Pohlavie zapísané v tehotenskej knižke

kikuska16
17. okt 2012

Ahojte dievčence,
pôvodne som nechcela vedieť pohlavie dieťatka, ale v tehotenskej knižke som si všimla zápis "POHLAVIE PLODU" a istú skratku 🙂 Aké skratky máte vy zapísané?
M = muž, Ž = žena ?

adona71
17. okt 2012

@kikuska16 ahoj..ja som tam mala F 😉

jankatt1971
17. okt 2012

Isla som sa pozriet do knizky a mam tam znacku zenskeho pohlavia 🙂 kruzok s krizikom

kikuska16
autor
17. okt 2012

Takže veľké prekvapenie nebude 😵 keďže osm sa to takto dočítala aj sama

kikuska16
autor
17. okt 2012

Takže veľké prekvapenie nebude 😵 keďže som sa to takto dočítala aj sama

mamcas
2. jan 2013

Nemate nahodou niektora pri pohlavi napisane rimske cislo II.??? Ja som sa s tym nikdy nestretla, ani vygooglit neviem co to moze znamenat, ale v knizke to zapisane mam. Budem vdacna za kazdu pomoc.

kkl82
2. jan 2013

@kikuska16 no, tak ti to tam nemali pisat vobec 😉 ale co uz.... inak zvyknu pisat M-Ž, M-F, alebo aj davat symboly (kruzok so sipkou hore alebo kruzok s krizikom dole @mamcas skor si myslim, ze namiesto II to bude M napisane lekarskym skrabopisom 😝

janabanana
2. jan 2013

ja som v knížke vobec nemala ale na jednom utz vyšetrení som v správe mala XY....

mamcas
2. jan 2013

no bohuzial je to fatk II., neda sa to pomylit. Este ma napadlo, ci si nahodou dr nepomylila kolonku. Nebola to moja doktorka, bola som totiz v nemocnici a tam mi robili UZV a toto bol vysledok, ktory som nasla az ked mi vratili knizku pri odchode. Neviem sa z toho vysomarit, nikto sa s tym este nestretol :P ani pan google :P

21zuzana21
5. feb 2013

Kde to vlastne je? ja to neviem najst

erithoxilum
25. jún 2013
erithoxilum
25. jún 2013

dobry den prajem aj ja mam napisane v tehotenskej knizke pohlavie xy neviem co to znamena ja som si to nedala zistit viemi niekto poradit dakujem

ejmih
25. jún 2013

xx - dievca, xy - chlapec

erithoxilum
27. jún 2013

dakujem

vydrnik
11. apr 2014

náš lekár zapisuje pohlavie podla značiek kružok s križikom alebo kružok šipka dole

bublakovakatarina
6. feb 2015

Ahojte ja tam mám nejaký krížik...a že vraj to bude na 95 percent chlapec...teda dúfam, že sa nepomýlil :D

elizita
6. feb 2015

ja tam taku kolonku ani nemam 🙂

nixika
22. feb 2016

Ahojte, mne tam doktorka napisala ( koncatiny pritomne) vobec nechapem preco to napisala do kolonky pohlavie plodu 🙂

baaambulkaa
22. feb 2016

ja tam nemám nič napísané 🙂 a to som v poslednom týždni a vieme že to bude chlapec 🙂

grediova
4. jan 2017

ahojte v tehotenskej knizke mam pri pohlaví napisané znamienko plus neviete nahodou co to znamená dakujem

alchemilkazltozelena
4. jan 2017

@grediova mne pise plus pri kolonkach ked napr. nieco vidno alebo ze citim pohyby...napr. pri kolonke pohyby mam plusko cize podla mna plusko pri pohlavi znamena ze vidno pohlavie

eliskapa
4. jan 2017

@kikuska16
Mojej sestre doktor spravil to iste ze nechcela vediet a napisal jej to do knizky ... vraj musis povedat zvlast povedat ze to nechces zapisat do knizky ... to ze povies ze to nechces vediet nestaci ... aka hlupost nie?!

grediova
4. jan 2017

@alchemilkazltozelena no 10 teho idem k mojmu doktorovi tak hadam sa dozviem co to znamena dakujem za odpoved

grediova
4. jan 2017

@eliskapa ja som isla tam preto aby som sa to dozvedele a nie aby som to musela hladat jaaaj😉

eliskapa
4. jan 2017

@grediova ja som to nepisala vam, ale autorke 😉

kikuska16
autor
4. jan 2017

@eliskapa dakujem ak ste si nevsimli to som pisala pred 4 rokmi.

kikuska16
autor
4. jan 2017

Mimochodom bolo mi vysvetlene , ze chlapca zapisat by mali do knizky, kvoli komplikaciam pri predcasnom alebo cisarskom porode sa chlapcom nieco robi inak (vajcka) uz nepamatam presne ako to bolo.

eliskapa
4. jan 2017

@kikuska16
Prisaham ze som si to nevsimla 😂

evkakozickova
7. júl 2020

@kikuska16 a kde presné v tehotenskej knižke zapisujú pohlavie?

rebeka_02
18. máj 2022

@mamcas zdravim, chcem sa spýtať či ste mali nakoniec chlapčeka alebo dievčatko. Tiež mám v knižke rímsku II-ku a kamoš Google nič nenašiel 😂😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre