Magnetická rezonancia a tehotenstvo. Je to možné?

pistek
18. feb 2008

ahojte tehulky, chcem sa opytat, ci niektora z vas ma skusenosti alebo poznatky, ci je mozne v 8. mesiaci tehotenstva robit magneticku rezonanciu, pripadne aj laparoskopicky zazkrok kolena. Nedavno som si podvrtla koleno, zatial mam na nom ortezu a mam strach, co s tym budu robit. Dnes mam kontorlu na urazovke, tak som zvedava. Neviem si ani predstavit, ako budem rodit, ak s tym nebudu moct niec do porodu robit. Mam naozaj strach.

jankapo
18. feb 2008

Pistek, neboj sa, snad oni vedia co mozes a co nie. No a neverim, ze by oni sami podstupili nejake riziko, ze sa tebe alebo babatku nieco stane. Drzkaj sa a ver, ze to bude ok.

pistek
autor
18. feb 2008

Vdaka moja, za tvoje povzbudive slova, budem verit, ze to dobre dopadne, uz kvoli dietatku musim vydrzat. Este raz vdaka a prajem ti vsetko dobre 🙂

jejke
19. feb 2008

Magnetická rezonancia bábätku nepoškodí, dokonca sa robí aj MR maternice ak je potrebné zistiť hrúbku steny maternice, napríklad ak je predpoklad že by mohla byť stenšená...ak je žena po 1 cisárskom 😉
Tak si myslím že podobne s kolenom...
Pistek, 😅
je to neškodné,pýtaj sa doktorov a nedaj sa odradiť.
Uvidíš, budeš OK aj s bábätkom 😉

pistek
autor
20. feb 2008

Vdaka jejke, upokojila si ma, no nakonie to nebude nutne. Vcera vecer mi dali dole ortezu a kedze to neopuchlo, musim to rozcvicit a zacat pomaly chodit. Vraj by sa to malo samo upravit. Musim cvicit a chodit, nakolko mi s tym do porodu i tak nevedia nic ine urobit, az po porode. Tak mi drzte prsty, aby som to zvladla. Aj ja vam vsetkym drtim prsty v tehulkovani. 😉

zuzanocka
20. feb 2008

pistek,
tak fajn, ze netereba
mozno ale niekomu inemu pomoze informacia, ze tehotne na magnet nemozu ist - myslim tym celotelovy. mozu ist len na "malu" magneticku rezonanciu
v kosiciach je MCK poliklinika, tam maju malu koncatinovu

dadka28
23. máj 2012

kočky mňa posielajú na magneticku rez. chrbta a krčnej chrbtice,zvažujem-neviem čo mám robiť,či ísť...

@zuzanocka ty píšeš ze nemožu....??písala si pred pár rokmi...neviem či ta tu nájdem...

iva81
25. máj 2012

@dadka28 neviem ci ti to pomoze ale ja som bola na MR mozgu v 8mesiaci tehu a nic sa nestalo, nebezpecne je to len v 1trimestri, vtedy by ta urcite lekar neposlal.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre