Kúpanie na kúpalisku v tehotenstve. Možem?

laurajana
11. júl 2006

Ahojte babule, chcem sa opýtať: kúpali ste sa niektorá v 7 mesiaci napr. v jazere, na kúpalisku a tak podobne? Nemôže to nejak uškodiť bábätku? Aj keď som toho názoru, že nemôže uškodiť...hm?

zanulka
13. júl 2006

Je to na kazdej z nas. Ja som doteraz nikdy ziadne pliagy nechytila, som v siedmom mesiaci a povedala som si, ze pre istotu vydrzim, aj ked ma jazero ci bazeny velmi lakaju. Osviezenie radsej riesim sprchami, nie je to to prave orechove, ale da sa....nastastie je dost miest, kde su sprchy dostupne...Tak sa drzte a zelam prijemne sprchove osviezenia 😅

pegy
26. júl 2006

Baby, vidim, ze ste tu takmer same tehulky, ale ja mam podobny problem- vie mi niektora poradit- kupanie a dojcenie? Co vy na to? Asi nie, ze? Alebo sa to da? Tiez nie som z tych, co sa na jazero iba pozeraju... 😎

renca3
26. júl 2006

Pegy, neviem v com vidis problem preco nie ? Ja teda nevidim dovod nekupat sa. Ved ked si uz zdola v poriadku. Samozrejme len vo vodach vhodnych na kupanie. Ja som mala zimne babo, ale od 5. mesiaca som sa pocas dojcenia kupala. A od pol roka sa kupal aj maly v bazene. Ale to je uz ina tema, kupanie babatiek. Ma na to niekto este iny nazor?

pegy
27. júl 2006

Renca, zdola je to OK, skor mam obavy, ci to nejako nebude skodit bradavkam, chlor alebo nejake infekcie. Alebo touto cestou to nefunguje?

icha5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pegy
29. júl 2006

Diky Icha,
tak super. Hor sa do bazena! 😀

funny
25. aug 2006

ahojte, kupete sa doma vo vani? ak ano, davate pozor na teplotu vody?

katrin
25. aug 2006

funny, v prvý trimester sa nesmie tehotná žena kúpať v teplej vode. Najlepšie sú sprchy.. nie veľmi horúce 😉

masinka
25. aug 2006

ahojte,
tiez obcas pouzivam Lactacyd obrusky, ale pripadaju mi prilis navonavkovane.
Lekarka mi doporucila Boraxglycerin (myslim ze sa to da v lekarni kupit aj bez predpisu, ak nie, dajte si predpisat), je to taky olejcek, date si na tampon (taky co sa pouziva na tvar) a si to tam dolu po kupani pekne vydezinfikujete. Je to super proti kadejakym mykozam a podobnym pliagam, nie je to z vas citit na tri metre ako tie obrusky a je to aj podstatne lacnejsie.
A samozrejme moze sa pouzivat v tehotenstve. 😀
(dokonca niekdo na jednom fore doporucoval namocit si do toho tampon a pri kupani ho pouzit ako "stuplik"...nepotvrdim, neskusala som) 😉 .

danii
25. aug 2006

ja sa ani teraz nevyvalujem vo vani, aj ked to milujem! ale pre babatko to predsa obetujem 🙂 skor ta sprcha. a ked boli tie palavy, este to aj dobre padlo.

tinag
25. aug 2006

tehulky ja vam to neodporucam, kupala som sa len raz a dostala som divny vytok. potom to preslo znovu na mykozu. neviem ☹

xena22
29. júl 2008

Oprasujem tuto staru temu...dnes mi dala kamoska chrobaka do hlavy,ze ona chodila cele tehu plavat a hlavne ku koncu tehu jej to robilo velmi dobre,citila sa lahsia,pomahalo jej to na opuchy a tiez mala dobry pocit,ze robi nieco aj pre svoje zdravie...ale ked to tu citam 😒 som na pochybach ci vobec na plavaren ist...na jednej strane sa bojim komplikacii,ale ne druhej mi plavanie dost chyba,je to asi jedina pohybova aktivita,co sa mi nehnusi a nerobim nasilu.Nechcem sa obmedzit len na prechadzky a cvicit sa mi nechce velmi,nechcelo sa mi ani ked som tehu nebola 😀 ... na dovolenke sme uz boli,tak more uz nehrozi a v mori sa dost neodviazem,bojim sa tam,takze u mna je jedine bazen riesienie...

pinco
29. júl 2008

xena, plavanie sa celkovo tehotnym odporuca. Ak nemavas problemy s vytokmi, tak si mysli, ze v pohode. To je naozaj individualne, ci nieco chytis alebo nie. A existuju aj dake specialne tampony, su v niecom namocene. Skus sa spytat v lekarni. Vela bab plava aj pocas tehu, tak ak ta to bavi, len si to uzi 😉

sirinka
29. júl 2008

do chloroveho bazena by som nesla ani ja, ale pokial mate istotu, ze krcok je zavrety a drzi pevne, tak do jazera o ktorom viete, ze je ok, tak pohoda...

mishusha
30. júl 2008

plavanie je super pre namahanu chrbticu....ale treba sa opytat asi skor lekara, ci ti to odporuci... ja som sa tiez opytala, ale mavam problemy s vytokmi, takze som ani nedufala...a dr. povedala, ze keby som chcela plavat v mori, tak to je v pohode, ale nech neskusam radsej plavarne, kupaliska a ani prirodne kupka... a ze najhorsie su termalne bazeny, pretoze tam je teplejsia voda a bakterie sa mnozia omnoho rychlejsie... takze som upustila od vsetkeho, dokonca sa doma len sprchujem... 😒 ale to uz dako vydrzim 🙂 aj ked mi to velmi chyba, lebo som zvyknuta plavat.

dominka11
30. júl 2008

ahojte, ja som sa kúpala akurát v mori, tam aj 5xdenne som si išla zaplavať, ale hned ako som vyšla z vody som si utekala prezliect suche plavky. Inak sa sem-tam okúpem doma, máme bazén takže viem, že žiadnu pliagu od cudzích ludi nechytím. A to sa idem potom hned osprchovať a do suchého. Jedine do čoho by som nevliezla, sú termálne vody, z tých som chytila pravidelne výtok aj pred tehu, takže to nehrozí...

xena22
30. júl 2008

Hm takze to vyzera,ze si nezaplavam 😒 zijem v irsku,takze kupat sa v jazere nehrozi a mozem ist akurat tak na verejnu plavaren,kde je podla mojho vkusu dost tepla aj ked nie termalna voda 😒 Mozno trochu neskor,ked bude riziko potratu mensie...tak od 20tt

evaviki
30. júl 2008

Xena a nemas v okoli nejake plavanie pre tehulky? To su bazeny, kde sa voda sleduje a chodia tam plavat aj male deticky.. Mozno to by slo..

stvura
31. júl 2008

Juj, no tym co este mozete plavat zavidim, lebo v poslednom "dobehu" tehotenstva si uz netrufam. Osobne som za plavanie, nemam problemy ani s vytokmi ani s kondickou - mozno troska je zavadzajuce ze na niektorych plavarnach alebo kupaliskach na Vas pozeraju ako keby ste mali lepru a boja sa tehotnych {v NZ Vas plavcik strazi ako oko v hlave}, ale su plavarne kde je speci plavanie pre tehotne a tiez deticky a tam treba ist....

dula_renka
31. júl 2008

Zdravim vsetky krasne tehulky 🙂. Sama som chodila s bruskom aj v takychto horucavach. Kupala som sa do poslednej chvile. Posledny raz som bola v bazene v piatok a v utorok sa mi narodil moj syn. Nic zle sa mi vo vode neprihodilo. Nikto mi nevedel poradit, kedze moj syn ma 12 rokov, lekar sa len usmieval pod *fuzami*, jednoducho nevedel mi odpovedat, len mi povedal, aby som si davala pozor, aby som sa neposmykla. Plavanie mi v tehotenstve robilo velmi dobre, musite spravne dychat a krasne sa rozhybe cele telo. Fyzicky je to neskutocny prinos a odlahcenie bruska. Co sa tyka neziaducich bekterii a plesni. Myslim, ze v zasade je to tak, ak mate bezne nabeh na tieto ochorenia z kupania, tak by som kupanie v tehotenstve vynechala. Ja som nikdy na podobne ochorenie netrpela, tak aj tehotenstvo prebehlo bez tychto ochoreni, vodu som si uzivala 🙂 Drzim palce vsetkym maminkam, aby mali bezproblemove tehotenstov a porod. 🙂

m.a.r.t.i.n.a
1. aug 2008

Ahojte kočky,

ja som sa toto leto kúpala len v mori /26tt/ a potom v Dudinciach v bazéne pre súkr.hostí, takže som sa moc nebála, že tam budú premnožené baktérie a iné potvorky. Problém som nemala žiadny. Na kúpalisku u nás chodím často,ale tam do vody nevleziem, keď mi je teplo, dám si studenú sprchu a je to....

heppu
2. aug 2008

ahojte ja som sa veeeeela kupala aj vo vani aj v teplych pramenoch aj v azene na dovolenke a myslim ze je to prospesne lebo mala miluje kupanie ta by sa cvachtala aj pol dna keby sa dalo a aj som vela spala a ona prespi cely den aj noc super dieta

petka_s
2. aug 2008

heppu-ahojky,
to je strasne fajn,
bo ja stale spim kedze som studentka a nemusim pracovat🙂)
a kupat sa tiez milujem,mala som take chute🙂)na kupanie🙂tak to by bolo,keby aj mne malinke chcelo pekne buvkat a kupkat sa🙂 uz sa neviem dockat🙂

muriel293
2. aug 2008

ahojte tak ja som tiež hrozne náchylná na prechladnutie,mykozy a iné pliagy,navyše tiež neviem žiť v lete bez plávania a kúpania,kúpaliská s bazénmi obchádzam už dlhé roky kôli zlým skúsenostiam s infekciami (a to som ešte ani tehotná nebola) a skôr mi vyhovujú jazerá-z tých mám menej problémov ako na kúpalisku. Žiaľ tento rok si iba máčam nohy pretože manžel je veľmi upnutý na mimi 😀 a nedovolí mi vliezť do jazera viac ako po kolená pretože sa bojí že sa niečo stane. Takže somnou vlezie akurát tak doma do bazéna,kde dezinfikujeme savom a na to mi lekár povedal že pokiaľ tú vodu nebudem piť tak sa tam kludne môžem máčať.
Keby sa napr.na jazere dačo stalo,tak by som si to vyčítala a preto som toho názoru že toto leto už nejako vydržím a na kúpanie sa vrhnem na budúci rok a to už veselo budem môcť omáčať aj nožinky môjmu drobčekovi! 😀
Koniec koncov,už i tak nám ostáva len tento mesiac na kúpanie hehe

sue13
2. aug 2008

Ahojte. Tiez som male velmi zle skusenostami s infekciami a mykozou. Od kedy sa nekupem nikde inde okrem mora problemy presli.... 🙂 Milujem kupanie a pri takychto teplach ma to moc laka ale mam svoje priority... V posdtate som sa na Slovensku nekupala uz viac ako 8 rokov. Akurat nohy namocim kde mozem 😀
Zato si to vzdy vynahradim v mori 😎 Teraz ked cakame babatko to nerisknem ani nahodou, nikdy by som si neodpustila keby sa nieco stalo....
A presne tak ako pise Muriel tesim sa ako budem o rok namacat uz aj seba aj nozicky drobcekovi 😀

muriel293
2. aug 2008

sue13
no tak to ti závidím,ja som pri mori ešte nikdy nebola takže mi ostávajú len naše jazerá 😢

sue13
2. aug 2008

Muriel neboj, pojdes aj s drobcekom a vsetko si vynahradis... 😉 Ja tento rok tiez nejdem lebo sme na rizikovom a cestovat nam neodporucaju. Ale omacam aspon nohy po stehna v bazenoch 😀 😎

petka_s
2. aug 2008

ja nastastie nemavam problemy s kadejakymi chorobami a bakteriami..na jazera sa bojim,tam som bola naposlety v skole v prirode🙂,ale na kupaliskach som bola dva krat ako som tehotna..mne to prospelo,citila som sa ovela lepsie,a nemala som nijake problemy...nastastie 🙂

xena22
2. aug 2008

No ale mne ani tak neslo o to pretrpiet leto,a kupat sa koli horucavam,ale koli tomu,ako vsade hovoria,ze plavanie je pre tehotne zeny velmi prospesne,aspon na chvilu sa odlahcit od gravitacie a tak isto si pretiahnut vsetky svaly,uvolnit chrbticu a atd.....hlavne v tom neskorsom obdobi ,zatial este odlahcovat nepotrebujem 😀

Ale v inej teme som uz spominala a uz sa to aj tu kdesi aj spominalo,ze su na trhu nove tampony na plavanie urcene pre tehulky a zeny nachylne na mykozy z bazenov,su napustene vazelinou a neprepustaju vodu a ani bakterie,je to znacka Senta a su drahsie ako bezne tampony,myslim,ze su len 4 v baleni,ale tak za okupanie to stoji,skusim zohnat,vyskusam a podam hlasenie 🙂

zuzula22.
2. aug 2008

Caute tehulky,citala som vase nazory na kupanie,lenze kazda ste uz v pokrocilom stadiu,chystame sa k moru,a zaujimalo by ma ci sa aspon namocit moyem,som len v 5.tyzdni.na jazero,a kupko urcite nepojdem.Diky za radu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre