Poznáte domáci recept ako zistiť pohlavie dieťatka?

crazybabenka
24. sep 2010

Viete poradiť nejaký za ručený alebo nezaručený recept ako zistiť pohlavie dieťatka......lebo ten náš krpec....to nie a nie ukázať na sone a my sme strašne zvedavý......aj keď je najdôležitejšie to, že je dieťatko zdravučké......ale zvedavosť je zvedavosť 😉

curlycurly5
24. sep 2010

Hmmm, ja by som to uz neriesila a nechala sa prekvapit. Vsetko sa deje pre nejaky dovod a mozno vas drobcek nechce byt vyrusovany. Prekvapenie je najlepsie, sama som si to vyskusala 😉

zuzana76
24. sep 2010

ziadny domaci sposob na zistenie pohlavia nie je, cize ani tvar bruska, ani chute, ani ziadne ine povery, ak sa nechce ukazat na sone, mas moznost este dat si zistit pohlavie z tvojej krvi, robia to v Bratislave v Genetone a stoji to cca 60 eur. Da sa to uz od 8 tyzdna tehotenstva, takze ak nevies vydrzat, tak skus tam. Ale v podstate si este len v polovici tehotenstva, takze este len teraz v tomto obdobi ti to budu vediet povedat na sone, mozno by si mohla skusit 3D sono, to byva presnejsie.

katecameron
24. sep 2010

no skus na ktorej strane maternice sa vyvija ak nalavej tak chlapec na prevej dievca to je dost spolahlive nieje to povera je to fakt

aknaj
24. sep 2010

u nás vyšiel ten čínsky kalendár, tak skús
a takisto aj to sedemročné obdobie, malo by sa narodiť také pohlavie, koho vek sa pri splodení viac približuje k násobku čísla 7

babatko88
24. sep 2010

doma to sama nijako nezistíš, všetko sú to povery našim pramám 😀 skús ešte vydržať, veď do januára daleko... ja som sa o prvom dozvedela až 7dní pred pôrodom a o druhom 10dní pred pôrodom, tak vydrž, bábo sa ukáže, až ked bude samé chcieť... 😀 držím palce, nech ste zdraví a pohlavie? nech je aké si želáš 🙂

alexandrah
26. sep 2010

ahoj, ako pisu baby, ziadne zarucene "povery" nie su, casto to byva presne opacne, mne hadali podla chuti, tvaru brucha babu, a mam chlapceka!! proste blbosti ... niekedy je to teda smola, ze sa nechce ukazat, ja by som umrela od zvedavosti ... ale asi u dievcat je to tazdsie zistit, ked je to raz chlap, z neho uz baba nebude, ako povedal jeden lekar ... ja tiez dufam, ze sa moje ukaze, tak za cca 5 tyzdnov ...

zuzana76 - o tom genetone som nepocula, som z blavy, diky, skusim pozriet cez internet, co to je, kde to je, 60 eur neni tak vela, pre moju zvedavost!! 😀

miracko
26. sep 2010

Neexistuje,,, iba ak na sone, alebo z krvi, doma a sama to nezistíš, to su len povery

traktor
26. sep 2010

ja ked som bola na ultrazvuku, tak aj sam doktor chcel vediet co mame 😀 😉 ..len malicky sa nechcel otocit..tak mi kazal kaslat, potriast bruskom...tak som kaslala asi 2minutky..a drobec sa otocil 😀 😀

katka2365
27. sep 2010

no aj podla toho sa da zistit ci tvoj manzel alebo priatel nosi obtiahnute slipy alebo boxerky alebo volne trenky...moj manzel nosi obtiahnute a budeme mat dievcatko moj oco nosil obtiahnute slipy a sme 4 sestry,,ale ak nosi volne trenky tak bude chlapec...dajake kuzlo v tom asi bude a mojho manzela otec nosil volne trenky a su 5 chlapci

monika237
27. sep 2010

Ahoj, podla mňa žiadny recept zaručený neexistuje...aj naša bola otočená a pohlavie sme sa dozvedeli až dva týždne pred porodom...všetci mi hovorili, že to určite bude chlapec, mala som bruško tak dole nižšie a také špicatejšie, chutilo mi kyslé a slané a tak ďalej 🙂 a nakoniec to bolo vysnívané dievčatko

kika87
31. okt 2012

Ahojte žienky 🙂 Chcem sa spýtať, poznáte túto stránku ? Vyskúšala to niektorá z Vás ? Chcela by som vedieť, či to funguje 🙂 http://chlapecdievca.sk/vypocet-pohlavie-dietat...

bara74
2. nov 2012

Ahoj holky ,
na pohlaví dítěte existuje test od 10. týdne těhotenství.Najdete ho tady http://www.otehotnet.cz/327-test-pohlavi-ditete

zuveru
20. dec 2012

Ja som od zaciatku tehu vnutorne citila ze to bude dievcatko... i ked vsetci hovorili bude to chlapec, opeknela si atd... ja som vnutri vedela ze TEREZKA ako vysita....

masinka
20. dec 2012

vsetky domace recepty su spolahlive 😀 presne na 50 % 😀

sherynkamalinka
20. dec 2012

tu baby pisali o sode 😎

zaza24092013
27. máj 2013

ziadne babske predpovede sa nepotvrdili 🙂 vsetko mi potvrdzovalo dievcatko-cinsky kalendar pocatia,nechut na maso,chut na sladke a vela ovocia,o dost sa mi zvacsili prsia,babo sa zacalo vyvijat na pravo...a je to CHALANISKO 😀 😀 😀 takze asi tak je to,presne ako sa hovori:"jedna pani povedala..." 🙂 mozno jedine,co predurcovalo chlapceka je,ze v pri prvotrimestralnom prenatalnom screeningu mal moj mladenec tep 148bpm a dievcatka vraj maju vyssie.

kokazm
4. jún 2013

Vraj musí jesť chlap viac ryby a vtedy má chlapcov. Ak žena počas tehotenstva opeknie, čaká chlapca. Ak je strhaná, riedke vlasy, ošpatnie,... tak dievča. Vraj dievčatko berie mame krásu, aby bolo krásne . Ale tiež to beriem ako povery. Tak ma to teraz napadlo, že sa to hovorí.

saranata
4. jún 2013

najlepší domaci recept ako zistit pohlavie je porodit a pozriet sa😀 nič ine nie je na 100%
mam tri baby a kazde tehotenstvo bolo ine

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
yourlife
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hviezdicka111
15. júl 2013

Tak ja prispejem tiez svojim receptom 😉 podla toho, na ktorej strane dietatko viacej citite - na pravej byvaju baby, na lavej chalani 🙂)) u nas to v rodine vyslo asi kazdemu, dokonca aj par znamym, u ktorych sme to takto tipli 🙂

luckamorka
13. aug 2013

Ahojte, ja cakam dievcatko (bolo to na sone krasne vidno) a je fakt ze vacsinou ju citim vpravo, aj bolesti krizov a take tie veci okolo su len vpravo a vlavo skoro vobec.. co sa tyka ostatnych povier, vsetci mi predpovedali chlapca, stale mi kazdy hovori ze som velmi opeknela, sladke mi nechuti vobec - skor slane a sem tam kysle, ale zase ani maso sa mi velmi neziada.. a prsia sa mi celkom viditelne zvacsili, mozno ani nenarastli na velkosti lebo podprsenky su mi stale dobre, ale mam taky plnsi dekolt a su o dost tazsie.. takze uplne protichodne signaly.. dokonca aj intuicia mi na beton hovorila ze to bude chlapcek! 😀
@hviezdicka111 @kokazm

@zuzana76, @alexandrah - v lekarni dostat za 40 eur test pohlavia, robi sa podobne ako tehotensky - ocikas papierik, ak je chlapec sfarbi sa na modro, ak je dievcatko tak na ruzovo... vraj ma presnost 99% ale osobnu skusenost s nim nemam

dejnas
13. aug 2013

tak ja som prvé tehotenstvo mala podľa asi úplne všetkých existujúcich povier ukončiť pôrodom chlapca... niektoré ženské sa zaprisahávali, že sa ešte nikdy nezmýlili! pleť mi "opeknela", vlasy boli lesklé, bruško "chalanské", sladké som neznášala, chutilo mi kyslé.... atď atď.... a samozrejme bola to baba 🙂

áno, manžel nosí obtiahnuté slipy ..... ale zas druhého máme chalana! a slipy nosí muž furt 😀
jo, a decká ma kopali do oboch strán, boli divokí už v bruchu, rovnako ako aj teraz 😀
čínsky kalendár mi vyšiel ... presne naopak !

bambulka250
14. máj 2014

ahojte žienky 🙂) no u mňa všetko nasvedčuje dievčatku a tak isto to máme potvrdené na 4D ... ranné nevoľnosti až do 5 mesiaca, boli nie len ráno ale aj naobed a večer. Opeknela som čo vraj pri dievčatku nieje pravda, sladkosti som milovala a do dnes mi to ostalo :D ... prsia mi narástli ... bábätko kope väčšinou v ľavo, čo je zasa opak toho ako sa hovorí a môj muž nosí voľné boxerky a je to dievčatko čiže ďalšia povera nepotvrdená :D a ešte som narástla do bokov dosť zreteľné čiže HOLKA :D

ppia
13. feb 2015

ja som našla taký recept, že dať do cca 2 dcl sodu bikarbonu a do druheho kelimka sa vycikat a potom do tej sody vliat moč, zase nie az take velke množstvo .... a keď tekutina zo sodou pri kontakte s močom začne peniť ( nie ako pri vodnom kuupeli) tak je to chlapec a keď sa nič nestane je to dievca .... mne vysla baba tak uvidime či sa to potvrdí aj na sone :D a odvovodnenie bolo ze ked zena caka chlapca je moč kyslejší a preto v kontakte so sodou pení 🙂 tak holky skusajte som zvedava ci niekomu vobec bude penit 🙂

tut
6. aug 2015

ahojte zenuški jamam 24tižne ešte mi stale nepovedali čo budem mat dufam zeto bude djevčatko mam uz dvoch chalanoch tak tužim po djevčatku

babydesire
27. aug 2015

my sa chceme nechat prekvapit..ale obaja viac tuzime po dievcatku,no ak je pravda to stymi trenkami a pichanim v bruchu tak to bude chlapec,bo moj drahy nosi len trenky a jd citim pichanie na lavej strane..aj to prve podla tohto bol asi chlapcek aj ked som mala silne tusenie na dievca a aj kamoske tak vyslo podla kyvadla.ale to uz nezistime.tak ci tak dufam,ze je v poriadku,chlapcek ci dievcatko obaja ho,ju uz teraz lubime 🙂

luci1990
29. feb 2016

Baby ako funguje ten cinsky kalendar? Ked budem mat v marci 26 a pocali sme v januari mam pozerat v tabulke 26 januar ci 25 januar? Dakujem vam 😉

hela83
10. nov 2016

Mne nevyšlo pohlavie ani podľa sódy,ani podľa čínskeho kalendára a pod.🙂
Máme 5 ročne dievčatko a teraz čakáme chlapčeka,tak viem porovnať,v čom bolo tehu rozdielne.
Chute som mala takmer rovnaké,akurat pri chlapčekovi som viac prahla po kyslých veciach-citróny,kyslé fresh džúsy,kapustnica.
Malá bola v brušku aktívnejšia uz od prvých pohybov,malinky je zatial veľký flegmatik,len občas sa trosku pomrví😊
Pri dievčatku som mala výraznú pigmentovú čiaru nad a pod pupkom,teraz vôbec.
A este jedna vec sa zmenila...pri dievčatku som mala v tehotenstve chuť na sex,pri chlapčekovi minimálnu🙈...takze toľko z mojich postrehov,snáď niekomu pomôžu😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre