Kedy vám začali tehotenské nevoľnosti?

lus2909
10. dec 2014

ahojte baby moje chcem sa vas opytat kedy vam zacali tehotenske nevolnosti a ci su tu aj baby co ziadne nemali dakujem 🙂

emarekova
16. jún 2016

@dlucy urcite 🙂 ale pre pokoj v dusi nedas nic za opytanie u lekara. Vela stastia 🙂

pehavcek
16. jún 2016

mne zacali na zaciatku 9-teho tyzdna, polavili v polke piateho mesiaca. Ale aj teraz sa mi stane raz za dva tyzdne, ze mi nieco nesadne :D

dlucy
16. jún 2016

@pehavcek Tak to mam este cas 🙂 netusim kedy mi zacali pri prvom 🙂

pehavcek
16. jún 2016

@dlucy Keď to je také individuálne 😀

morandia
7. júl 2017

Ahojte,obnovujem tuto temu...som na konci 7 tyzdna a je mi strasne zle, zaludok ako na vode,toci sa mi hlava, pri syncekovi som take nieco nezazila. Mate nejake overene rady, aj ste si pomohli, aby cam nebolo az do ak zle?grcat som negrcala,ale napina ma a nasledne to ustupi..

jeniixaa
7. júl 2017

@morandia ahoj, ja som začala siedmy týždeň a už týždeň mi je tak všelijako, ja som už aj grcala...ale napr. čo pomáha mne - ja mám na nočnom stolíku keksíky-venčeky, a ráno, kým ešte ležím si vždy jeden dám..trošku sa mi dvihne cukor a v pohode viem fungovať aspoň na chvíľku...a aj v robote tu mám otvorené BeBe keksy a vždy keď cítim, že mi začína byť nevoľno, jeden si dám....
iným babám vraj pomáha zázvor, ja neviem, neskúšala som to....a dva glgy coca coly, ale k tomu som ja tiež ešte neprišla...

morandia
7. júl 2017

@jeniixaa tak skusim manželovi zavolat ,nech mi kupi po ceste, lebo ja uz neviem co zo sebou,len predychavam ☹

jeniixaa
7. júl 2017

@morandia skús, snáď pomôže..🙂

morandia
7. júl 2017

@jeniixaa hrozne zle mi je...pri syncekovi som nemala ani naznak nevolnosti a teraz? Vraj ,pri dievcatkach su nevolnosti...

dolores12
7. júl 2017

@morandia toto som zazila 2x krat. do konca 7. mesiaca. mam dvoch chlapcov.

morandia
7. júl 2017

@dolores12 fuuuu...no dakujem pekne...ako ste to prezila?

dolores12
7. júl 2017

@morandia bohuzial som si zacala uzivat tehotenstvo az potom. schudla som pri oboch tak ze som rodila s mensou vahovou ako som zacala.( no mne to neuskodilo )haha. ani pit ani jest. skusala som cokolvek. mne celkom dobre padlo po kazdom jedle si dat jablko.,a nebyt hladna asi. grcala som len parkrat, ale stale ma napinalo. mala som celodenne nevolnosti, preto mi bolo dobre len v spanku 😊. do roboty som chodila tiez stale.,drzim prsty.

anawiel
7. júl 2017

@morandia ahoj 🙂 Ja som vracala tak kazdy druhy den do 12tt. Ked teda odbil treti mesiac, vracala som ze kazde rano a este horsie :D Stoplo sa to zo dna na den na konci 6 mesiaca. Cakam za mesiac chlapceka 🙂
No co sa tyka tipov ze co pomaha, nic "zarucene" co pisu na nete mi nepomahalo :( Take ako pomaly vstavat, mat pripravene jedlo na nocnom stoliku a zjest ho nez vstanes...nefungovalo. Trosku mi pomahalo zjemnit tie neprijemnost zazvorovymi lizatkami - normalne kupis v lekarnia su to realne ze lizatka na tehotensku nevolnost https://www.magister.sk/produkt/detail/produkty... .
ALe mozno tebe to zaberie a nebudes vracat vobec 🙂 Podla mna je to strasne individualne....kazdopadne aj kebyze si to musis odtrpet, da sa to zvladnut. Stoji to za to <3

morandia
8. júl 2017

@dolores12
@anawiel dakujem za rady, uz druhy deb ledva vyleziem z postele, tie lizatka skusim...a ked ma boli hlava mozem si zobrat tabletku?

dolores12
8. júl 2017

@morandia ja som brala polku paralenu. dr. dovolila. ja som v tej poslednej faze ked mi uz nebolo zle zacala pit prvykrat v zivote kavu, tak nizky som mala tlak. pri druhom som mala zase vysoky. skoncila som aj v nemocnici.

anawiel
9. júl 2017

@morandia ja som nemala migreny tak neviem :/ praveze mne prestali migreny ked som otehotnela. Ale paralen mozes 🙂 Aj kavu 1 denne 🙂 to ti pomoze tiez si myslim, tlaky su hrozne teraz

vespertine
9. júl 2017

@morandia Tiez som sa takto citila asi v 7. - 8 tt (tiez druhe tehotenstvo), potom to zacalo trosku ustupovat. Migreny hrozne, paraleny nepomahali, pomohlo mi magnezium.

morandia
10. júl 2017

@anawiel
@vespertine tak som to skusila paralenom,no nič nezabralo..potom som si lahla a manzel mi dal studeny obklad ma celo a toto mi zabralo🙂

dai
10. júl 2017

@morandia ahoj. Som 3ti x tehotna a nevolnosti som mala vzdy - aj pri chlapcovi aj pri dievcatku🙂 vzdy to zacalo okolo 6tt - teraz som vdaka tomu prisla nato ze som tehotna🙂 a prestalo? Pri malom az ked som rodila, pri malinkej tak v 16tt , teraz som v 12tt a aktivne si uzivam🙂 napina ma, hrozne nizky tlak, vysoky tep, zaludocne problemy, kyselina - cela paletka opat🙂 moj porodnik hovori ze pokial mi je zle tak je dobre😉 tehotenske hormony pracuju na plno a babatko dostava co potrebuje😉 ja prave koncim mesiac pn - mala som ho pri oboch detoch - ten najhorsi mesiac zial len spin a vraciam... zle mi je stale ale idem vyskusat pomaly robit... od toho 2heho trimestra som uz robila normalne vzdy az do materskej...
Co mne zabera? Ja pijem colu - zial ked mam vracacie dni tak nic ine v sebe neydrzim☹ kavu nepijem ale ked mi je moc na odpadnutie ( ako vcera napr.) Tak mi muz spravi a aspon to chlipkam... jem piskoty rano - pomaly to chrumem😉 k tomu niekedy detsku vyzivu ( to keby nieco sa potom dobre vracia🙂) zistila som ze mi robi dobre kakaovy termix a kavenky... a tiez jablcka... jedlo velmi jemne kedze zo vsetkeho mam kyselinu☹ malo soli, nic pikantne a pod. ...
Drzim palce, ja tiez cakam kedy vstanem a nebude mi na vracanie ci ma boliet hlava - snazim sa nejest ziadne lieky a nejak to pretrpiet😉
Pekny den

morandia
10. júl 2017

@dai mna to akosi prechadza ,rano mi je este neprijemne ,ale rozdycham to...aby mi nestačilo ,este aj nachladena som ,zo dna na den...

dai
10. júl 2017

@morandia to je super😉 mne je tiez niekedy lepsie niekedy horsie - mam dni ktore prevraciam a niekedy pochrumem piskotu a celkom mi to pomoze a nejak fungujem...

snnor
26. júl 2017

Ahojte chcela by som sa pridat..tak som trrti krat tehotna a zatial mi je tak tyzden zle ale len tak pol hodka..niekedy rano niekedy na obed a niekedy vecer..nevracala som zatial len ma par lrat naplo..dens som7+3tt a pri dcerr mi bolo zle strasne do piateho mesiaca,dotoho som nala migreny..a pri synovi mi zacalo byt zle tak v 7tt ale nebolo to take hrozne..obcas som sa vygrcala a bolo fajn..to este v piatom mesiaci som grckala..v piatok idem k dr..dufam,ze to bude ok..radsej by som bola keby mi je zle aby som vedela,ze som trhu🙂

14hviezdicka12
26. júl 2017

Ked som este nevedela ze som tehu tak mi vsetko smrdelo. V 7tt mi potvrdili tehotenstvo a v 8tt mi zacalo byt zle. Bola som unavena cely den som prespala ked som bola hore som zjedla nejaky teb piškotik.. zaspavala som nad kyblom ale nevracala som .. v 10tt mi to preslo a v 13tt znovu zacalo .. nevolnosti ale len vecer .. od 14tt do 18tt som 5x zvracala ..
+ bolesti hlavy ...

Cakame na prve kopance o ktorych sa vravi ze vyliecia nevolnosti.

barborafecskeova
29. dec 2019

Ahojte.mne zacali nevolnosti vecer a na treti den uz aj rano.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre