Magnerot (horčík) ku koncu tehotenstva

zojuskaa
7. dec 2012

Ahojte, mate skusenost s tym ze vam lekar-gynekolog odporucil uzivanie Magnerotu ku koncu tehotenstva, mne ho v nemocnici po sone odporucil resp.nakazal a moj gynekolog mi zase povedal ze ho nemam brat ze to nema uz vyznam a nechapal preco by som ho mala brat, vraj bude dieta este vacsie...tak neviem kto ma pravdu...

latvia
7. dec 2012

v 38. tyzdni tehotenstva sa uz horcik urcite nema brat

zojuskaa
autor
7. dec 2012

@latvia Ja som ho aj prestala brat ako mi povedal moj gynekolog ze ho nemam brat akurat nechapem ako mi porodnik v nemocnici moze teda povedat ze si mam este aj davku zvysit na 3x za den...

latvia
7. dec 2012

@zojuskaa pokial ti nedal relevantny dovod preco ho mas dalej brat tak ho neber. maternica sa uz davno ma pripravovat na porod. alebo budes rodit planovanou sekciou?

zojuskaa
autor
7. dec 2012

@latvia nie sekciu nemam planovanu, akurat maly je´uz ted dost velky ale to s tym asi nijak nesuvisi...uplne presne mi to nevysvetlil len ze pokial mi aj nohy opuchaju ze je to tiez dobre brat , ale mne len celnky opuchaju ale to az ted ku koncu uz...

alena0305
7. dec 2012

@zojuskaa Magnezium-čiže horčík pôsobí aj na znižovanie krvného tlaku, vyšší krvný tlak a opuch nôh sa rieši stále takže asi preto ti to odporučil. Ale zároveň pôsobí na uvolnenie maternice - čiže na udržiavanie tehotenstva a predchádzanie tvrdnutia brucha. Ja by som to už nebrala alebo dávky znížila ale zároveň treba viac oddychovať s vyloženými nohami. Ja som bola ležať v nemocnici a magnézium v tabletkách aj infuziach a potom malá musela o mesiac skôr urýchlene sekciou a po pôrode mala také stavy ako abstinečné príznaky tak jej museli pridávať to magnézium do výživy ale aj tak sa neprišlo na to prečo - ja som nebrala žiadne lieky, nefajčila ani nepila - ale skončilo to keď sme začali klokankovať a kojiť.

luciferkax
7. dec 2012

Od 36. tt sa už magnézium nemá brať, resp. v preibehu týždna sa má postupne znižovať dávka. Môžeš mať dlhší pôrod a budeš sa ťažšie otvárať 🙂 takže dva týždne pred termínom magnézium nechaj tak 🙂 len nezabudni uberať POSTUPNE 🙂

sisinka29
7. dec 2012

aj ja beriem a 3x denne a som v cca 37 tt, mam ale cele tehotenstvo nizky tlak 😒 mám aj železo 2x denne

latvia
8. dec 2012

@zojuskaa opuchanie noh vo vysokom stadiu tehotenstva je normalne, pokial nemas vysoky tlak tak ti je to na figu to magnezium. a kvoli comu bola prva sekcia? mozno tvoj porodnik uvazuje ze bude aj druha sekcia... 😕 vzhladom k relativne vacsiemu babatku mozno....neviem. porozpravaj sa s nim, magnezium pred porodom sa nema brat, budes mat "lenivu" maternicu.
@sisinka29 bodaj by si nemala nizky tlak ked beries magnezium 😅 tiez by si mala skonzultovat svojho dr ci je v tomto stadiu este potrebne 😅

sisinka29
8. dec 2012

@latvia práveže to on domna pchá že musím brať magnézium 😖

moncikg
8. dec 2012

ja som brala magnezium do dna porodu, az ten den rano som si ho uz nedala...tiez viem o tom, ze by sa malo vysadit okolo 36 t.t., ja som vsak mala priblizne naplanovanu sekciu, teda, chceli sme vydrzat do 38 t.t., takze mi bolo doporucene brat magnezko dokonca, aby sme predisli tomu, ze porodim v 36, resp. 37 t.t. hned po jeho vysadeni... ale neda sa to porovnavat, ja som lezala v nemocke 12 tyzdnov a mojim jedinym cielom hospitalizacie bolo vydrzat do 38 t.t., brala som len magnezko a volnopredajne multivitaminiky pre tehulky

zojuskaa
autor
8. dec 2012

@alena0305 mne uz zostavaju len nejake 2 tyzdne doporodu mozno aj skor to bude, neviem ale myslim ze uz nema moc vyznam to brat beriem akurát zelezo a aj to kazdy druhy den, bo dost zapeka...inak sa citim celkovo dobre a keby som to ozaj musela brat tak hadam by mi to povedal moj gynekolog ovela skor, magnezko som brala zo zaciatku...

zojuskaa
autor
8. dec 2012

@latvia 🙂 toto je nase prve babo... noo moj doktor mi hned na to povedal ze to vobec nemam brat uz teraz pred terminom,. sam sa tomu cudoval preco mi to kazal ten z nemocky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre