Piercing v pupku počas tehotenstva

vevik123
5. jan 2012

Ahojte mamicky mate niektora susenosti s piercingom v pupku pocas tehu ?

ela2710
6. jan 2012

@vevik123 ahoj, ja osobne nie, ale moja kamaratka mala niekolko piercingov, mala aj v pupku, lekar jej prikazal dat si dole uplne vsetky, nielen z pupku, ale aj z jazyka, aj z nosa - nepovedala mi dovod, preco jej to kazal, ale posluchla ho....

mape
6. jan 2012

@vevik123 ahoj ja mam piercing v pupku, ale ked som bola tehotna tak som si ho vybrala a dala som si ho naspat asi dva tyzdne po porode. Mam kamaratku, ktora si piercing nechala v pupku cele tehotenstvo.

maminka11
6. jan 2012

koza sa roztahuje v tehotenstve, preto je lepsie dat piercing dole

ajca123
6. jan 2012

Ahoj treba dat von. Lebo ked ho máš v jazyku a rodiš môže sa stat že sa kusnes nebo v tom šoku môžeš potiahnuť za tu nausnicu. A v nose ked ju máš môže aj to stat že vdychneš nosom. A ohľadne pupceka sa koza natahuje a výsuva von.

sashabb
6. jan 2012

do pupka su aj špecialne piersingy, majú silikónové dlhšie "telo", no neviem či sa dajú zohnať aj u nás. Osobne mám v nose, a absolutne NIEJE možné vdýchnutie!

janulka182
6. jan 2012

@vevik123 ja som ho nechala v pupku asi do polky tehotenstva, potom som ho vybrala, lebo mi uz zavadzal. no ked sa mi natahovala na bruchu koza, tak sa mi cez celu dierku urobila stria. po porode som si ho spat uz nedala (aj ked dierka mi nezarastla), lebo uz to nebolo pekne a uz ani brucho nevypadalo ako predtym 😒

kacsik
6. jan 2012

ja som si s pupka vybrala pírs asi v 15 tt keď mi to doktor poradil a už mi začínal vadiť ale ostatné som si nechala kedže tie vraj nevadia 🙂

viera77
6. jan 2012

tiez som ho skoro vybrala, tak smiesne vytrcal spod tricka na rastucom brusku a aj ked mi uz dierka zarastla, vobec mi nechyba, presne ako pise janulka182, brucho nic moc, a uz sa nan ani necitim......uz asi starnem na taketo ozdoby 😀 😀 😀

vevik123
autor
6. jan 2012

dakujem mamicky ja som pocula len o silikonovej nitke neviem si predstavit moje brusko bez piercingu mam ho uz totiz od 15 🙂 😀

cigaretka5
6. jan 2012

ja som si z pupka dala von asi v 35 tt a potom spat ale dierka sa natiahla a tak mi obcas vyletel. Traz som opat tehu a dala som ho dole asi v 20 tt

sonica
6. jan 2012

mala som vyberala som ho ked som liezla do ordinacie a dala naspat ked som vyliezla 😀 aj ked pochybujem ze moj dr. by s tym mal problem 😀
mam ho aj dalej 😉

janka196
6. jan 2012

ahoj ja som mala pri oboch tehotenstvach a mam ho aj doteraz. ked uz bolo brusko vacsie cca tak v polovici som si ho vybrala a sem tam ked ma napadlo som nausnickou dierku presla aby nezarastla.po prichode z porodnice som si ho dala spat 🙂 inak na ebay predavaju takzvane tehotenske piercingy. su take dlhsie. vraj sa daju nosit cele tehotenstvo

lenuska6666
25. okt 2012

Ja som si pocas prveho tehu kupila bio plastovu trubicku (kupis v tetovacom salone) Stala do 15eur je to ako piercing ale je ohybnejsia a dlhsia a na oboch koncoch nasrobujes tie gulicky co su na piercingu.Ja som ju mala pocas celeho tehu a ked ma chytil porod som ho vytiahla a na druhy den po porode som ho tam dala naspet 😀 a vsetko v pohode 🙂

misinka612
9. nov 2012

ja som mala piercing v bruchu ale ako som zistila ze som tehotna dala som si ho dole...a teraz ako mi rastie brucho tak nikde inde nemam strie len na tej dierke kde som mala piercing ☹

timus_qa
24. máj 2013

nie je pravda že keď si dám piercing do pupku môžem ostať nepolodná že ?? lebo podla vaších príspvkov nie ale na jednej stranke nejaký chlap písal že ano ale je to chlap tak nemusi mat pravdu a už vôbec nie skúsenosť tak ako to vlastne je ?? 😖

sashabb
24. máj 2013

@timus_qa mňa by zaujímalo ako to zdôvodnil

lucyliena
31. máj 2013

@timus_qa to je uplna blbost...len sa pozri vyššie koľko nás tu je, čo sme dlhé roky mali piercing v pupku a sme tehotné resp. baby už majú detičky. ..veď piercing v pupku je len prepichnuta koža hrubšou ihlou...nič s plodnosťou nemá spoločné 😉 ale to zdôvodnenie by zaujímalo aj mňa.

oblecenieavecicky
31. máj 2013

Ja som ho nosila, kým bruško nenarástlo viac a tá dierka zmenila tvar. Potom som si preventívne každý deň "prerazila" piercingom dierku, aby mi nezarástla, pretože kamarátke sa to stalo a nasadilo som si ho späť pár dní po pôrode. Žiadny problém ;)

kk79
30. nov 2013

ja mam piercing uz okolo 13 rokov. teraz som tehotna v 6tt a tiez musim najst nejake riesenie. som si vedoma ze po case ho musim vytiahnut, ale nerada by som aby mi dierka zarastla. raz som si ho vytiahla na niekolko dni a dierka mi zarastla. musela som ist naspat do salonu aby mi to znovu prepichli. takze asi si to pre istotu budem prepichovat kazdy den 😠

11nika11
30. nov 2013

Ja som si piercing vybrala asi v 5mesiaci.pripadala som si s ním už taká smiešna na zväčšenom brušku 🙂 sícegho teraz nemám,lebo brucho nič moc ale ked ho spevním tak si pôjdem dať opäť prepichnúť 🙂

nikuska386
5. dec 2013

To o neplodnosti som pocula aj ja od jednej lekarky ale moze sa to stat iba ak mas piercing robeny neodborne sama doma od kamosky atd... Vraj tadial niekadial prechadza nejaky nerv ktory ked prepichnes moze sposobit vazne problemy az neplodnost. Ale tiez som to len pocula v telke a ja sama som tiez mala piercing v pupku a som tehotna 🙂

tuqanqa
31. dec 2013

Ja jsem momentalne 23tt a mam ho stale. Nijak mi nevadi. Bricho si mazu spec.olejem na strie a nevidim nijake zmeny ze by mi od pirsingu sli strie nebo jizvycky.. Jamku mam pekne hlubokou takze se mi pupik nevydouva nahoru. Pokud se nic nezmeni tak tam pirsing necham stale 😀
Je tu nekdo kdo pirsing vubec nevyndal?

hruveop
26. mar 2014

Ahojte 🙂 ja uvažujem nad tým tehu piercingom... ale plánujem ešte prečítať nejaké diskusie a rozhodnem sa. našla som ho ale iba na čr stránkach...

klarionela
27. mar 2014

kdyz byla sestra tehotna dirka se ji roztahla asi na 2 nebo 3 cm...fuj...:D ale potom se to zase zcvrklo....

lencika
30. mar 2014

daj si urobit radsej po, podla to bude skarede taky vystrceny pupok a este nieco na nom zakvacene 😉

zuzik7774
18. jan 2015

Ja som v 16tt a doktor mi povedal že nech si ho vytiahnem len pre svoje dobro, lebo ked sa mi koža natiahne, že to nebude pekné a ja ho mám asi 4 roky, a tiež mi je ľúto si ho vybrať .. tak čakám ako mi bruško bude reagovať a uvidí sa ... bojím sa, že mi dierka zarastie :/ kúpila som si cez net ten "tehotenský" pierc. a je to riadna kravina ... ohýba sa, ale nie ked je v brušku, lebo bruško je nato slabé aby tú silikonovú tyčinku ohýbalo samé ( v ruke ho ohnem ) a v pupku je rovné ako pravítko, takže mi to kožu ešte viac tlačilo a musela som si to okamžite vytiahnuť .. dala som zato asi 8€ ...pierc. som nikdy nemala dole, takže nemám ani tušenie za aký čas dierka zarastie ... nerada by som oň prišla, tak asi ešte počkám a ked bude zavadzať, tak ho vyberiem a každý deň preistotu pierc. prejdem aby dierka nezarástla

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre