Môže mi dať zubár injekciu na umŕtvenie v 29. týždni?

lamias
12. jan 2014

Ahojte.
Som objednaná k zubárovi a veľmi sa bojím. Doteraz mi všetky úkony robil s injekciou na umrtvenie, lebo by som si tam od strachu ani nesadla. A teraz som v 29. týždni. Môže mi dať aj teraz injekciu na umrtvenie? Ja to bez nej nezvládam. A neviem, čo je horšie. Či tá bolesť bez injekcie, alebo injekcia. Máte s tým nejaké skúsenosti?

katfan
12. jan 2014

Ahoj,ja som bola tiež vo vysokom stupni tehorenstva a daĺa mi injekciu ale trosku slabsiu,ale aj tak mi zabrala

marylis
12. jan 2014

@lamias Ahoj, ja som bola v 37tt u zubarky a dala mi injekciu, dokonca tusim 2 injekcie 😀 Trhala mi koren, takze bez injekcie by som skoncila asi v kome... Je to lokalna anestezia, kt. by mala byt v pohode. Ked som sa jej na to pytala, povedala, ze by mi nepichla snad nieco, co by mohlo nejak babu poskodit..logicky 🙂

dasamo
12. jan 2014

@lamias Ahoj, moze ti dat uplne bez problemov, aj ja som mala a konzultovali sme to priamo s prednostom gynekologie, vraj uplne v pohode,takze hlavu hore a sup do kresla 😉 Inak ja som neskutocny bojko, co sa tyka zubarov... a teraz po porode sa odhodlavam ist, ale uz som 2x zrusila termin, ale uz musim ist, lebo ma pobolievaju 4 zuby a liecenie propolisom a ustnou vodou nie je bohvieco..... 😢

lamias
autor
12. jan 2014

ďakujem dievčatá, kúsok ste mi zahnali strach. 🙂

lutia
12. jan 2014

@lamias ahoj...mne raz zubar nedal injekciu ale pouzil sprej - ze to je pre deti ked im potrebuje umrtvit... a zabralo to...nenapisem pri akom zakroku lebo si nepamatam...

dejka77
12. jan 2014

Ja som mala asi 2 mes. do porodu ked som bola u zubara a dal mi injekciu. Nemyslim si, ze je to nebezpecne.

ushuaia
12. jan 2014

@lamias tiez som navstivila zubara ked som bola tehotna, nepotrebovala som vsak ,,akutny zakrok,, .Teraz po porode mi robil 2 zuby, nechcel mi ich robit pred porodom prave kvoli injekciam proti bolesti...,a kedze som vtedy kojila -sice o mlieko som prisla, konzultoval s gynekologom aky typ dat...moja skusenost...

mahulenka87
12. jan 2014

úplne bez problémov. anestetikum pôsobí iba lokálne 😉 Sú to anestetiká, kt. sa pôžu podávať aj v tehotenstve či u detí.

trulinka
13. jan 2014

ahojte, mna tiez caka trhanie zuba, resp. zvysku zuba. Bola som u zubarky minuly mesiac, ale zubarka povedala nech radsej pridem v januari ked uz budem aspon vo stvrtom mesiaci, ze mi moze dat v pohode injekciu. Tak snad to dobre dopadne, mam mierny strach a neviem sa donutit ist ku nej 😒 .

lamias
autor
13. jan 2014

Dievcata, ani som necakala ako to dopadne. Doktor sa ma najprv opytal v ktorom som mesiaci a opytal sa ma, ci chcem anestezu. Povedala som, ze ak by sa dalo, tak ano. Ubezpecil ma, ze sa nemam coho bat a jednu injekciu rozdelil na 2 zuby. Bol velmi ustretovy, starostlivy, upokojil ma a nic ma nebolelo. Stres a strach som uz po injekcii nemala a vsetko prebehlo uplne super. Len mi kvoli tehotenstvu zacali krvacat dasna, tak ma hned poslal ku dentalnej hygienicke, ktora mi povedala preco sa to deje, a ake priipravky mam pouzivat aby sa to zmiernilo a neprerastlo do paradontozy. Takze ako som sa pred tym bala, som teraz stastna a spokojna. A na doktora nedam dopustit aky bol super 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre