Opätovný vznik vývojovej poruchy plodu

lukyho87
24. jan 2019

Ahojte dievčatá, potrebovala by som počuť názor, skúsenosť, možno povzbudenie... V roku 2015 som prišla o dievčatko v 27tt, kde jej bolo asi v 16tt diagnostikovane raztep brušnej steny, gastroschiza. Nikto nevie prečo, môžme si všetci len domyslat na základe prečítaných článkov a ich faktorov, alebo to pripúšťat ako mi raz bolo povedane - zla štatistika vyšla na mňa. No každopádne v roku 2017 sa nám narodil zdravý krásny syn. Teraz som opäť tehotná, ale strašne sa bojím, že sa mi zopakuje nejaká vada, porucha. Prežívam strašný strach. Aši preto, že pri druhom tehu som pracovala a tam som nemala toľko myšlienok nad tým ako teraz doma. Prosím. Váš, zažila niektorá dvakrát gastroschiza alebo inú vadu u dieťatka? Alebo naozaj sa môžem. Spoliehať na to, že snáď už druhýkrát na mňa zla štatistika nevyjde 🙏🙏 ďakujem. Veľmi pekne

janulka257
25. jan 2019

Ahoj, veľmi ma mrzí tvoja prvá skúsenosť... ja verím, že štatistika nepustí a že aj toto tehotenstvo bude v poriadku ako to predchádzajúce. Nemôže byť toľko zle.. Držím palce! 🙂

juliet86
25. jan 2019

ver si! das to!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre