Od kedy sa počíta tehotenstvo?

irinushqaa
25. máj 2014

Dobry vecer, rada by som vedela od kedy sa pocita tehotenstvo .To ,ze sa to pocita od 1.dna posl.menst. uz viem , ale rada by som vedela kolko dni odo dna pocatia sa to rata . Niekde som citala ,ze po 2. tyzdnoch pohl.styku ale radse jsi chcem byt ista 🙂 ..Dakujem za kazdu odpoved

majka99999
25. máj 2014

@irinushqaa ak mas standardnu ovulaciu, tak v den pocatia si uz 2 tyzdne tehotna...

irinushqaa
autor
25. máj 2014

takze som vlastne tehotna este pred stykom ???? ,,,,Ja som si myslela ,ze 2 tyzdne po .... mam v tom zmetok 😕

bambala
25. máj 2014

@irinushqaa je to len vypocet. od 1 dna poslednej mrchy. samozrejme, logicky tehotna byt nemozes 😀 ale pocita sa to tak 😉 potom podla sona sa vypocet moze aj upravit 🙂

ale vseobecne plati ze ak si to vypocitas podla 1.dna posl. mrchy, v skutocnosti je to cca 2 tyzdne menej, tento vypocet sa ale neuvadza, kedze urcit presne ovulaciu a pocatie je tazke a nie vsetci ju mame rovnako 😉
riad sa vypoctom podla mrchy a vies na com si 🙂

majka99999
25. máj 2014

@irinushqaa 2 tyzdne po je najlepsie si robit test. 🙂 40 tyzdnov sa rata od prveho dna MS, ja mam 7.1., termin porodu 14.10., ale otehotnela som v skutocnosti koncom januara, mozno az zaciatkom februara. Preto sa to sleduje podla toho presne daneho datumu MS.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre