Neviem, či si mám nechať dieťa

michala70
20. sep 2015

Chcela by som vas poprosit o zivotne skusenosti a rady.Nejdem pisat o celom mojom zivote v skratke.Mam dvoch chlapcov 10r a 6r nemaju rovnakeho otca.maju sa radi a su stale spolu.Otec aj toho mensieho ma nechal.Teraz mam nového partnera sme spolu vyše roka a som tehotna.Neplanovala som to.Je to pre mňa veľká zmena určite aj pre deti.Nechcem im ublížiť tým ,že môj partner bude lubit viac svoje dieťa nez moje.A čo keď ma opusti.Potom mam strach či nebudem ľutovať,že som si to dala zobrať.

michaelamilan
21. sep 2015

@yogi123 mala by sisi poriedne prečítať môj príspevok........

worker_falcon
21. sep 2015

@linda4444 neviem, ktorý argument má žene pomôcť pri rozhodovaní, či ísť na potrat, alebo nie.

Pri tabletke po či vnútromaternicovom teliesku žena nevie, či bola tehotná, alebo nie. Teda odpadajú psychické problémy a následky z toho vyplývajúce. Viď mojich 5 bodov.

Strach z popálenia - to je argument? Nebudem správať s niekým, koho nepoznám (a už vôbec nie bez ochrany) a kúpim si radšej príslušný nástroj.

byť s niekým len preto, že mi to vyhovuje? ale nevyhovuje to dieťaťu, ktoré splodíte - to potom chcete zabiť.

A ako píšeš - mnoho vecí dopredu nevieš. Teda sú to všetko neopodstatnené obavy. A ty teraz snáď vieš, čo čaká zadávateľku otázky? máš vešteckú guľu a vidíš tam samé temné veci? ani by som sa mimochodom nedivil, vzhľadom na jej minulosť. Ale to žiaľ nie je dôvod zobrať život niekomu, koho splodili.

erio
21. sep 2015

@michala70 Jednoznačne dopraj Tvojmu dieťatku život. Čo bude potom, ako to v rodine bude Vám všetkým šlapať teraz nerieš. Teraz nesieš zodpovednosť Ty, ak nebudeš chcieť riešiť jeho budúcnosť, tak existujú utajené pôrody s náhradnou rodinnou starostlivosťou. To budeš mať svedomie čisté. Teraz rieš jeho prítomnosť a tá je v Tvojich rukách v žiadnom prípade nechoď na potrat. Držím Ti palce a verím, že sa rozhodneš pre život. 😉

danavdana
21. sep 2015

@veronkaj bavime sa tu o konkretnom pripade, kedy chce niekto zabit zdrave dieta. Nepletme sem ine dovody, to je na inu diskusiu.

michala70
autor
21. sep 2015

Dieta sa nechavam s mojim partnerom si na to zvykame a zaciname si predstavovat nasu spolocnu buducnost.Dakujem vam za pozotivne rady.Dobre srdce vzdy poradi spravne a s citom.

michala70
autor
22. sep 2015

Tuto tému som nechcela rozoberať len kvôly sebe je 1000 takycho pripadov,kde ženy hladaju pomoc správne sa rozhodnúť.Ja som si bola takmer istá,že dieťa si nedam vziať lebo srdce mi to nedovoli.Chcela som,aby sa pisalo o tejto teme aj kvôlly iným tehotnym ženám,ktoré pochybuju.Chcela som aby tí ktorí komentujete a pridavate svoje názory ste podpory ženu v takejto situáciu dodali jej silu a nie aby ste ju kritizovali a zhadzovali.Vela žien sa nechce zvôverit ľuďom,ktorý ju poznaju a preto hľadá pomoc na iternete a takýchto forach.Možno svojim konetarom zachranite nie jeden život.

veronkaj
22. sep 2015

@lubka484 ono je to tak, kto nechodil naozaj a nežije život toho kto sa tak rozhodol nepochopí nikdy
na margo že sa dá aj inak riešiť a dať dieťa na adopciu - prežila som si som adoptovaná hneď po narodení daná do ústavu, že čo v prípade že dieťa bude choré vážne a tak sa rozhodne moje druhé tehotenstvo tak bolo, ako zdrav. pracovník som videla ako dieťatu sa v maternici nevyvíjali kosti len orgány a podobne neprežilo by ani pôrod a ak tak pár krátkych minút, sama som musela porodiť v 7 mesiaci mrtne dieťa, keď máš oporu v rodine alebo v niekom vždy sa to dá no nie ked zrazu napríklad zostane človek sám a otec dieťaťa sa otočí pri povinnostiach a odíde a žena zrazu zostane na ulici a maká 20 hodín aby mala kde hlavu skloniť a aspoň čo to zjesť má zmysel v takých prípadoch si nechať dieťa? pozri na cigánske rodiny na deti v afrike na hladujúce na tie čo ostanú samé a podobne, život nie je len čierny a biely je aj medzi tým a to veľa ľudí vidieť ani pochopiť nechce.

katyd
22. sep 2015

@velkacica Mala by si sa zdržať takýchto "úžasných" rád. Niekomu tým môžeš pokaziť život. Ja by som sa bála takto jednoznačne vyjadrovať za druhých, ako si to urobila ty, nežiješ jej život, tak si dávaj pozor, čo píšeš. Ona je dospelá, určite sa rozhodne sama, ale keby si to poradila nejakému mladému dievčaťu, mohlo by to mať následky, aké možno ani ona nechcela v tej chvíli.

erio
22. sep 2015

@veronkaj Popísala si tu len jednú časť reality, ak si úprimná treba popísať aj druhú časť. Nikto tu nepíše, že všetko v živote bude iba pekné a krásne. Každá jedná kočka, čo tu možno píše, toho zažila dosť asi viac zlého ako dobrého. Ja som to taktiež nemala ani nemám jednoduché. Ale to čo si zabudla povedať je, že vo všetkom tom pekle a beznádeji ako ty píšeš ona má obrovskú nádej darovať život aj keby trvá len sekundu, pre ňu aj preto dieťa je to večnosť. A to je tá krásna druhá časť, sú ženy, ktorím ani to nie je dopriate. Michala 70 dostala si veľký dar, nedaj si ho nikým vziať. 🙂

lubka484
23. sep 2015

@veronkaj áno, život nie je len čierny a biely. Práve preto, že si adoptovaná by si mohla mať väčšie pochopenie aj pre takéto riešenie. Alebo pivažuješ samú seba za menejcenného človeka? A práve preto je namieste predchádzať takýmto veciam, vychovávať deti tak, aby sa nikdy nemuseli zaoberať takouto dilemou. A v prípade ťažkých diagnóz, nuž je ich asi malé percento, takže ich nemôžemebrať za príklad, ale ja by som to ani v takomto prípade nedokázala. Jednoduch radšej budem žiť s vedomím, že som chránika život, ktorý mi bol zverený tak dlho, ako to bolo možné ako s vedomím, že som sa ho zbavila pri prvej príležitosti.
Na záver k tomu môžem napísať už len niečo, čo som niekde čítala a zanechalo to vo mne hlbokú stopu: Nahnevaný človek vyčíta Bohu: "Bože, keď si taký všemohúci, prečo nepošleš na Zem človeka, ktorý objaví liek na choroby, aby ľudia rak veľmi netrpeli?!? Boh odpovedá: "Už som ho poslal, ale ľudia mu nedovolili narodiť sa...!"

lauricka
30. sep 2015

@michala70 ano, mas si ho nechat. Vela stastia.

mircalla
30. sep 2015

@michala70 myslim, ze stavias tych muzov v tvojom zivote zbytocne niekam vysoko...ako pises, zatial ta kazdy opustil....a mas strach, ze ta opusti aj tento
Ale myslim, ze tvoje rozhodnutie by rozhodne nemalo suvisiet s poslednej vetou, co si napisala, ved je to uplne divne zmyslanie...

A čo keď ma opusti.Potom mam strach či nebudem ľutovať,že som si to dala zobrať.

Tak som rada, ze si sa rozhodla, ako si sa napokon rozhodla, co prave citam

michala70
autor
28. dec 2016

Ahojte!pisem viac nez po roku tak len tolko,ze som šťastná mamina.Dietatko som si nechala a bolo to spravne rozhodnutie,ktoré urcite nikdy lutovat nebudem.Otcko a bračekovia ho ľubia.

Ist na potrat je velka chyba v živote na ktoru by ste nikdy nezabudli.Každý ma právo na život.

danavdana
30. dec 2016

@michala70 :* :* :*
Vela zdravia tebe aj dietatku, strasne sa tesim :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre