Parlodel v tehotenstve. Mám pokračovať v užívaní?

lilinka76
27. júl 2007

Dievčence, neviete mi poradiť, či mám pokračovať v užívaní Parlodelu (užívala som 1/2 tbl. večer) ak som už tehotná? Zabudla som sa doktorky opýtať a nechcem niečo pokaziť. Som v 7. týždni tehu.

lasenka23
25. jan 2012

@kostickabonnie a este otazočka ty si ich brala kôli tomu ze si chcela otehotniet a aj ti robil vysetrenia nejaké doktor lebo mne nie a nasadil mi ich

kostickabonnie
25. jan 2012

@lasenka23 ano, uzivam ich z dovodu hyperprolaktinemie - vysoka hladina prolaktinu spôsobuje problemy s otehotnenim. zistuje sa z krvi, ziadne ine vysetrenia kvoli zvyysenemu prolaktinu sa nerobia (teda, ak su hladiny velmi vysoke, posiela sa na CT mozgu, pretoze pricinou mozu byt mikroadenomy /mininadorceky v hypofyze), tie sa mozu operacne odstranit. Ale tam ma zatial neposlali.

lasenka23
25. jan 2012

@kostickabonnie lenze mne ziadne testy z krvy nerobili a dal mi tabletky ... je to čudné nie? ze čo ak to mam ok a beriem tabletky

lasenka23
25. jan 2012

@strihalka lenze mne ziadne testy z krvy nerobil a nasadil mi ich tak mi je to čudné čo ak som v poriadku
dal je 1 tabletku 17 dní

strihalka
25. jan 2012

@lasenka23 tak se ho jednoduse zeptej na jakem zaklade ti jich predepsal

kostickabonnie
26. jan 2012

@lasenka23 to je aky jasnovidec??? 😲 😲 😲 skus mi priblizit, ako k doslo k takej diagnoze, si prisla za nim a co si mu povedala?

lasenka23
26. jan 2012

no prisla som z tým ze ma bolí spodok brucha tak mi dal nejaké tabletky, ok to beriem aj mi to pomohlo a potom som mu ale povedala ze sa snazíme otehotniet ale sa nam nedarí ale to nieje ani rok čo skusame dal mi clostilbegit a parlodel. Najskôr mam brat clostilbegit od 5 dna cyklu 5 dní čo som aj brala ale nic neotehotnela som a na dalsí mesiac cize tento mi dal parlodel od 5 dna cyklu 1 tabletku 17 dní. to je celé a povedal ze ak neotehotniem mam zas na striedačku jeden mesiac clostibegit a druhý parlodel a ak nic mam prist, ale ani ziadne testy, ani krv mi nebral tak mi je to čudné lebo nieje zlý lekar tak neviem či to mam brat čo ak som v poriadku takze tak

lasenka23
26. jan 2012

@kostickabonnie no prisla som z tým ze ma bolí spodok brucha tak mi dal nejaké tabletky, ok to beriem aj mi to pomohlo a potom som mu ale povedala ze sa snazíme otehotniet ale sa nam nedarí ale to nieje ani rok čo skusame dal mi clostilbegit a parlodel. Najskôr mam brat clostilbegit od 5 dna cyklu 5 dní čo som aj brala ale nic neotehotnela som a na dalsí mesiac cize tento mi dal parlodel od 5 dna cyklu 1 tabletku 17 dní. to je celé a povedal ze ak neotehotniem mam zas na striedačku jeden mesiac clostibegit a druhý parlodel a ak nic mam prist, ale ani ziadne testy, ani krv mi nebral tak mi je to čudné lebo nieje zlý lekar tak neviem či to mam brat čo ak som v poriadku takze tak

strihalka
26. jan 2012

@lasenka23 pokud beres clostilbegyt mela by si chodit aj na kontrolu folikulu...byt tebou tak okamzite menimlekare, pokud ti nasadi lecnu, bez jedineho krevneho vysetreni...nic, fuj

rolak
26. jan 2012

@lasenka23 ja som brala parlodel vyše roka a brala som ho tak,ako ti radí lekár, večer pred spaním, vtedy mi tak zle nebolo, akonáhle som ho vzala ráno,vracala som, najprv som sa po ňom cítila divne,ako šibnutá doslova,ale po pár dňoch to prešlo...a fakt som ho mohla brať iba pred spaním, ale mne najprv kázal brať pár dní 1/4 tabletky, potom polku a až potom celú... tak som to aj urobila.

lasenka23
26. jan 2012

@rolak no dobre ale ti robil aj nejaké krvé testy pretoze mne nebral krv a bez toho mi nasadil tieto tabletky čo mi je čudné

rolak
26. jan 2012

@lasenka23 aj mne je to čudné,lebo my sme boli samozrejme v CAR,tam nám urobili s mužom vyšetrenia a tak mi nasadil parlodel, z krvi zistili vysokú hladinu prolaktínu...... opýtala si sa ho,načo sa vlasrtne tie lieky berú,resp. prečo ich máš brať ty? ve´d ke´d máš prolaktín v norme, tak načo si máš sviniť organizmus liekmi?

rolak
26. jan 2012

@lasenka23 a chodila som aj k endokrinologičke na kontroly hormónov, takže mi aj po roku vedela povedať,že už je prolaktín v norme,a aj ostatné hormóny sa upravili...

lasenka23
26. jan 2012

@rolak no ved presne ako hovoris mne krv nebral a ani ziadne vyšetrenia som neabsolvovala čo ak ja som v poriadku ale môj muz nie ... ja uz neviem... či si myslí ze ked sa nam nedarí musím mat zvýsený prolaktín alebo čo a zas mi je blbé mu volat ze ako som zistila ze zeny ktoré beru tieto lieky sa im robili vysetrania z krvy a vy ste mi nic nebral tak neviem čo by ako na to povedal ale som asi aj nahnevana ja ich prestanem brat ved ja niesom pokusný kralik nie

lasenka23
26. jan 2012

@rolak a ked tak mi mal najskôr zobrat krv a zistiti aky je problém nie a potom to riešit a nie hned dam vam toto a toto a ked sa vam ani po tomto nepodarí otehotniet tak pridite ako ja som uz vystriedala dvoch gynekologov tento je tretí a bola som spokojna ale teraz neviem čo si mam mysliet

rolak
26. jan 2012

@lasenka23 ja si myslím,že sa asi riadi nejakou svojou skúsenosťou,že tie lieky sa mu osvedčili na úpravu cyklu a hormónov u pacientok,tak ti ich na mesiac nasadil v zmysle,že ke´d nepomôžu,tak neuškodia..... neviem,či to má nejaký zmysel, je to čudný prístup.... väčšinou sa neplodnosť rieši až po roku,keď sa nedarí,tak toto možno dal že na vyskúšanie.....taký pocit mám z toho...

lasenka23
26. jan 2012

@rolak si zlata, trosku mi odlahlo, no mam cysklus riadne nepravidelný to je pravda, ale neviem či tieto tabletky sluzia aj na to, sluzia??? takze neviem mozno to tak urobil a uvidime ale čo som brala clostilbegit tak tam by si mala chodit na merania hormonov a ja nechodim nikam a povedal ze ak sa nepodarí otehotniet ako tento mesiac po porloderi tak zas mam brat clostil a potom ak nic tak zas parlodel tak neviem

lasenka23
26. jan 2012

@rolak čo by si robil na mojom mieste dobrela by si ten parlodel ale ja uz ak neotehotniem po nom tak ten clostibegit nebudem brat ked ani na tie merania nechodim ani nic

rolak
26. jan 2012

@lasenka23 ja by som dobrala, a aj ten druhý liek....a potom ke´d nič,tak máš ísť zas k nemu? opýtala by som sa ho,že načo tie lieky sú, .... veľmi veľa žien má problém otehotnieť kvôli prolaktínu, on spôsobuje,že nemáš ovuláciu, a zvykne byť vyšší kvôli stresu...takže v dnešnej dobe je to dosť časté,viacero mojich kamošiek ho malo zvýšený...tak tvoj lekár ti ho asi preto nasadil,že má takú skúsenosť,že to býva u mladých žien problém.... každopádne,ak to chceš po roku seriózne riešiť,tak treba urobiť seriózne vyšetrenie, krv, folikulometriu....ja som bola aj na laparke,aby sa zistila priechodnosť vaječníkov,lebo darmo budem do seba lieky pchať,keď vajičko neprejde cez vajíčkovod....a tam mi zistili endometriózu,ktorá spôsobuje neplodnosť a nedá sa inak zistiť iba laparkou..... takže ak sa dlhšie ani po tých liekoch nebude dariť, tak treba naozaj všetko prešetriť.... ženy ti asi poradia nebrať ich,ale ja by som to s nimi najprv skúsila.

lasenka23
26. jan 2012

@rolak dakujem ti za radu fakt velmi si to cením...no ano mam dobrat paroldel a ak neotehotniem tak zas clostilgegit a potom zas parlodel a potom mam prist ak nic ... tak skusim to brat večer včera som to tak prvý kraat zjedla a fakt mi nic nebolo ... tak teda mam vydrzať... no dobre len človek ma strach ze ak som v poriadku aby mi neuskodili ....

rolak
26. jan 2012

@lasenka23 prolaktín je hormón,ktorý je potrebný pri tvorbe mlieka v tehu a pri kojení, teraz ti ho netreba....neviem,či by ti mohol parlodel hladinu prolaktínu nejako príliš znížiť a či by ti to mohlo uškodiť,podľa mňa by ti ho lekár nedal,ak by ti mohol uškodiť.... a čakaj,že sa budeš pár dní cítiť čudne,teda aspoň ja som zabúdala veci,cítila som sa ako dementná 🙂 🙂 ale potom si telo zvyklo...

lasenka23
26. jan 2012

@rolak a myslís si že mi nijako neuškodia ak som v poriadku a mam tie hormony ok a budem to brat? vies ja mam strach len kôli tým neziadúcim účinkom čo som mala aby som si nepokazila zas iné veci ... ale aj doktor mi povedal ze mi od týchto liekov bude zle a to je asi vsetkým ako som tak čítala

lasenka23
26. jan 2012

@rolak no ale viem ze uz ked si tehotná sa nema brat ze môze uskodiť nie?

rolak
26. jan 2012

@lasenka23 nebudem ti klamať, netuším,či ti môžu zbytočné hormonálne lieky,ktoré berieš tri mesiace narobiť šarapatu v tele alebo nie...neviem... fakt neviem.... ale ak máš nepravidelný cyklus,tak niečo s hormónami zrejme nebude ok....vieš čo, úprimne,podľa mňa si za tie 2-3 mesiace nejaké iné veci v tele nepokaziš...ale to je len moj názor,ja by som to proste neriešila...lenže naozaj nemám žiadne zodpovedné informácie,takže je to len čisto môj laický nevedomý názor...ale poviem ti,že na modrom koníkovi ženy rady strašia a preháňajú....mnohé veci treba brať s rezervou a jediná dobrá rada je: ak máš pochybnosť, poraď sa so svojím lekárom...nič iné nepomôže....

rolak
26. jan 2012

@lasenka23 v tehu sa parlodel nemá brať,lebo v tehu má prolaktín stúpať, v tehu ho netreba znižovať,tak preto.

lasenka23
26. jan 2012

@rolak jasne velmi pekne ti dakujem za radu a za vsetko uvidim čo urobím mozno doberiem tento paroldel a ak sa mi nepodarí hned otehotniet nebudem brat tie tebletky kedze som ich uz brala a nic a uvidim

lasenka23
26. jan 2012

@rolak a ty si vdaka nemu otehotnela ci nie

kostickabonnie
26. jan 2012

@lasenka23 okamzite odid od takeho lekara!!!!!!

kostickabonnie
26. jan 2012

@lasenka23 akonahle prides k lekarovi s tym, ze mate problem otehotniet, tak by mal zacat s beznymi vysetreniami, medzi ktore patri odber krvi na hormonalne hladiny, vytery, stery....potom sa posiela k odbornikom (endokrinolog, hematolog) a na diagnosticku laparoskopiu a subezne s tym vysetrenie manzela.... a nie len tak z brucha predpisat tabletky, to co je za lekara? Ja som lekarov mala uz asi piatich a u kazdeho som podstupila vela vysetreni a nikdy som nedostala tabletky bez predchadzajucich vysetreni. Odid, ak mozes, co najskor, alebo sa obratte na centrum asistovanej reprodukcie.

andy175
11. feb 2012

@kostickabonnie
@lasenka23
@rolak Ahojte! chcela by som sa s vami poradiť. V piatok mi môj gynekológ nasadil parlodel. Vysvetlil mi aj dávkovanie. Len ide o takú vec. v utorok odchádzam na 6 dní do zahraničia a neviem či užívanie lieku môžem posunúť o ten týžden. či sa to má užívať v niektorý deň cyklu alebo je to jedno. Ďakujem Vám za odpovede!!! 😉 Lebo ideme do nemecka a tam sa riadne oslavujú fašiangy 🙂))) a v príbalových informáciach je napísané že bz sa nemali konzumovať alkoholické napoje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre