Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Môžem si dať robiť zubné korunky počas tehotenstva?

jasomja1234
18. apr 2016

Zubárka povedala ze to nemá žiadny vplyv ale pre istotu ak máte skúsenosti budem rada.

majjjjjka
19. apr 2016

Ja som si dala,to som bola asi v 9tt,velmi som to lutovala.mala som 2obrusene zuby a boli velmi citlive,boleli ma a nemohla som si dat nic od bolesti (Resp. mohla som paralen,ale velmi som nechcela,len ked

sardinka335
19. apr 2016

Zuby su v tehotenstve ovela citlivejšie a vela zubarov nerado robí nejake zasahy, ktore nie su velmi nutne prave v čase tehotenstva. Samozrejme ak akutne treba niečo opravit - kaz, to ti spravia, ale nejake extra vymeny plomb do toho sa niektorí velmi nehrnu, zavisi aj od zubara. Mne moj zubar nechcel robit ani rtg, ani dat niečo na bolest, injekciu - ina zubarka mi zase tu injekciu dala. Takze vymena koruniek by nemala mat nejaky vplyv na tehotenstvo ale radšej rataj s tým ze zuby su celkovo citlivejšie a moznosti dopovania sa liekmi v pripade bolesti su tiez obmedzene. Je to na tebe.

qwertxy
19. apr 2016

Možno bude treba i röntgen, ak si ho už dlhšie nemala - MOZNO, inak samotné osadenie korunky by malo byť ok i v tehotenstve, ale je pravda ze môžeš mať zuby citlivejšie a tým aj bolesť cítiť viac a tabletky sú obmedzené... Ak ti to nesuri, počkala by som. Ja som tiež počkala s korunkou po porode 😉 drz sa

Tu začni písať odpoveď...

Odošli