podostavali infekcie z mora...ja som sa nekupala v ten rok, ked som bola tehotna so Sofi...

lucinocka
8. máj 2014

Slovenske doktorky vam potvrdia, ze v mori nic nechytite a vy im verite ?:DDD

nevestickaaaa
8. máj 2014

@sunshine85 je to všetko individuálne, kamoška sa kúpala v 100 špinavých jazerách na slovensku keď bola tehu a nedostala ani len hlúpu mikozu 🙂

nevestickaaaa
8. máj 2014

@lucinocka v mori som nič nechytila, takže verím

bajana
8. máj 2014

nie len infekcia z mora, ale aj dlha cesta autom moze odstartovat problemy v 2.trimestri.....moja dr. mi hovorila, ze tehotnej radsej odporuci prejst 20km peso, nez 4 hod. v aute....nezda sa to, ale otrasy sposobuju svoje...vraj ma skusenosti so zenami, ktore sa vracaju z Chorvatska s placom....tiez chceli stihnut poslednu dovcu pred mimi....nestoji to za to...

majusa5
4. apr 2017

ahojte kocky. Som v 25 tt a chceli sme ist s manzelom na svadobku. Lekar mi povedal ze na vlastnu zodpo.ale ze peciatku mi neda ze to nedava xiadnej ak sa nieco stane. Citim sa super bez komplikacii brusko mam male tesili sme sa tak neviem co teraz

psmb
25. aug 2017

Ahojte, pridám aj moju skúsenosť s dovolenkou v Chorvátsku. Bola som 17 týždni. Lekár nevidel problém, preco by som nemohla ísť... vsetko bolo v poriadku. Cesta bola Ok.. išli sme cca 9-10 hodín. Hneď na druhý den po návrate som mala poradňu, kde uz - zistil doktor, ze bábätku nebije srdiečko... Mali sme mat chlapčeka.. doma mam dve dievčatka. . Zápal ani žiadnu infekciu nezistili.... toľká moja skúsenosť .... nikdy viac by som sa na dovolenku k moru v tehotenstve nevybrala 😢

poludnica99
25. aug 2017

Tiež sme boli tento rok v Chorvátsku, cesta strašne dlha, samé zápchy, ja nohy spuchnute. Hneď prvý deň som sa okupala v mori, cela šťastná, no a na druhý deň ráno hnedý výtok a bolesti v podbrušku. Uz som sa teda viac nekúpala a po návrate hneď ku gynekológovi a zistená infekcia, cize zvláštne, ale tiež som ju chytila s dosť veľkou pravdepodobnosťou v mori.

maykaaa1122
25. aug 2017

Mne doktor vyslovene povedal, ze sa mam dorazne vyhybat priamemu slnecnemu ziareniu lebo je to jeden z faktorov negativne vplyvajucich na plod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre