Neskoršie tehotenstvo

adikeada
16. jan 2013

ahojte, chcela by som sa opytat, ci ste sa niektora stretli s tym, ze by vam lekar povedal, ze ste tehotna, ale ze to vyzera na neskorsie tehotenstvo??? ide o to, ze podla poslednej mestruacie by som mala byt v nejakom podla neho 10, 11 tt ale ze podla vaginalneho vysetrenia to vyzera na nejaku polovicu??? ze je maternica zväcsena, ale ze nie tak ako by to podla daneho tyzdna malo byt. objednal ma na sono, ze sa to skontroluje, no teraz neviem, ci sa mam niecoho obavat, alebo nie.
dakujem vam velmi pekne za odpovede.

sabina1975
17. jan 2013

Ano ja spm v septembri bola na sono v 11tt ale plodik bol len 7tt navyse bez akcie tak ma doktor poslal do nemocnice kde mi aj potvrdili MA a nasledoval kyret

mariankamk
17. jan 2013

@adikeada nemam osobnu skusenost, ale moze to byt bud kvoli oneskorenej ovulacii (co je v poriadku) alebo neprosperujuce tehu... kedy si mala poslednu MS a kolky den cyklu si si nasla prvy pozitivny tehotensky test?

adikeada
autor
17. jan 2013

@sabina1975, tak to mi je luto, ze to takto dopadlo ☹ ...dufam, ze u mna to dobre dopadne, aspon by som si to priala 🙂

adikeada
autor
17. jan 2013

@mariankamk ... dufam, ze to bude naozaj kvoli tej oneskorenej ovulacii, nerada by som bola, keby to bolo nieco horsie ☹
no poslednu MS som mala 2.11., potom sme sa s manzelom milovali 23.11. a decembrova MS mi uz neprisla. TT som si robila na treti den, ako som zistila, ze mi meska MS, no prve dva alebo tri testy boli nejasne, ten pasik bol strasne slabo viditelny, az som si myslela, ze ho riadne ani nevidim, no potom som si urobila este test okolo polovici decembra a ten uz bol jasne pozitivny. A vlastne lekar teraz v januari potvrdil, ze som tehotna, len sa mu to praveze nezda...
Inak pri prvom tehu som mavala cyklus upravovany duphastonom a tam sa mi to posuvalo tiez az po nejakom 20. dni, uz si riadne nepamätam, no myslim ze aj v tomto pripade by to tak mohlo byt, nie? akurat, ze vtedy som bola sledovana a stimulovana na otehotnenie, lebo sa nam nedarilo, a teraz to prislo tak nejak samo... mala som vlozenu mirenu, no po roku musela ist von, lebo mi ju moja maternica neprijala a doslova ju vypudila vonka, potom sa mi cyklus upravil na nejakych zhruba 31 dni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre