Môžem sedieť vo vani?

nelka012
26. júl 2012

ahojte baby chcela by som sa opytat ... som v 10.tt tehotenstva a kazdy ma strasi vraj by som si nemala sadat do vane ked sa kupem lebo vraj mozem potratit je to pravda prosim o rada .... 😒 este neviete mi poradit co je dobre proti nevolnostiam ... strasne vraciam ... za odpovede vam velmi pekne dakujem 🙂

zuzanocka
26. júl 2012
suelop
26. júl 2012

@nelka012 urcite je sprchovanie lepsie ako kupanie, pri kupani sa ovela viac ,tym teplom, prekrvuje oblast panvy, co moze vyvolat stahy alebo vyvolat porod. A co sa tyka nevolnosti - mne pomohlo jest viackrat denne po trosicke, vela vody - ja som pila drobceka,a okrem toho sa daju v lekarni kupit zazvorove cukriky alebo lyzatka proti tehot nevolnosti.

andje
26. júl 2012

@nelka012 ahoj, tak ja osobne som sa veselo kupala cele tehotenstvo a dnes uz drzim na rukach zdrave 5-tyzdnove babo. S tymi nevolnostami ti bohuzial neporadim, lebo ja sama som vracala az do 4. mesiaca a nic mi nepomahalo.

michaela.g
26. júl 2012

@nelka012 no to teda netusim preco by si mala potratit ked si sadnes do vane... Ja som sa sice len sprchovala ked som bola tehotna, mna kupanie vo vani nebavi, viem ze ked sa kupes v moc teplej vode ze to nemusi byt dobre ale inak neviem
na to zvracanie mne ohromne pomahali jablka take kyslejsie, zelene, skus...
Inak drzim palce aby ta nevolkost rychlo presla... Mne bolo zle prve 4 mesiace tak sucitim..

luciferkax
26. júl 2012

Ahoj, ja som sa kúpala až do pôrodu, a to som bola na rizikovom. NEmala by si mať horúcu vodu, aby si sa neprehriala. Na nevolnosti, netuším, okolo piateho mesiaca to prešlo, ale občas sa mi podarilo zjedsť ananás alebo slané sucháre :D

nelka012
autor
26. júl 2012

jeeej baby dakujem vam velmi pekne velmi ste mi pomohliii a ak mozem este by som sa chcela opytat je to normalne ak citim v bruchu take bublinky dakujem este raz pekne 🙂

emkab
26. júl 2012

@nelka012 kupanie bolo urcite myslene na prilis teplu vodu a na nevolnosti niekomu pomaha zjest suchar,suchy rozok skor ako vstane rano z postele, ale to mam sprostredkovane, ja som tym netrpela...ale s travenim mozes mat problemiky stale, z toho aj tie bublinky...nic sa neboj, to bude ok, drzim palce 😉

nelka012
autor
26. júl 2012

emkab ... dakujem ti pekne moja 😉 😉

lucky14
26. júl 2012

@nelka012 Ahoj. No ja som sa kupala az dokedy som nesla rodit. Velmi ma to upokojovalo. Ale isto to zalezi od Tvojho zdravotneho stavu......Nevolnosti som mavala cely den zaludok ako na vode bez vracania tak som nosila akupresurne naramky na zapastiach co sa pouzivaju pri nevolnostiach pri cestovani a pomahali. Ja hned po prebudeni skor ako som vstala z postele som zjedla baban vyckala 10 minut. Pocas dna som jedla hlavne maslove rozky po malinkych kuskoch. Nevolnosti zvacsa utichnu po 12 tt. .....a tie bublinky mozu byt ze sa babo chybe. Sice je to zavsacu citit v 10tt ale jeden nikdy nevie ved kazda sme predsa trosku ina. Drzim palceky nech vsetko ide krasne hladko. 🙂

emkab
26. júl 2012

@nelka012 a hlavne nepocuvaj rady a historky o porodoch od kazdeho 😀 vyber si jednu-dve osoby (mama,sestra,kamoska),kt uz maju dieta a kt doverujes a riad sa hlavne podla nich, inak sa vystresujes zbytocne 😉

nelka012
autor
26. júl 2012

dakujem vam velmi pekne baby a chcela by som sa ešte opýtať vobec nejem maso neviem či to neni chyba vobec žiadne varenéé jedlo nemožem jem len stále pečivo a sladké ... a počula som vraj keď žena vracia v tehotenstve tak to bude chlapec? alebo su to zase iba povery ? 🙂 ale aj tak váám všetkým ďakujem

katren
26. júl 2012

@nelka012 to su iba povery....ja som pri Dominike nejedla normalne, ale vecer som stiahla celu Nutellu tu velku....a paprikove cipsy so zltym melonom 😀 😀 😀 vracala som pri nej tak do 4-mesiaca
Pri Miskovi som jedla same parky, rezne, pasteky.....a nevracala som vobec
teraz cakam zas dievca a nic sa neopakuje.....zle mi nebolo, ziadne chute, normalne jem 😉

nelka012
autor
26. júl 2012

takze zase len povery ... ah jáááj tak to ti moja blahoželám ... a držím ti palčeky heh a ďakujem tii
😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre