Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kontakt tehotnej s čerstvo zaočkovaným dieťaťom

modryponik
12. feb 2016

Ahojte! Vedeli by ste mi, prosim poradit? Som v druhom trim. a cez vikend sa mam stretnut s babetkom (5 mesacnym), ktore bolo pred 2 dnami zaockovane (2. ockovanie). Je to pre moje babetko v brusku nebezpecne a radsej sa stretnutiu vyhnut alebo to nema na neho ziaden dosah? Sorry, ale som prvorodicka, tak kapanek stresujem 🙂 vdaka za vas cas.

luna379
12. feb 2016

Nerozumiem prečo by to malo vadiť :D :D Veď očkovacia látka je v krvi toho dieťaťa :D

elise
12. feb 2016

@modryponik je to uplne v pohode, tvojmu babatku v brusku nic nehrozi ak ockovane babatko dobre znasa ockovanie vymojkaj sa snim a uzi si ho v naruci.

siska53
12. feb 2016

@modryponik v pohode. Jedine co viem,ale to sa tyka vsetkych ludi,nielen tehotnych,ak je dietatko cerstvo zaockovane proti rotavirusom,tak treba dodrziavat cca tyzden mimoriadnu hygienu pri pokakani aby sa clovek z tej stolice nekontaminoval. Inak nie.
Ved kopec mam je tehotnych v case ockovania ich starsich deti. Toho sa bat naozaj nemusis.

modryponik
autor
12. feb 2016

@elise dakujeem, uz sa ho neviem dockat, aby som ho znovu vystiskala 😉

elise
12. feb 2016
rakywanda
12. feb 2016

😀 😀 😀 😀 😀 😀
dobre, že máš také info o bábätku, s ktorým sa ideš stretnúť, ale škode, že ich nemáš o ľuďoch, ktorých denno denne stretávaš, chytáš po nich veci, ješ s príborom v reštike, ktorý použilo x ľudí pred tebou....

fuska
12. feb 2016

@modryponik Ja myslim, ze riziko moze byt iba dieta ockovane MMR vakcinou, kedze u neho moze prepuknut choroba, proti ktorej bolo zaockovane. A rubeola je pre tehotne nebezpecna.

modryponik
autor
12. feb 2016

@rakywanda ved hej, mas pravdu. Ale to podvedomie stale pracuje a vidi problem aj tam, kde nie je. 😀 obzvlast ak sa jedna o prve dieta, vzdy si poviem, ze pri dalsich uz dufam nebude na to cas 😀 A kedze som si nebola ista, tak sa spytam zien, ved kopec vas bolo tehotnych s dalsimi detickami a pritom na ockovani so starsimi. Tak reku ci vam doktor nepovedal ako postupovat alebo coho sa vyvarovat.

wieruska1
12. feb 2016

pomooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc

sardinka335
12. feb 2016

To je snad fake ta otazka nie? Či si tak duta ako vrece gytu???
A to sa chcu ziaci furt menej učiť, ze ved na čo to a na čo hento - no tak na toto, lebo hlupakov pribuda.

moni244
12. feb 2016

@modryponik stresuješ? moja zlatá, všetky sme tu boli prvorodičky, ale takéto veci nás ani nenapadli, nechceš sa zavrieť v sterilnej bubline?

katulienkax
12. feb 2016

No náhodou take ockovanie proti rotavirusu moze spôsobiť miernejšie hnačky aj u okolia
Vid
http://www.liekinfo.sk/liek-rotarix-pqu-por-25x...

Stať 4.4
Okrem iného tam uvádzajú ze dochádza k vylučovaniu vírusu stolicou.

sardinka335
12. feb 2016

@katulienkax o ziadne take očkovanie sa v otazke nejedna....a prečítaj si podrobne za akých podmienok mozu sposobiť tie hnačky... 😉

kukakaj
12. feb 2016

@katulienkax rotavirus moze chytit aj na nakupe v supermarkete 🙂

Mna tak nastrasila suseda, ze jej synovi dr. odkladala mmr ockovanie, kym ona neporodi, lebo to moze ublizit pocas tehu. Ja som bola v case mmr ockovania dcerky v 12tt a pre istotu som sa potom pytala aj gynekologicky aj pediatricky a obe ma s usmevom ubezpecili nech nestresujem 🙂 nakoniec ked som o tom vravela tej susede, vyslo z nej ze odklad si vyziadala sama na zaklade precitaneho z internetu :D a ja som musela vyzerat jak hystericka truba u dr. 🙂

seahorse27
12. feb 2016

@katulienkax Na rotavirus sa ockuje do 3. mesiaca. Toto bude ockovanie hexou a synflorixom/priorixom - 2. davka. To je neziva vakcina, absolutne nic nehrozi.

siska53
12. feb 2016

@seahorse27 proti rotavirom su dve davky. A ta druha zvacsa spada do toho 5.-6.m.

nelinka2009
12. feb 2016

Ja som 21tt mam 6 rocnu v stredu ockovanu... Pediatricka o tehotenstve vie, mojkali sme sa pri pichnuti a potom som ju utisovala este adi 10 min v ambulancii pred lekarkou a nikto s tym nemal ziadny problem...

anakristina
13. feb 2016

Jedna nadava na druhu to sa uz fakt neda citat 🙂 niektore mi pripadaju ako keby vedeli byt hnusne mudre so zakladnym vzdelanim iba cez pismena bez tvare a bez mena.

katuliena82
13. feb 2016

@modryponik nie je to nebezpecne, okrem toho, ako dospela si prisla s rotavirusom milionkrat do kontaktu. Ked bol ockovany moj syn, nikto z nas doma tym nebol ovplyvneny. Ani mladsi syn. Okrem toho, maximalne by si mohla ist 2x na WC. Aj keby si prisla do kontaktu s rotavirusom u choreho. Prave preto je rotavirus nebezpecny pre deti. Nemaju nan vyvinutu imunitu. Dospeli nim prejdu ovela ovela lahsie. A rotavirus nie je virus, ktory sposobuje mutagenne zmeny u nenarodenych deti 🙂

kuriatkomm
13. feb 2016

@sardinka335 to ako reaguješ prosímťa? Aj v skutočnosti by si tehotnej žene povedala,že je "tupá ako kýbel gytu"? Veľa žien prvorodičiek sa bojí,aby niečo nespravilo nesprávne..

kuriatkomm
13. feb 2016

@kuriatkomm pardon "vrece" tieto primitívne frázičky nemám v malíčku

timikaj1
13. feb 2016

Ja som v 6.mesiaci ležala so staršou dcérkou týždeň na infekčnom s rotavírusom a sestričky boli len radi, že ju má kto prebaliť, lebo chúďatko nestíhalo ani na wc bežať....Samozrejme som stále umývala ruky , dopovala sa probiotikami a modlila aby som nič nechytila, ale našťastie som nič nedostala!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli