Ktoré vitamíny s kyselinou listovou sú najvhodnejšie?

liviana1111
4. jan 2012

ahojte neviete niektora povedat co je pravdy natom, ze s tehotenskych vitaminov "femib..n" su velke deti? Ja som pri prvom brala "Preg...m" ,teraz beriem ten F, ale pocula som nieco take, ze z neho byvaju velke plody -deti.Neviete ci je to fama,alebo pravda?

zutiko
4. jan 2012

ahoj, podla mna je to somarina, ja som ho brala este tri mesiace pred otehotnením, a cele tehotenstvo a môj malý mal 3200 gramov, takže never fámam 😉

tea333
4. jan 2012

@liviana1111 tiez som brala femibion a v termine mal syn necelych 3200. 😉

liviana1111
autor
4. jan 2012

tak to potom bude asi len fáma 🙂 tiez si vravim ze sak kyselina listova ako kyslelina listova to uz je jedno v akej znacke. Ja co som brala ten pregnium,tak tiez mala mala 3200g ,tak mi to neslo do hlavy ze preco s femibionu ked je to v podstate to iste by mali byt deti velke 😨

tea333
4. jan 2012

@liviana1111 ja som bola na jednej prednaske, kde bol taky ujo doktor z Antolskej, ktory tvrdil, ze velkost deti sa zvacsila,ale suvisi to aj so stravou, ktoru prijimame.

zuzikkaa
4. jan 2012

@liviana1111 ja som pred otehotnenim brala kys listovu a potom cele tehu pregnium a maly mal 4 kg 😅
a tiez som uz pocula o tom ze z tych vitaminov su vacsie/tazsie deti,,no nieje to 100%ne potvrdene 😉
ked sa toho bojis,tak si davaj tie vitaminy obden,alebo kazdy 3ti den

irsina83
4. jan 2012

@liviana1111 fama, femibion su podla mna naj prenatalne vitaminy.... ja som mala malinku drobnu aj ked som rodila predcasne...

stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniciak
4. jan 2012

Ahoj ja som brala Calibrum tam písali že 2 denne ale ja som brala len raz a malá sa narodila zdravá s hmotnosťou 3180g 2 dni pred termínom 🙂 Veľa zdravia tebe aj detičkám 🙂 A ešte pokiaľ moôžem skús jesť potraviny ktoré ju rovno obsahujú naše mamky často vitamíny ani nebrali a sme zdravé a plodné 🙂

mamartinka
4. jan 2012

@moniciak no ako ktore plodne 😒

liviana1111
autor
5. jan 2012

no ved ja si tiez myslim ze je to len stravou ,ktora ako papka a co papka... ako sa hovori, mali by sme jest za dvoch ale nie doslova a dopismena a prejedat sa, cpat sa, potom aj maminky naberu na vahe a babätka su velke jak svet a hadzu to na vitminy,mna len zaujimalo ci su toho nazoru viaceri ,alebo nie lebo konkretne tieto info vraj povedal o tom femibione jeden doktor no nezdalo sa mi to koser.Ved ja som tiez pri prvom brala kyselinu listovu tri mesiace predtym a aj teraz pri druhom a myslim ze vsetko je ,len o stravovani a samozrejme malu rolu hra aj genetika, ale teraz uz isto myslim ze vitminy s tym nic nemaju... 😎

liviana1111
autor
5. jan 2012

@mamartinka no mozno je to len docasne nezufaj 🙂 treba obehat doktorov a vysetrenia... ci uz mas zatym? ☹ a definitivny verdikt od nich? 😒

mamartinka
5. jan 2012

@liviana1111 Dakujem uz mam vysetrenia za sebou.V septembri aj neuspesne prve Ivf.Na dalsie zatial nejdeme.Teraz je chvilku pauza aj ked sme sa neudrzali 😀 povedz sama da sa to neudrzat keksik 😀 A potom sa vo februari uvidi co dalej. 😉

liviana1111
autor
5. jan 2012

@mamartinka no ale ked ti robili IVF to znamena, ze riesenie stale je ,ze niesi uplne beznadejny pripad. A ak sa aj prve nepodarilo, tak verim, ze ono sa to urcite podari 😉 netreba sa vzdavat 🙂 a treba to vse brat pozitivne 🙂

majloo
7. jan 2012

@liviana1111 ahoj, ja som brala a moj maly mal 4400g a 57cm...takze macko...ale neprikladam to Femib...nu, partner je velky chlap a u nich sa rodia vacsie deti, ale bol to troska sok hehe 🙂 Ked budem opat tehulka, zase budem brat F, podla mna je super.

syslica
7. jan 2012

Ja som pri poslednom tehotenstve brala ešte pred otehotnením a potom počas prvého trimestra Acidofolan - tam je hlavná zložka kyselina listová... syslík je úplne tabuľkové dieťa 😉 .

liviana1111
autor
7. jan 2012

@majloo ach to teda je riadny valibuk teda bol 😀 to moja mala 3200 a to som mala tiez dost zaberak neviem si predstavit zeby mala 4400... klobuk dolu 🙂 uz len taka podotazka to si rodila prirodzene,alebo cisarskym? :-P

majloo
7. jan 2012

tri vyvolavacky mi dali, ale nakoniec to skoncilo cisarskym, aj som rada, lebo mal 38cm priemer hlavicky a to neviem, ci by som zvladla vytlacit. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre