Odbery a testy v 1. trimestri

5ka2mk
6. feb 2014

Ahojte baby, možno vám táto otázka príde divna, či zbytočná, ale tak rada by som vedela, čo ma čaká pri prvých odberoch a aké testy sa robia v 10tt, alebo niečo okolo toho? Je to moje prvé tehu, tak so len zdravo zvedavá 😉 Ďakujem, za odpovede...

5ka2mk
autor
6. feb 2014

@mowinka1 Ďakujem...

mowinka1
6. feb 2014

@5ka2mk nie je zač 🙂

kiwi82
7. feb 2014

@5ka2mk ahoj mne zatial robili usg, potom odber krvi na protilátky, krvnú skupinu, krvný obraz,.... to bolo v jednom medzi 11 a 13 tt som objednaná na prvotrimestrálny skríning a s tým spojený ultrazvuk, je to na odhalenie vývojových vád plodu, berú tam aj krv, to som sa musela objednať a stojí to u nás 35 euro a ževraj aj foto dostanem a na usb kľúč stiahnu videjko. to je asi všetko v prvom trimestri.

5ka2mk
autor
7. feb 2014

@kiwi82 ďakujem ;) a vyšetrenie ako EKG, zubár a podobne? Lebo aj to mi bolo spomínané, tak preto sa pýtam. 😉

leria
7. feb 2014

@kiwi82 ak sa smiem opýtať, kam ideš na te screening?

leria
7. feb 2014

@kiwi82 teraz som mrkla, ze si z Ke, takze to bude Myslava, ze? Dobrý vyber, ja som bola tento týžden a bola som veľmi spokojná s pristupom 🙂 držím palce 🙂

petelenka8
7. feb 2014

@5ka2mk vsetko o zmysluplnosti niektorych odberov a prvotrimestralnom skriningu najdes na webe usg.sk. Myslim ze uvedene testy robia najkvalitnejsie v celom sirom okoli.

kiwi82
7. feb 2014

@5ka2mk ja som ešte u zubára nebola teraz a ani sa nechystám, kým mám nevolnosti, asi by to nedopadlo dobre 😉 ale dvakrát za tehu by sa malo ísť na preventívku a ja som v prechádzajúcom tehu bola raz na kardiológii.

kiwi82
7. feb 2014

@leria ano moja do myslavy ma poslali. a to je v nejakom rodinnom dome? tam ti brali aj krv? zo žili? a výsledky boli v ten den ešte? prístup bol ok? dakujem

kiwi82
8. feb 2014

@leria a ešte otázočka ten usg ti robili cez bruško či vaginálne? dakujem

leria
8. feb 2014

@kiwi82 no presne, na tej stránke mas vsetko.......mna poslali ku Dankovcikovi, no tu som si našla na základe referencii aj po preštudovaní stránky, ze je to v Myslave na vyššej úrovni. Mna poslai totiž na integrovany test a ten je zbytočne zdĺhavý, stresujúci a navyše nepresný a v Myslave robia kombinovaný.... vsetko mas pekne vysvetlené na ich stranke aj mapku kde sa nachádzajú.........takze to mas fajn, ze doktorka Ti vybrala tu najlepšiu variantu. Mna doktor pozeral cez brucho, no kedže nebolo poriadne vsetko vidno tak bolo potrebné aj vaginalne. Nemusíš mat obavy, ten prístup je tam skutocne individuálny a správajú sa úctivo. Brali mi aj krv, vysledky su na druhy deň a kontaktujú ta iba ak niečo nie je v poriadku, ináč posielajú vysledky k Tvojmu gynekológovi. A ku komu chodíš vlastne na gyndu? Ja plánujem zmenu, tak mapujem aj ked som viac menej rozhodnutá ze aj tam pôjdem do Myslavy.

kiwi82
8. feb 2014

@leria ahoj dakujem za info. ja chodík do medicínskeho centra k dr. Matisovi. a ty? už máš predstavu, ked by si chcela rodiť? a tam v myslave je riadne aj ordinácia, kde chodia pacientky na poradne? my sme z terasy a ty?

destinka30
8. feb 2014

@kiwi82 aj ja som bola v myslave na vysetrenie.pan doktor je super,mily,vtipny,komunikativny a aj sestricka je fajn,zobrala mi krv,fotky aj video ti daju na usb.a pan doktor ti presne vsetko vysvetli a ukaze na sone,kazdy prstek ,vsetko okomentuje ,odchadzala som s velmi dobrym pocitom,vysledky ti pridu do tyzdna,asi toho maju vela🙂

petelenka8
8. feb 2014

@kiwi82 @destinka30 maju toho naozaj niekedy vela, ale keby ti vysli zle vysledky tak ti hned do 2-3 dni po teste volaju, aspon tak mi to povedala sestricka. Cize sa netreba zbytocne stresovat, ak nevolaju je vsetko fajn 🙂 .

destinka30
8. feb 2014
leria
8. feb 2014

@kiwi82 no u koho budem rodiť to este nemam potuchy..... sa mi marí niečo o tom Matisovi, on nebol v novej nemocnici? Taký mladý, čierny celkom pohladný? 😉 a medicínske centrum myslíš dole na Rastislavke? v Myslave je aj gynekológia, no tiez si musím okolo toho pozistovat.... ja som z furce, no cca o mesiac-dva budem bývať pravdepodobne na terase 🙂

kiwi82
8. feb 2014

@leria nie je to na terase na brigádnickej v Centrume.

petelenka8
8. feb 2014

@leria mlady cierny v novej nemocnici, ktory pred nedavnom odisiel a este chodi myslim vo stvrtky do nemocnice na klinicke dni je dr.Murin. Dr. Matis v medicinskom centre na brigadnickej je stary pan 🙂 .

leria
9. feb 2014

@petelenka8 no nevedela som ako sa volá, v novej nemocnici som bola cca pred rokom a robil mi usg..... som skoro odpadla aky bol zlatý a hlavne ľudský, teda si myslím, ze to bol on 🙂 neviem aký je on lekár, no na mna vtedy urobil dobrý dojem, aj som si myslela ze ho výhladám, no nechala som to tak.... ...dávala som šancu este svojej doktorke, potvrdilo sa ze zbytocne ☹

petelenka8
9. feb 2014

@leria a kto je vlastne ta tvoja nestastna dr.?
Ja by som viac neriesila ak si sa uz raz rozhodla naco to odkladat, na sledovanie by som sla do Myslavy a porodnika ak mi je sympaticky dr.Murin, tak by som isla k nemu rodit. Proste dneska ako pacient si mame pravo vyberat (nastastie je este z coho) 🙂 .

leria
9. feb 2014

@petelenka8 nebudem ju menovať, ona je ináč milá, ma vela pacientiek, no moja osobná skúsenosť je, ze co sa týka profesionálnej stránky..... tak mam dojem ze bud ma medzery, alebo je zo mna uz unavená.... bola som najprv rozhodnutá do tej Myslavy, no tiez sa mi asi najviac pozdáva ten Murín v kombinacii s vysetreniami u Juhasa. Chcem počuť od neho co povie na tie tripeltesty a tiez nemam este vybratého pôrodníka a pre mna by bolo ideálne a najbližšie rodiť v novej nemocnici. Hoc svokrovci majú kontakty v Saci, ja som v novej nemocnici bola pred rokom a vtedy som si hovorila, ze keby som mala niekde rodiť, tak kľudne aj tam. Ináč si zlata, ze sa toľko zaujimas 🙂

petelenka8
9. feb 2014

@leria jasne, kde baby zaspi tak rad pokecam. Ta Saca je teraz taky trend, ale i kde nova nemocnica nevyzera jako hotel je tam predsa najkvalitnejsia neonatologia na vychode republiky, tak predsa je to taka lepsia poistka pre malicke kde sa narodi 😉 .

leria
9. feb 2014

@petelenka8 hotel ozeliem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre