Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kedy ste začali s nákupom výbavičky pre bábo?

pjosa
20. jan 2011

Stať sa môže všeličo, preto sa pýtam. Kedy ste začali zapĺňať skrinky malych ratolestí?

ivka1603
20. jan 2011

Ahoj...ja som vždy začala nakupovať vecičky, keď som mala ukončený tretí mesiac - teda až najskôr od 4.mesiaca 🙂 Prajem veľa šťastia...

nikietka
20. jan 2011

Ahoj, Pjosa, ja už nakupujem 🙂, ale prevláda názor, že stačí začať niekedy v 8.mesiaci. Ja si ale myslím, že záleží na Tebe, kedy už máš čas, chuť, prichystané peniažky a samozrejme, preskúmané, čo konkrétne pre bábätko chceš. Je to len na Tebe. Tak príjemné mamičkovanie 😀

mircalla
20. jan 2011

Po morfologickom UZV v 24tt...neviem preco, nejako som po morfologickom bola kludnejsia...Mala som vsetko nakupene dost skoro

lucadra
20. jan 2011

od šiesteho mesiaca som začala nakupovať a v siedmom som už mala všetko prichystané aj pobalené do pôrodnice a dobre som urobila, lebo v ôsmom som už porodila. Kým som bola v pôrodnici, tak muž dochystal detaily, poskladal postielku a tak.....

kepassa
20. jan 2011

ja som pri malej kupovala asi okolo ukonceneho tretieho mesiaca ale len tak par veci lebo som sa tesila a boli to neutralne veci, pretoze som nevedela co cakame /respektive, nemala som to potvrdene 🙂 / najviac veci tak v 7.-8.mesiaci a to som uz mala vsetko, v 9.tom som bola rada, ze zijem to by som uz nenakupovala ani za nic 😀 kociar sme mali od 5-teho alebo 6-teho mesiaca ???? ked sme vedeli, ze bude dievca 🙂

beruska.zuzanka
20. jan 2011

Priebežne, ale asi tak od polovice 3.mesiaca...? ja nie som poverčivá, takže tak 🙂ale zas nenakupovala som nejako vo veľkom, skôr tak pozvolne, žiadne ošiale 🙂

ela2710
20. jan 2011

@pjosa ahoj, mne povedali v 20. tt, ze mam chlapceka, na 4D sone v 24.tt v nemocnici mi povedali, ez dievcatko, tak som kupovala ruzove a nakoniec v 36.tt mi moja gynekologicka povedala, ze ten lekar sa musel pomylit, lebo je to naozaj chlapcek....potom ma to nakupovanie mrzelo.

Z tejto mojej skusenost odporucam nekupovat vela veciciek, radsej si nakup cez tehu vybavu: kocik, postielku, baldachyn, kolotoc nad postielku, vanicku, .... popripade pampersky (dvojky), vlhcene obrusky na zadocek, kremik na zadocek, kozmetiku: mydielka, atd.....

ja som mala vecicky 58 co boli malemu uplne male, narodil sa 50 cm a 3750 g, takze sme museli nanovo kupovat 62, teraz uz 68..sama nevies, ake bude babo velke, a inak vela veciciek ani netreba, nas maly polku ani nestihol obliect, ako rychlo rastol 🙂

majloo
20. jan 2011

Ja som zacala tak zhruba v tom 7.mesiaci, alebo koncom 6. mesiaca, najprv som sa preluskala velkostami oblecka, popozerala som sa na konikovi do temy, ze co ste kupili pre babo a bolo to zbytocne a rozne web stranky, co by mala obsahovat vybavicka. 🙂 Kocik uz mame, postielku este nie, ale vecicky, plienocky, osusky, kozmetiku mame, ale vecicky by som stale nakupovala, nieco z bazaru a kedze su teraz vypredaje, tak sa snazim za lacno kupit pekne vecicky, uz aj vacsie velkosti. Take veci ako flasky, odsavacka, materske podprdy a podobne, to budm kupovat az neskor podla potreby. Ale cim neskor, tym tazsie sa ti bude chodit po obchodoch, stale mi treba cikat, ked som niekde, tvrdne mi brusko a cela som upotena a zadychana. 😀 A netreba sa bat kupovat aj cez internet, niekedy to vychadza o dost lacnejsie. 😉

kasalka
20. jan 2011

Ahojte. Aj keď nie som poverčivá bola som opatrná v nakupovaní. Čakám prvého drobca a teda aj prvé vnúča do rodiny, takže s nákupmi začala moja mamka a setsra. Bola som občas pritom, ale veľmi som sa nevyjadrovala no tento týždeň v pondelok som dostala všetky výsledky z testov na vrodené vady a už ma to taktiež chytilo. Síce to asi len moje podvedomie malo trošku zábrany, pretože aj keby mi čokolvek vyšlo v testoch ľúbim to maličké a ohromne sa naň tešíme. Hor sa nakupovať všetky roztomilé vecičky - S ROZUMOM! 🙂 🙂 🙂

alexandrah
20. jan 2011

ja poverciva nie som, treba veci v predstihu, ale zase neprehanat, ja som zacala v cca 6/7. mesiaci?? hlavne nekupuj vela 56 tiek, a 62 jek, maly ti ich vynosi za mesiac, uz budes kupovat väcsie, to su najzlatsie veci, ale aj ked kuknes bazar, naviac "nepouzitych" veci je najmänsich, hlavne tie pekne, najlepsie sa nam oplatili pyzamka, overaliky, proste cele oblecko, nie spodok a vrch, nie veci cez hlavu, toto je najpohodlnejsie pre teba aj pre neho 😎 cize take pekne, ze k lekarke fakt len par, lebo to vobec nevyuzijete 🙂 aj tak je babo v zavinovacke, aj v kociku, tak je jedno, co ma na sebe, aspon prvy mesiac ... potom sa vysanti tak od cca 68 ciek ... 😀

mathildica168
20. jan 2011

ja som v siestom a este nenakupujem. Hoci vyberam, pozeram, listujem vsetky mozne internetove stranky, uz mam predstavu co ake chcem, ale este nemam kupene nic, par veci som uz dostala, ale to su len take malickosti, mame vybraty kocik, ale myslim, ze tak o mesiac, teda ked uz budem v siedmom tak sa do toho pustim 🙂

luciana157
20. jan 2011

2 mesiace pred porodom by malo byt uz vsetko nakupene, lebo ta to moze chytit aj skor a dom ama byt uz vsetko nachystane. j asom mala uz 2 mes. pred porodom vsetko potrebne, vecicky aj poprane aj pozehlene postupne, postielku uz zlozenu. kocik sme mali skor, pre istoto, aby sa mi nestalo to co mojej znamej, ze mesiac nemohli chodit von, lebo cakali na objednany kocik. a urobila som dobre, lebo n akociku bol kaz a mala som potom cas ho vymenit 😉

valentina.west
20. jan 2011

Su tu baby, ktore mali nakupene a este ani tehotne neboli. 😀 Zalezi, ci je niekto povercivy alebo nie. 😉

tami_tami
20. jan 2011

termin som mala v polke decembra, prve co sa kupovalo bol kocik a postielka - cez leto cize v tom piatom mesiaci... ja som totiz bola VS - studentka takze som to chcela mat kym nastupim do skoly... postupne sa potom kupovalo oblecko a zvysok... myslim ze tak akurat... 😉 tiez si myslim ze najneskor v osmom mesiaci treba mat vsetko nachystane doma aj tasku zbalenu mat.... 😉

kukujka
13. feb 2011

ja som zacala asi od tretieho mesiaca kupovat oblecenie a zajtra ideme kocik a supravu do postielky,postielku niekedy na buduci tyzden prinesieme

avenev
13. feb 2011

ja koncom 6.mesiaca som zacala s oblecenim, boli zlavy tak som si nieco pokupila. Aj kocik sme teraz kupili, lebo ho zrovna mali na sklade, vychadzal aj lacnejsie a na dalsi by sme museli dlho cakat. Mame ho zabaleny v pivnici. Ja neverim na povery.

lucia.kl
13. feb 2011

my sme začali s nakupovaním už možno aj v treťom mesiaci ak nie aj skorej,( keď boli lacné veci alebo vo výpredajoch - museli sme všetko dva krát kupovať) najprv neutrál a potom keď mi povedali v 20tt že to budú dievčatká, tak som sa zamerala aj na dievčenské veci, na konci 7 mesiaca som už ma všetko pripravené, pri dvojčatách človek nikdy nevie - no narodili sa v 39tt

traktor
13. feb 2011

prvu vec som kupila hned ako som vysla od lekara a ten mi tehu potvrdil 🙂 ..a postupne som dokupovala a dokupovala...do 7 mesiaca som mala uz uplne vsetko, aj kocik, postielku...neviem si predstavit s velkym bruskom behat po obchodoch a nakupovat...a dalsia vec..detska vybavicka a vsetko okolo toho je dost drahe..tak ked to bolo takto postupne, tak nas to nezatazovalo velmi..ake keby som naraz mala vydat tolke peniaze..vetu * stat sa môze vselico*som si nepripustala...skratka treba verit, ze vsetko bude dobre, treba sa tesit a nie rozmyslat, ze to nemusi dobre dopadnut..