Oxyphyllin v tehotenstve

julinkaaa11
29. okt 2013

Brali ste v tehotenstve oxyphyllin? Mne ho prave dr. predpisala a to 3x denne. Na letaciku je napisane ze sa nesmie uzivat v tehotenstve..mne ho gynekologicka predpisala po kontrole- poradni. Zistila ze maly nema taku vahu a velkost ako by na 29 tyzden mal mat a mam malo plodovej vody. pisa sa na letaciku, ze podporuje mocenie...je mozne ze mi ho predpisala koli tomu, aby podporil cinnost obliciek drobca?
Spytala by som sa to dr. ale ked mi ho dnes predpisovala, to som este nevedela ze nieje vhodny pocas tehu.
a teraz neviem, ci ho brat, ci nie.. 😒

hradnapani
29. okt 2013

@julinkaaa11 uz som tu par krat pisala na podobnu otazku, ale napisem aj sem. V prevaznej vacsine pribalovych letakov je napisane, ze dane lieky nesmu uzivat tehotne a pripadne aj dojciace matky. Ide o to, ze na nich sa nerobia vyskumy, testy, co je celkom pochopitelne. Ale lekari tie lieky aj tak nasadzuju, lebo v praxi zistili, ze neskodia.
Aj taky bezne predpisovany Ascorutin, ktory uzivaju tisicky tehotnych, to ma napisane.
Ak ti to dala odborna lekarka, tak na to mala dovod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre