Mám nárok na materskú, keď som bola aj na úrade práce?

klea1993
28. feb 2020

Ahojte baby, chcem sa spýtať do teraz som zamestnaná áno mam dobu určitú a sťahujem sa do iného mesta a tým my môj zamestnávateľ zmluvu asi vypovedá... Moja otázka znie ci budem mat aj tak nárok na materskú predtým som bola 3 mesiace na UP a predtým robila stále ... Som v 4 mesiaci rozmýšľam ze sa dám zatiaľ na PN aspoň kým bude trvať zmluva...ďakujem

evittam
28. feb 2020

@klea1993 Malo info. Kedy mas TP? Co bolo za posledné dva roky pred TP?

klea1993
autor
28. feb 2020

@evittam TP mam v auguste a predtým som robila neustále viac ako 6 rokov

evittam
28. feb 2020

@klea1993 Pises aj o UP. Co bolo presne od augusta 2018? Kedy končí Pp?

mata122
28. feb 2020

Musíš mať 270 dní zaplatené nemocenské za posledné dva roky nemusíš to mať v kuse 🙂 kuk sem
https://www.relia.sk/Article.aspx?ID=263

evittam
28. feb 2020

@mata122 To nie je pravda. Nemusí mať zaplatene. Hlavnou podmienkou naroku na MD je mat 270dni NP za posledné dva roky pred pôrodom.

mata122
28. feb 2020

@evittam no veď to poistné treba mať zaplatené poistiť sa môžeš ale akú máš poistku keď nič neplatíš??

evittam
28. feb 2020

@mata122 Este raz-hlavnou podmienkou nároku na MD je mat 270dni NP za posledné dva roky pred pôrodom, nie zaplatene. NP trva napr.ak trva PP aj pocas PN kedy nikto NP neplatí. Ako aj pocas MD ci RP. Treba si najskôr naštudovať a potom rozdávat rady.

klea1993
autor
28. feb 2020

Dobre a ak budem na PN dajme tomu do apríla a potom na UP...?

evittam
28. feb 2020

@mata122 Mas VZ z ktorého mas NP. Ked neplatis z dovodov o ktorých pisem VZ zostava. Treba rozumieť problematike. Nielen si prečítať pana Mihála bez znalosti problematiky.

evittam
28. feb 2020

@klea1993 Začni odpovedať na co sa pytam. Inak ti nemam ako poradiť a ani nikto iny.

mata122
28. feb 2020

@evittam 😁😁 veď je tam všetko napísané ako na stránke soc.poistovne len vysvetlené pre tých ktorý sa nezaoberajú "problematikou" materského a presným citovanim zákona o NP.. ale sú obyčajný ľudia a nepotrebujú rýpať ;) peace 👉✌️

evittam
28. feb 2020

@mata122 Ja nikde nerypem. Len som ta slusne upozornila na mylnu informaciu. To je všetko. Pekny den.

evittam
28. feb 2020

@mata122 Zaujímavé ze keď slusne upozornim na chybu uz rypem....ale co už. Ake bezne na MK. Lebo niekto si "precital" Mihála...

mata122
28. feb 2020

@evittam jednoducho mám z toho taký pocit lebo som nič zle ani nepravdivé nenapísala .. náhodou ja som materské už riešila a presne som napísala ako mi bolo povedané na poisťovní a prepáčte ten pán svoje rady publikoval takže nechápem prečo to tu niekto spochybňuje ..

evittam
28. feb 2020

@mata122 Prepac ale zle informujes hned v prvej tvojej odpovedi ako som ta už opravila. Ten pan najskôr po.ral co mohol a potom zacal radiť ako si pomôcť k lepšej MD ked zrušil možnosti co boli. Ale to si malo ludi pamätá. Ja nespochybňujem jeho. Opravila som tvoju mylnú informaciu.

evittam
28. feb 2020

@mata122 Napísala si ze musíš mat zaplatené 270dni NP no a to nie je pravda. To je všetko. Skus si pána Mihála lepšie prečítat alebo stačí len to co som ja napísala.😉
Ty si len napísala svoju informaciu ako si ho pochopila. Cize to som opravila. Aj to staci pochopit.

mata122
28. feb 2020

Zaplatené NP je samozrejmosť keď robíš .. ale zaplatené lebo si ho platí každý čo robí..

evittam
28. feb 2020

@mata122 Moje nervy. Skus pochopit že ak PP trvá a ty si z roka napr. 10mesiacov PN tak nikto nic neplatí ale NP trva. "Blik"? Ci stále nic?
To iste plati pre SZCO ci DNP. Pocas PN ci MD ci RD nikto za teba a ani ty neplatis poistne do SP ci ZP ale poistne trvá. Preto ma napr.aj matka co je na RD a otehotnie znovu narok na MD. Uz si pochopila pointu? Ci stale nič?

evittam
28. feb 2020

@mata122 T.j.Mas zaplatené 2mesiace, PN 10mesiacov ale NP 12mesiacov aj ked nikto nič neplatil nakoľko NP trvalo...

januss2310
4. mar 2020

Ahojte baby, dcérka bude mať 13.9.2020 3roky a a ja mam TP 25.10. s tým, že nástup na MD je práve 13.9. TPP mi stále trvá. Budem mať nárok na materskú? Neviem ci sa to spadá ešte pod reťazovy pôrod alebo nie. Ak budem mat, z čoho mi ju vyrataju? Ďakujem

evittam
4. mar 2020

@januss2310 Ano mas. Predpokladany prijem. Nemôže byt nizsia ako prva, moze byt vyssia.

januss2310
4. mar 2020

@evittam takže to bude bráne ako reťazovy pôrod? Viete mi to potvrdiť na 100%?

evittam
4. mar 2020

@januss2310 Platí co som napísala. Btw.staci čítať co piseme v nie jednej diskusii. Stále dookola tie isté otazky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre