Očkovanie na tetanus a zistené tehotenstvo

anjelikdianka
15. jún 2013

Včera (14.6.2013) som zistila že som tehotná,a teraz sa trošku obávam lebo 1.6.2013 som dostala očkovanie TETANUS.Teraz som asi tak 4tt.môže to mať nejaký vplyv na zdravie bábätka?

xlucia
15. jún 2013

@anjelikdianka mne dr. povedal, ze min. ale uplne min. pol roka neostat tehotna a mala som si pred ockovanim spravit test, aby bola istota ze nie som.
toto konzultuj so specialistami

sisaka
15. jún 2013

@anjelikdianka nemusis sa stresovat, ockovat proti tetanusu sa moze aj pocas tehotenstva. Nesmie sa napr. MMR - je to ziva vakcina, tam sa odporuca pockat minimalne mesiac s otehotnenim. Odporucam sa pytat taketo informacie lekarov nie laikov na MK, ktori ta akurat vystrasia 😉

anjelikdianka
autor
15. jún 2013

@sisaka Dakujem ti pekne.

maarlie
1. dec 2013

@anjelikdianka ako to s tým očkovaním dopadlo? mne sa stalo niečo podobné, len sa utešujem, že som bola tehotná max týždeň, že ešte nebolo uhniezdené, tak bude OK

anjelikdianka
autor
1. dec 2013

@maarlie Teraz som v 29.tt a naša princeznička je v poriadku.🙂Spomenula som mojmu gynekologovi na začiatku ,že ked som ešte nevedela že som tehu tak som bola očkovaná na tetenus a on mi povedal že to nič,lebo vraj jedine očkovanie na tetanus sa robí aj v tehotenstve.Nestresuj sa bude všetko v poriadku.Krásné tehulkovanie ti prajem a vela zdravička pre Vás.

maarlie
1. dec 2013

@anjelikdianka Ďakujem 😉