Môžem chodiť na plaváreň, keď som už v 17. týždni?

anicka246
3. apr 2013

Ahojte, môžem chodiť na plaváreň ked som v 17tt už? ďakujem

traktor
3. apr 2013

..ak sa citis po zdravotnej stranke ok, tak ano, môzes,.. dala by som si vsak tampon..

cherry1981
3. apr 2013

Ja som chodila do 8 mesiaca

denisafono
3. apr 2013

ja by som nechodila, mozes tam nieco chytit, ale v lekarni existuju specialne tampony-skus sa opytat. Aj ked je plavanie v tehotenstve velmi dobre, odporuca sa v bazenoch na to urcenych kde su prisne kontroly vody ako napriklad v bazenoch kde chodia "plavat" babatka od 4mesiacov. A myslim ze takych bazenov na Slovensku je velmi malo ak nejake vobec su. Myslim take kde si fakt zaplavas-nejaky 25m.. 😉

petrife
3. apr 2013

Ak nie si náchylná na nejaké mykózy a podobné veci, tak pokojne. Len ti to prospeje, tvoj chrbát ti poďakuje 🙂 Ja som takto chodila asi od 4-tého mesiaca a skončila som asi až mesiac pred pôrodom, to som sa už nevošla do plaviek 🙂 a už sa mi aj dosť ťažko obliekalo v tej malej kabínke, tak som to vzdala. Ale po plávaní som sa vždy tak dobre cítila, bolo to super. Ja som si vždy pred plávaním dala obyčajný tampón (sú aj špeci do vody, ale tie som nemala) a večer po plávaní som si dala čipok Gynolact (aspoň myslím, že sa tak volá, to mi odporučila gynekologička).

tatanka1
3. apr 2013

ja stale chodim aspon raz za tyzden idealne dvakrat. chodim ale do bazena kde chodieva malo ludi, viem ze je cisty a voda nie je ladova ale ani termal... kvoli bacilom. Takze ak nemas ziadne priblemy tak nevidim dovod. Jo a ja tampon nepouzivam ziadny. planujem do leta chodit teda ak sa bude dat aj doporodu. ved uvidime ako sa bude dat.

kattrin5
3. apr 2013

Ja som tiez chodila plavat cele tehu a bez tamponu

ekinkala
4. apr 2013

@anicka246 ahoj zalezi od toho ze kde chces chodit na verejnu plavaren by som nesla

barborka714
4. apr 2013

Ja som 29 tt a tiež chodim normálne na verejnú plaváreň, bez tampónu a všetko je OK

sammy
4. apr 2013

Chodila som, dokonca aj na termalne kupalisko v lete, ale dala som si vzdy tampon do vody zn. Senta. Obycajny tampon je nevhodny, lebo do seba nasiakne bakterie z bazena a tie sa k tebe dostanu potom este lahsie - tak som kdesi citala.

oskvarka
4. apr 2013

mne doktorka tiez odporucala plavanie ale tiez len s tamponom tym specialnym nie obycajnym..

zetju1317
4. apr 2013

Ja som teraz 15 týždeň , a od budúceho týždňa začnem plávať 🙂 Gynekologička mi povedala , že v tom nevidí žiadny problém , ale ak budem mať nejakú mykózu ale niečo sa mi nebude pozdávať Tak mám prestať a prísť na kontrolu. Ja si myslím že takýto pohyb vo vode len prospeje🙂

blackcat8885
8. apr 2013

@anicka246 Ja som bola na kúpalisku ešte v 18tt a v pohode.Len pozor na infekcie

zdenka01
8. apr 2013

ja som bola aj v 8 mesiaci, plavanie sa odporuca je to dobre aj pre babätko...🙂))))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre