Môže cysta na vaječníku urobiť falošne pozitívny tehotenský test?

sinomka
10. máj 2019

Ahojte, ma niektora z vas skusenost s tehotenstvom a cystou na vajecniku ? Menstruacia mi meska vyse tyzdna robila som si 3 testy, vsetky vysli pozitivne aj ked jedna ciarka bola menej viditelna na kazdom. Je mozne ze cysta ovplyvnila vysledol testu alebo mozem byt tehotna .

chcemradu
10. máj 2019

Cysta nema nic spolocne s testom. To ti vyvráti kazdy normalny gynekológ. Zajdi k Dr ak si nie si ista. Drzim prsty.

ciarraa
10. máj 2019

@sinomka ak boli tri testy pozitivne si v tom, gyn ti to potvrdi. Cysta neovplvynuje vysledok, v moci ta cysta predsa nie je 🙂

flora2511
10. máj 2019

Pred 2 mesiacmi som mala cystu na vaječníku, 5cm veľkú. V tom istom mesiaci mi vyšli aj pozitívne t.testy ešte pred ms. 4 dní po sebe pekne silneli, tešila som sa že aj napriek cyste by to mohlo vyjst. Potom prišli zrazu silné kŕče, po ktorých v podstate vzápätí má prestala ta cysta bolieť, na druhý deň ráno test negativny a do dvoch dní som dostala menštruáciu. Sú rôzne typy cyst, aj hormonálne aktívne. Stať sa ľudskom tele môže čokoľvek. Ako to bolo so mnou sa už nedozviem. Tebe ale držím palce 💗

gertrudka222
10. máj 2019

@sinomka nemá to vplyv na to či si tehotná, zisťuje sa to z moču a potom z krvy. Cysta je na vaječníku nie v krvy ani v moči 🙂 Neboj dobre to bude a urob si test 🙂

katkapalo1
14. okt 2019

Neviem čím sú tieto testy ovplyvnené lebo tiež mam skúsenosť s tým ze dva testy mi vyšli pozitívne a tehotná som nebola. Tiež mávam na vaječníku cystu ktorá sama zmizne. Mne vtedy Dr povedal len ze zblbli hormóny nič viac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre