Odchod na materskú 8 týždňov pred pôrodom

frantisska
28. okt 2019

Prosím vás, máte niekto podobnú skúsenosť alebo informáciu?
Môžem sa dať vypísať na materskú 8 týždňov pred termínom pôrodu, pokiaľ momentálne nepracujem ale ešte stále som na rodičovskej. Zamestnávateľ mi to schváli, mala by aj sociálka? Lebo mi to vychádza tak, že 8 týždňov pred pôrodom je ešte pred tretími narodeninami prvého dieťaťa, a 6 týždňov pred pôrodom to je už po jeho treťom roku.
Viete poradiť ako to funguje? Dakujem

nika898
28. okt 2019

@frantisska pokial viem na matersku sa chodi 8 az 6 tyzdnov pred terminom porodu. Dohodni sa s lekarom moze ta vypisat aj 7 tyzdnov pred porodom. Socialka by s tym nemala mat ziadny problem. Ja som pri prvom isla na matersku 8 tyzdnov pred bola som PN a s druhym 6 tyzdnov pred bola som na rodicovskej.

frantisska
autor
28. okt 2019

@nika898 dakujem, mne v ambulancii povedali, ze oni o tom nerozhoduju, ze oni len na tlacivo vypisu predpokladany termin porodu, tak preto si myslim, ze zamastavatel to musi schvalit, coho sa nebojim, ale potom este socialka. Akurat mi sestricka povedala, ze si nie je ista ci mi to na tych 8 tyzdnov schvalia, kedze som doma

wenka25
28. okt 2019

Ja som to tiez riesila , lebo presne ako tebe by mi to nevyslo a gyndos ma vypisal 8 tyzdnov pred terminom na matersku a neriesil nikto nic.S tym papierom som sla na socku a hotovo.

hanata
28. okt 2019

Mne doktor vzdy dal vypisane tlacivo s terminom porodu a nastup na matersku som si dala, aku chcem ja. Mohla som v rozsahu 8-6 tt pred porodom, vzdy som isla 6, ale ak sa rozhodnes 8, nemal by byt ziadny problem.

kristinaanna
28. okt 2019

@hanata rodičovský sa berie za celý mesiac, takže tam by nemal byť problém, a ak máš nárok na materskú, tak tá bude vyplatená od dátumu aký dá lekár,

hanata
28. okt 2019

@kristinaanna To asi nebolo mne...

kristinaanna
28. okt 2019

@hanata nie

titla
28. okt 2019

Len ty rozhodujes, ci nastupis na MD 6 alebo 8 tyzdnov pred predpokladanym terminom porodu. Nastup na MD Ti vypise gynekolog a ani zamestnavatel ani socialna poistovna uz nic dalej neschvaluju.

ankakovacova
28. okt 2019

Iba mamina sa rozhoduje ci 6 alebo 8 tyzdnov gynekolog vyplni na tlačive len predpokladany termin pôrodu a nepodlieha to ani schváleniu zo strany socialky jedina podmienka je aby bola zena v pracovnom pomere ci uz na dobu urcitu alebo neurcitu to je jedno 😉

martina1201
28. okt 2019

@frantisska Mne gynekologická povedala že 8 týždňov pred pôrodom môžu len zo zdravotných prípadov, žena v nemocnici na rizikovom. Že im vracajú ak výpisu skôr bez dôvodu. Som SZČO a preto som chcela ísť 8 týždňov pred termínom lebo mám mať plánovaný cisársky a dr. povedala že neschvália len ak by som bola v nemocke.

hipuska
28. okt 2019

Kedy ma presne 3 roky? Datum?

draik
28. okt 2019

V prípade ak zamestnanie a spol. trvajú, je výber na tehotnej žene, kedy nastúpi na MD (6-8 t pre TP). V prípade nástupu na MD v ochrannej lehote len 6t pre TP.

weronca22
28. okt 2019

Ja som sa dohodla s gynekologickou, vypisala mi 7 a pol tyzdna pred, uplne bez problemov😊

sunnybaby15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
draik
28. júl 2020

@sunnybaby15
Podľa výberu 6-8t pred TP. Výlučne 6t môžu iba tie ženy, ktoré nastupujú z OL.

nika898
28. júl 2020

@sunnybaby15 podľa mna je úplne jedno kedy pôjdeš na materskú keďže si na rodičovskej. V takomto prípade zvyčajne lekár výpise materskú 6 týždňov pred termínom pôrodu aby bolo žena dlhšie na materskej s bábätkom o tie dva týždne. 8 týždňov sa dáva väčšinou ženám ktoré sú PN.

sunnybaby15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
draik
29. júl 2020
terezina
15. jún 2021

Mozem vas poprosit o radu? 16.7. mi konci RD a 29.7. mi zacina dalsia MD. Co s dnami medzi tymito terminmi? Je to 8 pracovnych dni. Mam ist na PN? Dakujem

lienka.7
4. feb 2022

@terezina zamestnaná? Nezamestnaná?

terezina
4. feb 2022

@lienka.7 uz je to neaktualne.som zamestnana a cerpala som dovolenku v tie dni

lienka.7
4. feb 2022

@terezina jezisi ano, nevšimla som si poriadne datumy 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre