Na sono treba ísť s plným mechúrom?

dadika1114
12. okt 2010

Zo zaciatku mi hovorili ze mam prist s plnym ..potom som sa pytala dr.ci mam prist s plnym a ona povedala ze neviem asi hej .. ako sila no ... ked som bola v 20 tyzdni na sone som popri tom cakani dlhom bola 2 krat na wc ale zarovno som stale drulala vodu ..ale co som videla ine baby tak tie nepili nic a chodili na wc kazdu chvilu .... musim ho mat plny?

el144
12. okt 2010

ahoj neviem presne ja som mala praazdny a asi som uroobila zle kdesi som sa docitala ze lepsie ultrazvuk odosle zvuk ak je plnsi ...neviem ti poradit ale zase plny byt nema inak ta poslu cikat....ides na vaginalny ci zhora????ja som mala vginalny ☹ ale zatial nic nevideli....drzim ti palce

traktor
12. okt 2010

mne hovorili, ze treba mat plny, ked mi robili ultrazvuk zo zaciatku tehu zo spodu, potom , ked uz cez brusko, tak uz nie...

veronikapp
12. okt 2010

zo začiatku pri vaginálnom prázdny, pri normálnom plný...aspoň tak mi kázali. Neskôr to už bolo jedno.

monkula
12. okt 2010

Pri rannom tehotenstve je potrebný plný močový mechúr, v pokročilejšom štádiu tehotenstva už je miminko dosť zreteľné, takže netreba 😉

alca85
12. okt 2010

ja som nemala plný ani pri jednom ultrazvuku a ani mi to gynekologička nikdy nekázala.

maggie2
12. okt 2010

@dadika1114 Ja si pamätám ako v roku 1989 som raz ležala v nemocnici a poslali ma na UZV vyšetrenie. Kázali vypiť X litrov vody, že treba mať plný mechúr. Sedela som tam v nemocničnom úbore 4 hodiny s plným mechúrom na chodbe, žien nekonečné množstvo v poradí, každú chvíľu sa tam prominentné dámy vtedajšieho spoločenského života čo prišli zvonka predbiehali. Ja som ako idiot už pomaly odpadávala z toho pocitu plného mechúra, raz som sa odvážila i zaklopať, že ja to fakt už nevydržím, že koľko hodín čakám, ale iba na mňa naziapali. Strašné, to nikdy nezabudnem, a keď som prišla na radu ambulanciu zavreli, že koniec ordninačných hodín. Toto si mohli dovoliť urobiť mladej babe, a ja na to nikdy nezabudnem. Ten mýtus o plnom mechúre bol asi adekvátny kvalite vtedajších prístrojov, dnes plný mechúr nehrá rolu, resp. je skôr na prekážku

hviezdickamaria
12. okt 2010

ja so musela mat stale prazdny, sstrick to stale zdvoraznovala 😕

kejtty
12. okt 2010

ja som mala tiez vzdy prazdny, este aj v cakarni kde som bola na 3D utz, tak mali vyvesene na nastenke ze mame ist dnu s prazdnym moc.mechurom... Tak neviem...

velvet26
12. okt 2010

urcite s prazdnym mechurom, aj mne tak dr. hovoril

barchee
12. okt 2010

ja som mala/mám vždy prázdny aj na klasickom sone, aj na 3/4D 😉

vefi89
12. okt 2010

v prvých tt plný, ak je prázdny, budú ti robiť vaginálne. potom to už je jedno 😉

medyna
12. okt 2010

ked som ja bola na UTZ, tak pri vstupe do ambulancie ma sestricka poslala vycikat sa na ich WC, aby bolo lepsie vidno

kaja73
12. okt 2010

Určite plny.Tak to po mne chcel moj gynekolog aj MuDr Cunderlik,ktory je považovany za jedneho z najvačšich odbornikov na ultrzvuk v ramci Slovenska.Plod je vtedy lepšie viditelny- hlavne v uvode tehotnosti. Ale mna napr. aj v pokročilom stadiu tehotenstva takto vyšetrovali ,pretože som bola po cisarskom a staru jazvu bolo takto lepšie vidno.

feith7
12. okt 2010

Urcite s plnym...sestricka mi da kluc na toaletu vzdy az po UZV...

feb13
12. okt 2010

U netehotnych ked sa robi cez brucho tak plny, ked sa robi vaginalny tak prazdny. Aspon ja som isla prvykrat s prazdnym a dali mi napit, druhykrat som isla s plnym a poslali ma vycikat... to som ja vopred nevedela, aky UZV sa bude robit. Ale pri brusnom UZV treba mat urcite plny aj ked sa nejedna o gyn. UZV ale vseobecne to plati vsade (na chirurgii, na internom...) inak sa neda vysetrit malu panvu. U tehotnych v prvom trimestri asi rovnako ako u netehotnych a od druheho trimestra je to asi jedno, lebo maternica uz vystupila z malej panvy. Ja chodim vzdy s prazdnym lebo inak nevydrzim a este nikdy to nebol problem.

slnieck0
5. aug 2014

Pri vaginalnom sone treba mat prazdny lebo odtlaca maternicu a neda sa zamerat male .... pri sone z vrchu bruska treba mat plny aby ju tlacilo dopredu :o)

inffinity
5. aug 2014

Ja sem o tom nikdy neslysela..jak sem byla cerstve tehotna chodila sem curat co 10minut takze nez sem prisla k dr na radu byla sem asi 5x ..delal mi sono vaginalne a rikal ze moc dobre nevidi ze mam plny mechyr 😀 nevim co sem mela jeste vycurat 😀 ale nikdo me na to neupozornuje ci mam plny nebo ne..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre