Poradne v tehotenstve

17. máj 2023

Dievčatá-ženy
mám otázku, ako vyzerajú u vás poradne v tehotenstve?
Je podľa vás v poriadku že každú druhu poradňu urobí pani sestrička? Štýlom že odmeria tlak, vezme krv, odváži ..napíše kedy znova máte prísť a odchádzate a ku doktorovi sa ani nedostanete. Je to okej? Je tu ešte niekto taký u koho to takto funguje ?

pribinak
17. máj 2023

Potom čo si opísala čo robila sestrička, som šla k lekárovi na sono, premeral dieťa, pustil akciu srdiečka, spravil foto.

veronikaszabova
17. máj 2023

U mna poradna prebiehala takto (porodila som pred 6t) --
U sestricky - tlak, moc, pripadne krv (ak treba)
U lekara - kazda poradna kontrola krcka, sono

petrana88
17. máj 2023

U mňa prebieha takto:
U sestričky - váženie, moč, tlak, keď je treba krv
Následne idem k doktorovi - krčok, sono...ale niekedy urobí napr len sono, alebo len krčok od spodu, inokedy oboje.

maru188
19. máj 2023

U mňa takto:
U sestričky - moč, tlak, váha, prípadné odbery, pozapisuje čo treba do knižky, potom prejdem k doktorovi
U doktora - skontroluje zo spodu, spraví uktrazvuk (pekne nám poukazuje ako sa malý vyvíja) preberieme prípadné ťažkosti a vysvetlí na čo dávať pozor, čo nabudúce... potom si už len objednám ďalší termín poradne.

petruska173
21. máj 2023

Ani mňa doktor nekontroluje. Som v 30tt a naposledy som ho videla v 21tt na morfo sone. Tiež ma len sestrička odváži, odmeria tlak, prípadne vezme krv a zápise ďalšiu poradňu. Dokopy to trvá 3min, žiadny priestor na otázky ani nič.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre