Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám postihnutého syna a čakáme dieťatko

deniska08
15. júl 2012

Ahojte žienky...Mám doma už 4 a pol ročného krásneho synčeka...Konečne sa nám podarilo nájsť lekárov,ktorý ho budu operovať..Tak nás čaka tažky rok..No akurát som sa dozvedela,ze čakam babetko..Verte,alebo nie,rok do zadu sme to plánovali,no akosi sa nám nedarilo,tak sme to nechali tak..A co človek nečaka to príde...Niesom stoho smutná..Strašne som po druhom babetku tuzila no mam strach ako to vlastne teraz zvladnem...Alexkovi idu teraz operovať nožicky,určite tam bude potom cvicenie a asi kontroly v BA (tam ho idu operovať) a my sme z vychodneho Slovenska..Takže ta dialka...No a Alexko je na invalidnom vozičku,ani len netušim ako to bude s prechádzkami 😅 ..Chcela som vediťt,ci je tu niaka žienka,ktoré ma dieťatko na invalidnom vozíku a potom mali dalšie..Dakujem všetkým,ktorý prispeju svojim odpoveďami...

grulik
17. júl 2012

@deniska08 ahoj deniska, my sice nemame syna na vozicku, ale nepocujuceho, a ked sme to zistili a nasledne zacali riesit, tak sa nam presne v tom obdobi narodila dcera, a taktiez trebalo absolvovat, kopec vysetreni, pobyty v nemocnici, potom operacia, lebo mu dali kochlerny implantat, s ktorym uz pocuje. trebalo chodit do BA a tiez sme z vychodu, ale sme to nejak latali platali, ale nakoniec sme to zvladli. Manzel s nim v tom obdobi chodil do nemocnice, a potom ked uz dcera mala rok a pol, tak som zacala chodit ja. No a teraz sa tesime z tretieho zdraveho drobca.Neboj sa zvladnete to. Drzime palceky.

deniska08
autor
18. júl 2012

@grulik ahoj Grulik..Dakujem krásne za odpoveď...Takže ste to mali ťažke..No my sme na to s manželom sami dvaja a manžel musí chodiť do prace..Do teraz som všetky vyšetrenia absolvovala s Alexom sama,nakoľko jemu nechcú dať voľno,áno na vyšetrenie..Ale nijako bolo nijako bude..Veľmi Vám blahoželám k ďalšiemu prírastku...Si zlata a fandím ti,že to takto zvládaš..Ja sa pred všetkými takými maminkami sklaňam..Sú to maminky hrdinky...

grulik
18. júl 2012

No stale sa zamyslim nad tym , ked niekto povie, ze to mame tazke...ja ked si to spatne premietam, ani neviem ako sme to dokazali, ale isli sme do toho s velkym nasadenim a nejak sme nevnimali, ci to je tazke. Dolezite bolo , ze sme mali nadej , ze bude pocut a to nas hnalo dopredu, aj ked lekari a poistovne nam to vsemozne stazovali. Ale tak rozmyslam, ze maly mal rok a pol, a mala sa narodila a kedze nepocul vsade som za nim musela behat, aby nespadol, nevybehol na cestu, k tomu tie nemocnice, aby toho nebolo malo, tak mala dostala zapal pluc v desiatich mesiach, tak aj s nou sme dvakrat boli v nemocnici, nato sa im zdala mala, tak sme pochodili od endokrinologa,gastro, hematologiu az genetiku, ale chvalaBohu nic nezistili. Neboj sa zvladnete to aj vy, ale je dobre mat pomoc. trebarz rodicov uz nemate, alebo nejaku dobru kamaratku, ale najlepsie by bolo keby manzel mohol zoparkrat s nim ist kym budes kojit.Ale ved uvidite, take veci sa vacsinou riesia za pochodu, ako vravim ))). A kedy ze to cakate???A uz viete co to bude?

meiwe
20. júl 2012

Ja dalsie babetko planujem=) tiez mam maleho postihnuteho a mam vsetko vymyslene=)

grulik
20. júl 2012

@meiwe Ako to mas vymyslene?

meiwe
20. júl 2012

Nosenie kocik spanie uplne som nad tym premyslala, babo pojde do satky nosica, maly v kociku, potom kupiim surodenecky tedd a phil tam sa mi zmestia obe deti, a hlavne mi musi muz hrozne pomahat , je to akokeby som mala 2 babetka =)

deniska08
autor
22. júl 2012

@grulik No zatiaľ som v 6tt..Tiež som premyšlala,ze synčeka budem tlačiť na vozíku a druhe babo v klokanke,ale kedže rátam,že by sa to malo narodiť v marci,tak to asi nie...No surodenecky kočik som tiež sledovala,ale Alexko už teraz ma svoju váhu a neviem ci by to chudák kočik zvládol 🙂 Ale ako sa vraví,keď sa chce,všetko sa dá zvládnuť 😉 A čo sa tyká pomoci od rodiny..NO moja mamina pracuje v zahraničí a taktiež jedna zo sestier..Druha sestra ma svoju málu dcérku a býva odomňa 30 km..No a manželova rodina je od nás 200 km ďaleko..Tak sme na to dvaja...

grulik
26. júl 2012

@deniska08 super tesim sa s vami a neboj urcite to zvladnete...clovek zvladne vela veci, ked musi.Inak aj my mame svokrovcov 200 km dalej. Ja som mala aj teraz dost ked som bola v deviatom mesiaci a maly chcel silou mocou do takej hojdacky co sam nevedel vyliezt, ale vzdy sa najdu ludia , ktori pomozu, takze vsetko nakoniec v pohode dopadlo...a tehotenstvo ako zvladas?Nie si privelmi unavena?

grulik
26. júl 2012

@meiwe prajem ti aby ti vyslo a vsetko dobre dopadlo..ja si myslim ze je dobre mat dalsie deti, aby sa clovek nefixoval len na to jedno a urcite mu raz bude pomahat, ked my nebude vladat...

meiwe
27. júl 2012

@grulik ono mam rovnaky nazor, prajem ti taktiez vela stastia=)
Deniska 08 - skus pozriet na nete pridavne sedadlo na kocik, mozno ze sa bude dat do neho dat autosedacka alebo vanicka pre babetko =) inak sa mi zda ze bola aj taka sedacka na rukovet=)

deniska08
autor
27. júl 2012

@meiwe Jeeeeeeeeej nasla som..Dakujem velmi krasne..Urcite to vyjde lacnejsie ako kocik pre surodencov..Dakujem este raz...

meiwe
27. júl 2012

@deniska08 ak ho budes mat daj mi vediet ci je to oki=) dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli