Neberiem v tehotenstve magnézium

10. jan 2021

Je tu aj zena, ktora v tehotenstve neberie magnezium? Ja som v 29 tyzdni, a gynekolog mi nevravel, ze mam magnezium brat. Ale tu citam, ze to beru bezne zeny v tehotenstve. Naco to je dobre? Od kolkeho do kolkeho tyzdna ste to v tehotenstve brali? Brali ste to same od seba, alebo na odporucanie gynekologa?

diaalex
10. jan 2021

vôbec som nebrala magnézium 🙂

karhu
10. jan 2021

magnezium sa berie ked tvrdne brucho, ak taky problem nemas, neberies

ivkazba
10. jan 2021

Ja beriem, ale brala som ho aj pred tehotenstvom, lebo bez neho by som mala denne kŕče v lýtkach.

petamich
10. jan 2021

magnezium uplne bezne beru aj sportovci alebo pravidelne sportujuci ludia proti krcom, tiez som ho brala pred tehotenstvom, ked som aktivne behavala a beriem aj teraz obcas, ked mam krce v nohach

amelie2017
10. jan 2021

V prvom tehotenstve som nebrala, teraz beriem akurat 4. den, lebo mavam krce v lytkach. To som si davala aj pred tym, ked aa mi stavalo. Ale napr. u nas v Spain tehotnej bez receptu magnezium nepredaju.

nikpa
10. jan 2021

Keby ti tvrdlo alebo ťa ťahalo brucho alebo keby si sa začala predčasne otvárať. Ja som brala v oboch tehu magnerot cca od 25tt, tvrdlo mi brucho.

simonka15513
10. jan 2021

Neberiem nič 🙂 ani som nebrala a to som v 35t

3petka
10. jan 2021

Aj mne ho predpísal ale bolo mi z neho zle tak som ho nebrala. Až na konci tehotenstva keď som mala v noci kŕče v lýtkach som ho chvíľu brala.

lyduska13
10. jan 2021

Mam kamaratku tej vyslovene zakazal doktor magnesium pretoze mala nizky tlak a ze vraj magnesko znizuje este viac...a ano je proti krcom

mariska1989
10. jan 2021

Keď tvrdené bruško alebo pobolieva tak sa berie od kedy sa berie to je podľa uváženia ako sa cítiš je dobrý aj od únavy a tď .berie sa do cca 37tt lebo ak by sa hral dlchšie tak si posunieš pôrod teda jeho rozbeh . Ja som mala brať práškový kvôli bolesti bruška a tvrdnutia ale ten mi znižoval až moc tlak tak som ostala u tabletkách vysadila som ho v 35 ako aj trhu pred tým povedala som si že týždeň ešte isto potiahnem a dotiahli sme to nakoniec až týždeň pred termínom 😀

babydesire
11. jan 2021

Ale to nieje povinne brat..to sa len odpiruca na unavu ci bolesti alebo krce,ktore du v tehu bezne,ked si nemozes dat nieco ine...zasa neber vsetko tak ze ked vsetky okolo tak aj ja..ja som pri synovi nebrala vobec,pri dcerke len ked ma bolela hlava a v sucastnosti pravidelne,pomaha mi to s unavou

kammik
11. jan 2021

keď tvrdne brucho, tak vtedy sa berie, ale inak som ho ani ja neužívala, že bežne 🙂

gabika4
11. jan 2021

ahojte, ja ho beriem stále či som alebo nie som tehotná...v tehotnosti kvôli tvrdnutiu brucha, ale hlavne kvôli zhoršujúcim migrénam...mala som ich skoro každý druhý deň, niekedy raz týždenne, čo ja mám inak možno raz za pár mesiacov...inak mne trpla i polka tela v noci a magnerot mi veľmi pomohol...úplne som prestala mať migrény aj trpnutie prešlo, len to tvrdnutie brucha semtam bolo a kŕče som mala v podbruší neustále...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre