Králik v domácnosti počas tehotenstva

danvil
17. jan 2014

Ahojte kocky, chovam doma kralika, s ktorym nikdy nechodim von, zdrziava sa naozaj len doma. Som tehotna a zaujima ma, ci aj v tomto pripade hrozi riziko nakazy toxoplazmozou. Vdaka

masinka
17. jan 2014

podla nadpisu ma ako prve napadlo, ze si ho chces dat na veceru a pytas sa ci mozes 😉
Ked ho mas uz dlhsie, tak su podla mna len dve moznosti - toxoplazmozu ma a uz si ju od neho tak ci tak chytila, alebo ju nema a nic ti nehrozi. Kazdopadne ak ho teraz das prec, tak tym nic nevyriesis. Skor by si si mala dat urobit testy (tusim sa v tehotenstve robia automaticky.)

parker36
17. jan 2014

@danvil ... tiez mame domaceho milacika - kralika - tak som si pozrelal toto a podla toho mi vyplyva, ze je minimalna - priam ziadna sanca na nakazenie domaceho - bytoveho kralika toxoplazmozou a z toho vyplyva, ze teda nie je pre teba riziko nakazy.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Toxoplazmóza

danvil
autor
17. jan 2014

dakujem dievcata, som kludnejsia 🙂

prstek
17. jan 2014

@danvil môžeš byť kľudná....aj ja som bola tehotná v spoločnosti takéhoto miláčika a všetky testy boli v úúúplnom poriadku 🙂 a predošlé tehotenstvo som dokonca trávila na deň, pri 2 psoch a 4 mačkách a tiež bolo všetko ok 🙂 ale so zajačikom je to úúúúplne v poriadku, ani sa nad takým nezamýšľaj 🙂 príjemné tehuľkovanie

chokma
18. jan 2014

@masinka v ziadnom pripade nechcem plasit... ja som bola od malicka v kontakte so zajacmi, nutriami, mackami, psami, sliepkami a pod. a na testoch na zaciatku tehotenstva som mala toxo pozitivnu (pozitivne IgM aj IgG), nastastie po troch odberoch na infekcnom dosli k zaveru, ze som to prekonavala kratko pred tehotenstvom. A pytala som sa dr., resp. som vyjadrila zacudovanie, ze som tu toxo dostala prave v tomto case, ked som odmalicka s havedou, lebo som bola presvedcena, ze kto ju prekonal, uz mu nic nehrozi. A ona mi povedala, ze to mi nikto nepovie, kedy som ju mala prvykrat a ze si mam davat pozor nadalej, ze ju mozem dostat opat. Ale citala som tu nazoru dievcat, ze kto ju uz raz mal, nedostane ju. No vyber si. 🙂 Tym som vsak nechcela vystrasit pytajucu sa, ze sa ma bat kralika... Kto z nas a kedy toxo dostane, to z nas nikto nevie a nevyberie si. Mozeme si davat pozor, ale nahoda je svina. Hlavne si treba dobre umyvat ruky a papat riadne prepecene, prevarene maso...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre