Poloha plodu pozdĺžne hlavičkou

alexandra909
22. júl 2016

Baby v papieroch mam napisane poloha plodu pozdlzne hlavickou, co ale vsade kde hladam znamena ze je babo hlavickou dole?
Ale DR. mi na sone ukazoval ze babo lezi zprava dolava co by mala byt priecna poloha. Viete mi to objasnit?dik

bajana
22. júl 2016

@alexandra909 ak sa nemylim, tak obraz na monitore uplne nezodpoveda realite, riad sa zapisom v tehuknizke.

alexandra909
autor
22. júl 2016

@bajana nie nie podla sona. Rukou mi na bruchu ukazoval kde co je ;)

bosoriak
22. júl 2016

@alexandra909 Tak pozdlzne znamena pozdlzne 🙂 Nie hlavickou dolu, ani hore, ale pozdlzne.

bajana
22. júl 2016

@bosoriak pozdĺžna poloha je poloha hlavou hore alebo dole, poloha priečna je na ňu kolma a nedá sa porodiť

@alexandra909 ak ti lekár nepovedal, že dieťa je v nejakej nevhodnej polohe, tak mu ver a užívaj si posledné pohodové týždne 😉

seahorse27
22. júl 2016

Pozdĺžne hlavičkou je dolu hlavou, nie priečne.

bosoriak
22. júl 2016

@bajana Ja uz mam dobre vykojeny mozog 😀 Odjakziva si mylim horizontalne a vertikalne a teraz uz zjavne aj pozdlzne a priecne.

@alexandra909 Ak mas v knizke pozdlzna poloha, su dve moznosti: doktor si z pohodlnosti vypisuje knizku rovnako pre kazdu (aj tak je to jedno, v tomto tyzdni sa dieta este moze stokrat otocit) alebo je naozaj pozdlzne hlavou dolu. Inak je dobre sa spytat lekara nabuduce radsej. Lebo sa na fore moze objavit niekto, kto ta domota uplne najviac (nebudem ukazovat prstom) 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre