Nevoľnosti mi trvajú takmer celý deň

valeryval
13. júl 2017

Mamičky a tehuľky..Potrebujem od vás radu,už som zúfalá z nevoľnosti ktoré trvajú takmer celý deň..Ale iba ráno vraciam ,max dva krát ,ale cely deň neviem nič jesť lebo všetko mi smrdí a je mi proste zase na vracanie,točí sa mi hlava..Včera večer som bola na pohotovosti a tam mi len povedali že mám jesť sucháre a piť perlivu vodu..Dali mi ešte injekciu aby som nevracala...Ale tak sa proste nedá fungovať ,len ležím v posteli a jem sucháre..Prosím o nejaké rady.. Ďakujem

bonovka
13. júl 2017

@valeryval vydrzat..mne na to doktor odporucil zazvorove tabletky,ale nejako extra neponahali..ja som vela nezvracala,ale zle mi byvalo tiez cele dni od rana do vecera a najest sa nic,velakrat aj obrovske krce,plus problemy s vyprazdnovanim..bohuzial,bezne lieky som nesmela a tie tabletky nepomahali..tak len zo dna na den cakat,kedy bude lepsie..teraz uz je,stale mi sice byva zle,ale uz to aspoj nie je dennodenne..teraz zas musim jest hned,ako citim hlad,lebo ked sa nenajem,zostane mi na zvracanie a som tam,kde som bola..a nemozem cokoladu,ktoru inak milujem,teraz je mi z nej zle..a takmer vobec nejem maso,nadrapuje ma z neho.. 🙂 vydrz nejako..bude lepsie..

bonovka
13. júl 2017

@valeryval teraz kukam,ze sa snazis..a si teda tehu,alebo su tie nevolnosti ineho povodu?? :-O

nikolieta9
13. júl 2017

Treba len vydrzat, ono to prejde. Ja viem, ze si myslis, ze si teraz v bezvychodiskovej situacii, no ono to prejde. Skusaj si davat bylinkove caje bez cuktu, no snaz sa tak len po lyzickach, aby si nebola dehydrovana.

jeniixaa
13. júl 2017

V lekárni predávajú lízatka. Normálne si vypýtaj lízatka proti nevoľnosti v tehotenstve.. mne síce nepomáhajú každý deň, ale veľakrát som už vďaka nim prežila deň v práci...

valeryval
autor
13. júl 2017

@bonovka neviem či budem teraz za sprostú..Ale bojím sa či to bábätko vydrží,bojím sa oňho,keď nemôžem normalne jesť..Ja strašne milujem jesť a milujem vsetko čo sa dá jesť ,a to som si myslela že ja nebudem vedieť prestať jesť ked budem tehotná a práve naopak ... A skúšala som aj tak že aby som nebola hladná a nič... Ja už vlastne iba hrianky, samozrejme bez všetkého alebo si dám bake rolls..Ale inak ďakujem za podporu🙂

juliet86
13. júl 2017

Zazvorove susienky plus cola plus jablko plys stlacat akupunkturne body ako mas zilky na zapaati plys stlacat usne lalociky

bonovka
13. júl 2017

@valeryval v kolkom si tyzdni?neboj,neublizis,ja som jedla hrianky a varene zemiaky este pred dvoma ci tromi tyzdnami.. 🙂) prejde to..

jeniixaa
13. júl 2017

@valeryval hlavne sa donúť piť tekutiny, aj keď len po lyžičkách..

mischelin89
13. júl 2017

@valeryval kym sa ti dari papat a pit hocico, tak je este dobre. Neboj, drobcek je v pohode urcite, zoberie si z teba, co potrebuje.

Tvoj gynekolog by ti mohol dat torecan cipky, mozno by pomohli, aspon na par hodin, co by si sa najedla.

Mne byvalo tiez strasne zle.. ale ja som vkuse vracala, nedokazala pit, jest, zavraty, mdloby, zrakove halucinacie (tie mavam inak aj teraz :D)...skoncila som v nemocnici s odchadzajucimi oblickami, lebo vypit tri deci vody denne bol pre mna nadludsky vykon. O jedle ani nehovorim.

Moj lekar tiez len vydrzte, vydrzte....babske recepty som vsetky skusala...nakoniec v nemocnici boli zhrozeni, ze kde som tolko bola. A tam ma dali dokopy infuziami a liekmi a odvtedy sa to uz dalo vydrzat. A urobili vela vysetreni, lebo nechapali, ze.toto moze sposobovat 'obycajne tehu'.

Ak bude velmi zle, vypytaj sa do nemocnice.

Mne este stale byva zle, ale s tymto sa zit uz da. A na to najhorsie som uz zabudla. Zvladnete to s drobcom...kazda zena to ma inak.

Konkretny tip dat neviem, lebo mne fakt nepomahalo nic. Az litrove infuzie s torecanom a deganom 🙂 Takze pisem skor ako podpora.

Ludia obcas povedia, ako nieco tazke prezili a ze ani nezaplakali...ja som plakavala od zufalstva ako male decko...malokto to pochopi, ked nic nepomaha a ty nevies kedy to skonci. Ale skonci. Raz. Ako odpovedal moj doktor na dotazy ci to vobec skonci...ale hej, po porode 🙂

A najlepsie na tom je, ze viem, ze to nebolo posledny krat. Kdesi v kutiku duse dufam, ze uz to nebude take hrozne...ale stale vidim tu viziu ako sa plazim k zachodu, lebo rychlejsie to neslo a vlastne si uz po ceste blinkam do dlane :D :D

jeniixaa
13. júl 2017

@mischelin89 plačem aj ja ako malé dieťa a obdivujem tie, ktoré to zvládajú bez sĺz 🙂

mischelin89
13. júl 2017

@jeniixaa aspon sa ulavi 🙂

Nado mnou plakavala aj moja mama, ked ma prisla pozriet :D :D :D

valeryval
autor
13. júl 2017

@mischelin89 šak ako hocičo zase nie,max hrianky ,a vodu..včera to bolo fakt zlé už som aj ja plakala s toho zúfalstva,a už som sa vlastne aj zobrala na tú pohotovosť,a sestra z doktorkou neboli moc príjemné,kukali sa na mňa jak keby si vymislam..a dali mi injekciu aby som nevracala, a fakt som si myslela že má nechajú tam na infúziách,lebo pondelok som tam volala a toto mi povedali že si ma tam nechajú..no dúfam že bude všetko v poriadku..Ďakujem za podporu a rady

lucsyia
13. júl 2017

Ja som na tom podobne.na zaciatku mi nebolo nic a od 8 tt sa nevoľnosti zväčšovali a teraz​ fungujem asi tak ze jeden den ako tak v pohode a tri dni prelezim a prevraciam.Mne nepomáha proti nevolnostiam nic a to som mala aj torecan čipky. Mäso nemôžem vobec ovocie asi len banan a to nie vzdy zelenina tak isto nie vsetko a len v "lepsie" dni.Smrdi mi všetko co sa varí, nevladna som, nuz skoncila som na pn.V práci som fungovať nedokázala.Tiez každý vraví len toľko ze musíš vydržať to prejde,ale tiež ma napádajú myšlienky typu: je babo ok? Zdrave? Spokojne? ( Podla výsledkov zatial vsetko na 1*)..a to ja som jedlo pred tehu tie ľúbila a aktivny sport bol u mna denno denne.Do nemocky ja zas nechcem doma je doma, snazim sa vydržať ako tak.Moj den vyzerá asi tak ze rano sa najem aspon trochu nasilu a podla toho ake mam rano taky je den.( Ak ranajky idu von, aj crly den je nanič...) No a pptom uz pocas dna len lezim spím večer ak zvladnem dam krqtku prechadzku.Proste nic suceho.Musim len vydržať koli vytúženému bábätku ❤

jeniixaa
13. júl 2017

@mischelin89 so mnou plače frajer...a potom, keď vyjdem z wc, tak sa ma spýta, či si dám guláš alebo rezeň :D 🙄

valeryval
autor
13. júl 2017

@lucsyia presne ako píšeš ,presne tak to mám aj ja..Ako je ráno ,taký je celý deň..No veď hovorím manželovi že si neviem predstaviť ako by som mala fungovať v robote..To by sa nedalo..A samozrejme že to vidrzim kôli bábätku,len aby bolo v poriadku..Nejak to hádam prejdee

cawes
13. júl 2017

@valeryval nepotesim ta mne takto bolo do 7mesiaca. Kazde rano som vracala az mi slzy isli, ak som sa nahodou rano nepovracala tak najneskor v praci ma to chytilo. Bolo mi zle cely den najradsej by som spala od rana do vecera. Chodila som do prace vlakom to bola katastrofa bolo mi tam zle a ked niekto presiel napinalo ma. Zle mi bolo aj v aute, autobuse, na kolobezke proste vo vsetkom co sa hybalo a malo kolesa. X krat sa mi stalo ze som vystupla na stanici odisiel vlak a ja som vracala do kolajista😂🙈 ked nie tak tak hned v praci na wc. Takto to bolo so mnou do 7mesiaca a nepomohlo nic. Maly sa narodil zdravy 3850g 😂

chupakabra
14. júl 2017

ja mam o necely mesiac termin a dnes som prezvracala polku dna...nic nepomaha , vsetko som vyskusala okrem porodu teda 😅 ten pomoze urcite

valeryval
autor
14. júl 2017

@chupakabra a ako ste sa stravovali celé tehotenstvo,teda stravujete?

chupakabra
14. júl 2017

@valeryval celkovo velmi zdravo, maso minimalne, bez sladkosti vyprazanin kyslych jedal ..ale hned ako sa preberem mam nechutenstvo k jedlu aj k pitiu . obcas su lepsie dni ale vtedy jem fakt minimalne, obcas sa stalo ze som nezjedla nic a vtedy som sa citila najlepsie aj ked.viem ze malicka v brusku urcite ano. Aj prve tehu som bola najlepsia.kamaratka so zachodom a to som jedla piate cez deviate vtedy. Myslela som si ze vyvazena zdrava strava to tentokrat zlepsi. No smola...niektore sme takto pozehnane 😔🙂

valeryval
autor
15. júl 2017

@chupakabra no lebo ja npr.ked sa ráno zobudím,tak je mi hneď na vracanie,na jedlo ani pomyslieť..a potom už po chvíli asi po nejakých troch hodinách ak dostanem niečo do seba tak to je nejaký suchár alebo voda..nemôžem si dať ani zeleninu ani ovocie..proste hnusí sa mi hocijaké jedlo,takže fungujem na sucharoch,a občas keď mám faaaakt že dobrý deň tak si dám čo je navarené,ale že iba tri krát do úst,a je.. ☹

erika1300
16. júl 2017

@valeryval mne byvalo tiez strasne zle, nevracala som len mi proste bolo vkuse zle vo dne v noci a pomahalo mi ked som poriadne najedla akonahle som vyhladla tak bolo zle, takisto mi vsetko smrdelo, a uz som sa bala ze fo bude trvat cele tehotenstvo, kazdy den som sa budila s tym ze som dufala ze uz to prejde, no dockala som sa po 4.mesiacoch z nicoho mi zle nebolo a dufam ze uz ani nebude, teraz som v 6.mesiaci a uz si to konecne uzivam🙂 neboj ono to prejde len to musis VYDRZAT🙂

elementissa
5. apr 2019

@mischelin89 joj, to nadomnou plačú všetci. Môj manžel, mama, svokrovci.. Ja som ale tak maximálne dehydrovana, že začnem od zúfalstva akurát tak vzlykat, to mi hneď spustí vracanie. Grcam aj 15-20x denne. Nemôžem zjesť a vypiť nič. Nevládzem chodiť. Nemôžem pracovať. Už som PN 5 týždňov. A doktorka tvrdí, že je to normálne. A ja pritom pomaly umieram na vyhladovanie a dehydrataciu. Som strašne zúfalá a nikto mi nevie pomôcť poradiť. Nikto z môjho okolia ani rodiny to nepozná. Síce ma polutuju, ale nikto mi nevie poradiť, čo mám robiť a ako sa vlastne niečo takéto dá prežiť. Ani jeden "zaručený" babsky recept mi nefunguje. A tiež milujem ten prístup - však po pôrode ti to prejde. To ako fakt mám takto trpiet a pomaly zomierať ešte 30 týždňov?

elementissa
11. apr 2019

@lucsyia čistá ja.... Ja som aj na infuzkach a tiež mi nezaberá Torecan... Je to síce smutné a fakt desivé ako sa cítime (a vyzeráme, ja vyzerám ako zombie z jaskyne, 5 týždňov už ležím v posteli), ale zároveň je fajn vedieť, že je tu tiež niekto kto trpí rovnako ako ja (lebo v mojom okolí mali všetky baby krásne ružové tehotenstvo bez žiadnych problémov a už som sa cítila dáka vadna)

lucsyia
11. apr 2019

@elementissa Ahoj... uz je to skoro 2 roky co som napisala svoju skusenost s nevolnostami. Dnes mam krasneho zdraveho 15m synceka a poviem ti ze stalo to za to. Bolo to tazke do cca 20 tt mi bolo este obcas zle, no potom to uz bolo fajn. Nakoniec som aj skoncila v nemocke na infzukach a az tie mi pomohli. Bala som sa, ked som uz zvracala aj vodu co som mala take dni. Ono vela robi aj psychika, musis sa snazit byt co najviac psychicky ok aj ked ti je blbo- lebo ked si neni, je ti este horsie :/ Ale zvladnes, neboj 🙂 Drz sa nech si cim skor fit. A nech ste v pohode a zvladnete to do stastneho konca <3

valeryval
autor
11. apr 2019

@elementissa mne toto trvalo do nejakého 18tt.. ale fakt toto iste som mala.. Vydržať a keď sa už nedá, choď na pohotovosť na infúziu,ja som bola tam každý týždeň pomalý..A potom postupne uz bolo lepšie.. Dáš to aj ty, vydržať treba, stojí to za to .my už máme 13 mesiacov ❤️💜
Veľa síl prajem

valeryval
autor
11. apr 2019

Ženy to daaaaateeee 🙏 Len vydržte, stojí to za to..🤰👣 Potom na to aj zabudnete.. 💓

elementissa
12. apr 2019

Ďakujem veľmi pekne dievčatá za podporu.. Dnes oficiálne odchádzam na pobyt do nemocnice, tak dúfam, že sa to trochu zlepší. A musím už iba bojovať (doslova o holý život)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre