Môžem žiadať, aby bol môj priateľ so mnou pri každom vyšetrení?

menobezmena
5. máj 2024

Dobrý deň 🙂 chcela by som sa opýtať všetkých mamičiek, aký máte názor na to, že ako prvorodička by som mala priateľa v zahraničí a nebol by schopný somnou chodiť k doktorom na vyšetrenia alebo keby aj býval na slovensku nebol by si ochotný vymeniť smeny alebo spraviť voľno kvôli priateľke ktorá nosí jeho dieťa pod srdcom 🙂 Pýtam sa na váš názor aby som to videla aj z iného pohľadu, ďakujem za pochopenie.

milanemila
5. máj 2024

@menobezmena ja som muza na kazde vysetretie v tehotenstve ani netahala 🤷🏼‍♀️ bol na tych velkych uktrazvukoch, cakal somnou pri glukozovom teste ak by mi doslo zle a potom pri konci tehotenstva ma zvykol on viest, aby som sa sama netrepala s tym bruchom.

mimikarol
5. máj 2024

Uf no môj nebol somnov ani na vyšetrenie ani pri pôrode a popravde by som to ani nechcela. Načo? Bolo by mi trápne že dospelá žena nevie ísť sama k doktorovi.

lienka.7
5. máj 2024

@menobezmena omg 🤦‍♀️ ďalšia premotivovana🙈 okrem veľkého sona uplne zbytocne. Inak keď teda bude s tebou všade behať, tak mu nezabudni potom povedať, že v nemocnici na poradni nech laskavo uvoľní miesto tehotným maminam.
Inak mam skúsenosť, že takto sa dobyjal na poradni dnu taky jeden ptemotivovany otecko a lekár sa ho spýtal, či sa chce spolu s ním jej pozrieť medzi nohy. 🤣🤣🤣

really8
5. máj 2024

Nosis pod srdcom jeho dieta? Svoje nie? No vidim ze tu mame dalsiu adeptku, ktora bude cele tehotenstvo a nasledne materstvo zasobovat zlteho slonika svojimi superustrachanymi otazkami z kazdeho prdu.

januska12323
5. máj 2024

Na obyčajných vyšetreniach nepotrebuješ žiadnu podporu. Jedine keby ti bývalo zle alebo ťa musel odviezť, inak nevidím dôvod prečo by tam mal ísť aj on. K pediatrovi budete tiež chodiť všetci ako Hujerovci?

really8
5. máj 2024

@menobezmena ale paci sa mi to ze “mozem ziadat”😁

koniarova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koniarova
5. máj 2024

@really8 žiadať môže 😁😁

nikha2809
5. máj 2024

Môj bol somnou iba u dr.Grochala, ani pri pôrode nebol, nechcela som ho tam a som rada.

vroni
5. máj 2024

Nikdy som nechápala, načo ženy so sebou vláčia chlapov na obyčajné poradne. Mi to, pri všetkej ucte pripada, akoby im ten chlap z hlavy mozog vy.... Na veľké sona, ok, tam jasné, ale aby som potrebovala psychickú oporu pri gynekologickej prehliadke ..... Akože sorry. Hlavne, že tehotná s frajerom. Lebo tam už istotu nepotrebuje. Tak fajn.

vyrovnanaosoba
5. máj 2024

@menobezmena môj manžel nebol doma, sní keď som išla do pôrodnice, nestihol prísť domov. Bol pri veľkom ultrazvuku pri mne, ináč vôbec, ani by som to nechcela.

mmoni89
5. máj 2024

@menobezmena bol oba pri porode
Nevidim dovod aby sedel so mnou dve hodiny na gynde ,ved tam nic take nerobia

really8
5. máj 2024

@vroni presne, lebo zavazok ako sobas nechcu ale deti v pohooo. A potom tu slobodne mamky vyplakavaju.

vyrovnanaosoba
5. máj 2024

Ako žiadať môžeš, ale či budú tvoje prosby vyslišané...zákon na to nie je.

stellarstar
5. máj 2024

A ptm sa už autorka neozýva...

30katrusa40
5. máj 2024

@menobezmena a prečo by mal chodiť ? Manžel išiel so mnou len keď sme išli na podrobnejší ultrazvuk , mali sme podozrenie na dawna. Našťastie sa nepotvrdil. Bolo to autom ďalej len preto šiel so mnou. Inak som chodila sama. Šoférovala som v pohode bolo to do 30 minút autom. Tak nebol problém. Ako sa chceš postarať o dieťa keď nie si schopná ísť sama ani k lekárovi? Prosím nepozeraj romantické filmy život nie je film.

dota6
5. máj 2024

@menobezmena ahoj, ja som nechcela aby so mnou chodil. Ja nepotrebujem doprovod, cítila by som sa nekomfortne. Bol pri pôrode, to bolo najdôležitejšie z celého.

k47
5. máj 2024

Moj bol 3x, t.j. na kazdom planovanom sone. To mi prislo tak akurat. To je pekne aj prenho, ze vidi nase dieta 🙂. Ostatne poradne su casto len odbery a pokec.

petronelag
5. máj 2024

@mimikarol Ani so mnou manžel nechodil, to vôbec nie je potrebné, ak by chcel vidieť sono tak ešte, ale ja som tam po celú dobu, čo som chodila videla veľmi málo mužov.

tamitamitami
5. máj 2024

So mnou vždy niekto bol ale teda partner bol na 3 veľkých ultrazvukoch, teste na cukrovku a asi 2 krát na pásoch v nemocnici (viac sa mu nedalo). Ináč so mnou chodila mama a pár krát ma zaviezol/počkal v aute oco.

Sama som bola možno za celé tehotenstvo 2-3 krát.

venom19
5. máj 2024

A ved ho nemusis vsade so sebou vlacit ako kabelu.

mamamasama
5. máj 2024

@guudy zuby su jej. Dieťa je ich.

ptvw
5. máj 2024

Kľudne nech s tebou chodí ak ti tak bude lepšie, počká v čakárni pekne a na veľké sono nech sa s tebou ide dnu pozrieť ak ho pustia 🙂 ....veru mne je ľúto ze ten môj pri mne ani raz nebol a ani na velke sa nemohol ísť pozrieť kvôli covidu hoci už to bolo voľnejšie

venom19
5. máj 2024

Ved ak sam chce alebo sama nezajdes, tak ano. Ale nasilu ho nutit?

diewcatqoo
5. máj 2024

Chapem, ze dieta je aj jeho a chces, aby sa tesil s tebou.. ale mozno je nacase pochopit, ze chlapi tehotenstvo neprezivaju az tak ako by si mozno niektore zeny priali. Prepac, ale ziadat od neho, aby siel s tebou na kazdu poradnu, nepride ti to prehnane? Na poradni sa riesia take veci, ako vytok, krce, pripadne krvacanie, vetry a pod. Neviem si predstavit, ze by tam bol muz so mnou a toto by musel pocuvat. A to sme spolu uz takmer 20 rokov a videli sme sa v roznych stavoch.
Muz bol so mnou vo vsetkych tehotenstvach len na velkych ultrazvukoch, v 12. a v 20. tyzdni. Za necele dva mesiace ma caka dalsi porod a nebude tam. Som s tym uplne ok, ze tam nebude.

annm81
5. máj 2024

Máš nejaký mentálny problém s gynekologickým vyšetrením? Ak áno, bolo by od priateľa naozaj pozorné, aby ťa sprevádzal a pomohol ti. Rovnako, ak hrozí, že by si sa mala dozvedieť zlé správy. Ak ide o rutinnú kontrolu, mimo UTZ, keď bude môcť vidieť svoje dieťa, nevidím dôvod, aby tam šiel ak si kvôli tomu musí brať voľno v práci, alebo presúvať nejaké už dohodnuté veci.

lucia13022023
5. máj 2024

So mnou bol muž iba raz, keď sme boli v Martine u pána doktora Grochala, tam pekne videl malého. A na poradne som ho nepotrebovala, neviem ani ci by mohol ísť so mnou dnu a keby aj hej, neviem co by tam robil 🤣

1mina
5. máj 2024

Nie ani som ho nevolala a ani nechcela. Prvý krát šiel so mnou na potvrdenie tehotenstva - v prvom tehotenstve aj to teda šiel sám. Potom šiel až na pôrod. Druhý krát šiel až k pôrodu. Naozaj neviem načo by to bolo treba pokiaľ není problém že rizikové tehotenstvo potom a nie ste schopná sa sama presunúť alebo ja neviem. Dôležitejšie je po pôrode ako bude ochotný s bábätkom pomôct keď bude treba a iné veci 🙂

asocial
5. máj 2024

@menobezmena no, ani nie kazdy doktor akceptuje partnera na vysetreni. Moj bol so mnou raz, ked povedal doktor, ze moze prist, to bolo cca v polke tehotenstva, inak nie.. nevidim dovod, aby tam s tebou vysedaval..

mandarinka555
5. máj 2024

@menobezmena Si len tehotná...nie si chorá! Načo má chodiť všade s tebou? Potrebuješ chvostík? Niektoré ženy sa idú pos*ať z toho, že sú tehotné🙈 Takže skľudni hormóny a nechaj ho na pokoji, lebo ti utečie s prvou rajdou, ktorú stretne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre