Kožné testy na alergiu v tehu

yvonne777
9. okt 2014

Ahojte, tento tyzden som bola na pravidelnej kontrole u alergologa a neviem co ho to napadlo mi po 5rokoch spravit kozne testy na alergiu.Absolutne som to necakala, myslela som ze len "pokecame" ako vzdy a pojdem. Mna v tom momente absolutne nenapadlo ze by to nejak mohlo ublizit babatku ☹ Uz som totiz davno zabudla ako sa tie testy vlastne robia,myslela som ze sa to dava len na kozu no uz ked mi tie miesta jemne pichol ihlou doslo mi ze sa to moze dostat az k babatku ☹ teraz sa hrozne bojom ci mu to nemoze nejak ublizit. Som v siedmom tyzdni,teda ak sa to rata od terminu poslednej menstruacie. Je to moje prve tehotenstvo tak mam zo vsetkeho hrozny strach. Kazdy den sa docitam o niecom novom co by som nemala a stale len stresujem. Kiezby ma dokazal niekto ukludnit 😒

30tnicka
9. okt 2014

Ja som bola u alergologa cca v 20 tyzdni prvy krat, a nerobili mi nic... ze tehotnym ani krv neberu ani testy...

meluela
9. okt 2014

@yvonne777 mal sa ta opytat ci nie si tehotna. Teraz by to ale uz malo byt ok ... to riziko je pokial viem kvoli anafylaktickemu soku, ktory by sa ale uz prejavil zavaznou alergickou reakciou v priebehu par hodin. Takze ked si nic take nemala, mozes byt kludna. Ak by si si niecim nebola ista, zavolaj svojmu gynekologovi a vysvetli situaciu.

yvonne777
autor
9. okt 2014

Citala som ze tehotenstvo moze ovplyvnit alergiu tak vtedy sa asi moc testy ani neoplati robit. Som na seba strasne nastvana ze ma nenapadlo ake by to mohlo mat nasledky. Ziadnu reakciu som ale nemala,tak dufam ze to bude OK. Dakujem za odpovede

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre