Kto z vás berie ascorutin?

bubum
27. máj 2013

Ahojte,mam jednu otazku na mamicky ktore su v 7tyzdni a beru ascorutin,co vam lekar odporucil a co zakázal,díky 🙂

katarinkalm
27. máj 2013

mne doktor vysadil ascorutin hneď ako som mu povedala, že plánujeme otehotnieť ... aj v príbalovom letáku bolo napísané, že neužívajte ak ste tehotná alebo dojčíte, nie?

bubum
autor
27. máj 2013

ano to som sa docitala,no uistil ma ze je to v poriadnu a overila som si to aj u ineho gynekologa. Len mi zakazal napr, davat si robit gelove nechty, nefarbit vlasy a do 12tyzna ziadny pohlavný styk, a kazdy mi povie nieco ine, kazda to takto nema, tak sa pytam hlavne tych ktore uzivaju ascorutin, ci to nieje koli tomu

gretka2
28. máj 2013

@bubum A kvoli comu ti ho nasadil? A kvoli comu zakazal pohlavny styk? Mas nejaky problem s cievami, alebo co?
Pokial nemas ziadny problem, o uzivani Ascorutinu v tehotenstve "preventivne" som nepocula, preto sa pytam.

katttka1981
28. máj 2013

ja ho užívam od včera. Predpísal mi ho, lebo som začala slabo farbiť, taký slabulinko hnedý výtok. Povedal, že všetko je v poriadku, že to sa občas stáva v týchto ranných tehotenstvách. tiež nám povedal, žiadny pohlavný styk do 12tého týždňa. Nič iné okrem toho čo by som nemala nehovoril. Naopak povedal, si tehotná, nie chorá takže treba normálne žiť samozrejme sa nejako veľmi nenamáhať.

bubum
autor
28. máj 2013

áno katka presne to povedal aj mne,predpisal mi ho preto lebo som mala takysto mierne spinenie,a zakazal mi pohlavny styk do 12tyzdna.
Preto som chcela vediet ci to je aj u ostatnych tak,ci je to koli ascorutinu alebo mam blbeho gynekologa. Tak ak mas to iste,tak je to mozno v poriadku.

salinka28
31. aug 2013

Ja som mala tiež mierne špinenie, tak mi ho predpisal. Beriem ho asi druhý deň a na začiatku som sa aj zľakla keď som sa dočítala že v tehotenstve by sa nemal užívať, ale tak treba veriť dr. Mám za sebou jeden MA tak by som to nechcela zažiť znovu

upam
2. sep 2013

ja beriem ascorutin asi 6 tyzdnov, pri krvacaniach a spineniach ho bezne gynekologovia predpisuju tehotnym cize sa nemusis bat. pokial viem obsahuje vitamin C a rutosid /rutin/ ktory je napr. v pohanke, cize asi nic coho sa treba bat. Inak skoro na vsetkych liekoch mas napisane ze je to v tehotenstve nevhodne :D

monikac
7. okt 2015

Bral niekto Ascorutin ked ste pri tehu krvacali a pomohlo to zastavit? Na letaku je napisane, ze pre tehu to nie je vhodne ale lekar to predpisal.. vopred dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre