Odber krvi v 12. týždni

erikam84
24. apr 2014

Ahojte, dnes som bola prvy krat na odberoch na krv a atd. Som v 12 tyzdni. Ale ja som nebola na lacno. Ja sa musim rano najest inac nevstanem z postele a zvraciam :/ takze som mala rozok so salamou. Hadam to nebude az taky problem. Vase skusenosti? Dakujem

misenka3
24. apr 2014

no mala by si byť nalačno pretože ,ti to môže pokaziť výsledky rožok obsahuje cukor ,čiže môžeš ho mať zvýšený a saláma (nikto asi nevieme čo presne obsahuje, ale môže ti to zase zvýšiť tuky,ked ideš na odbery môžeš piť čistú vodu a nesladený čaj a užiť lieky -ak užívaš)a ked nevieš vydžať tak si urob jesť so sebou a hned po odbere sa najedz a pri odbere lež ,aby ti neprišlo zle 🙂

misenka3
24. apr 2014

a aby som nezabudla tak saláme je hlavne soľ čiže zvýšené hodnoty ďalšie

erikam84
autor
24. apr 2014

No pekneee 🙂 tak uvidim o mesiac.

ivec16
24. apr 2014

@erikam84 zalezi od toho co ti zistovali, mne na prvych odberoch v 8tt zistovali protilatky na toxoplazmozu, rubeolu, virusove herpeticke protilatky... pri tychto odberoch nevadi ked si jedla... tak isto to nevadi pri hormonalnych testoch... ak by si musela byt nalacno urcite by sa ta to spytali alebo ta na to upozornili...

erikam84
autor
24. apr 2014

@ivec16 jj presne na tie protilatky ako pises... tak preto dufam, ze to jedlo moc neuskodilo ;) dik

ivec16
24. apr 2014

@erikam84 tak potom to urcite nevadi.. ja som bola tiez najedena pred odbermi.... .-)

misenka3
24. apr 2014

tak potom hej ,ale ak ti budú brať obyčajnú klasiku ako krvný obraz vnútorné prostredie alebo tuky tak radšej nalačno 🙂

kiwi82
24. apr 2014

ahoj, tak ano mala si byť nalačno. budú ti robiť aj cukor. Takže to nebude objektívne. ja som presne tak si ráno dala rožok s maslom a mala som zvýšený cukor. preto som musela ísť na glukozový test už v 14 tt. našťastie bolo všetko v norme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre