Práca vo fabrike bez klimatizácie na začiatku tehu

limetka69
29. jún 2015

Ahojte, chcela by som sa vas opytat, ci mozem pracovat nadalej ked som na zaciatku tehotenstva a v praci na 3 zmeny mame na poobednych neskutocnu horucavu na hale. Moze to ublizit plodu?

ematko29
29. jún 2015

Tak ja by som tam nerobila.mne by uz v takom prostredi bolo davno zle.a nerobis v presove ?

limetka69
autor
29. jún 2015

Ano v Presove

limetka69
autor
29. jún 2015

Ja som na to este len teraz prisla, ale na dalsi tyzden su poobedne a hlasia 35 stupnov a mam strach, ze sa tam uvarim, nechcem nic riskovat

evkakavecka
29. jún 2015

Pokiaľ viem tehotná by nemala pracovať nočné poobedne v žiadnom prípade zdravý človek má problém zvládnuť také podmienky

manzanillaa
29. jún 2015

@limetka69 Skús požiadať zamestnávateľa o upravenie pracovného času..

moni244
29. jún 2015

@manzanillaa no to môže požiadať až po oficiálnom oznámení tehotenstva a na to potrebuje tehotenskú knížku, aspoň ja som tak musela dávať a aj moje kolegyne a známe, čo robili inde a ak teraz zistila, že je tehotná, knížku ešte nedostane
@limetka69 keď sú také horúčavy, nemávate častejšie prestávky v práci? my sme mávali, len viac piť, neviem čo robíš

ematko29
29. jún 2015

@limetka69 tak. Viem kde to je aj ja som tam robila ateraz aj moj manzel a hovoril mi o tej horucave.urcite chod v takej situacii na marodku.

lucka1987
29. jún 2015

@limetka69 pracovala som na 3 smeny vo fabrike. na zaciatku tehu mi drz vypisal doporucenie, pre zamestnavatela a bolo.. no ani do prace som nestihla anstpit a uz som sla do nemocnice a odvtedy som mala rizikove na pn . takze v podstate sa mi zamestnavatel ani nestihol prisposobit

eeffka
29. jún 2015

@limetka69 ci moze teplo ublizit poldu sa neviem vyjadrit , to skor gynekolog, al epo pravnej stranke:
nemas potvrdenie od lekara ze si tehotna a neoznamila si pisomne zamestnavatelovi = nie si tehotna
ak aj budes, tehotnym ni eje zakazana poobednajsia praca, iba nocne a tie ta zrejme netrapia ked riesis teplo na poobedke
teplo je subjektivna vec, zo zakona su nejake normy kde kolko stupnov moze byt, toto si zisti podla tvojej prevadzky
samozrejme su castejsie prestavky a pitny rezim ale to pre vsetkych nie len pre tehule.

Takze ak je vsetko podla zakona ale ty pracu nezvladas, resp ti nie je prijemna, ostava PNka a ta je na zvazeni lekara

lucinkaboz
29. jún 2015

predsa ziadna tehotná nemože pracovat na noc, na to je zakon. Zamestnávatel ta musi preradiť na dve smeny, ak si mu to oznámila. Ak mate horučavy a zamestnávatel nevie zabezpečit klimatizáciu,anononymne treba zavoať inšpektorát práce, ver mi ze pride a dost rychlo.

sissy27
29. jún 2015

@lucinkaboz
@eeffka
@evkakavecka kedysi bola práca na nočných zmenách tehotným vyslovene zakázaná, ale už pár rokov to tak nie je, tehotné môžu robiť aj na nočných...

limetka69
autor
30. jún 2015

Dakujem vam za odpovede, v praci to chcem nahlasit co najneskor, pretoze ma daju na dve zmeny a budem v horucave kazdy druhy tyzden. Radsej tie nocne, nemam s nimi problem. Aspon nie je tak horuco ako poobede. Na pn nechcem ist, mam pred svadbou a nemozem marodovat a mat cez pn svadbu, aj peniazky mi treba. Uvidim ako sa to vyvinie, ako budem zvladat. Kazdopadne dakujem za pomoc 🙂

tetapetra
30. jún 2015

@limetka69 nocne ako tehotna robit nemozes. Ale najprv musi byt knizka. Tehotne poobedne mozu. Ale ked to nebudes zvladat, tak kasli na prachy

lucinkaboz
30. jún 2015

@sissy27 možu ked su hlupe...to ano

moni244
30. jún 2015

@lucinkaboz preco by mali byt hlupe? Nie kazda vzdycha cele tehotenstvo, ze to nemoze, hento nemoze, ked vladzu a zvladaju to, preco nie? Tehotenstvo nie je dovod zit v sterilnej bubline

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
1. júl 2015

@lucinkaboz vieš čo, ja som robila len nočné do konca 7.mesiaca a nech ťa šlak trafí, necítim sa hlúpa... pre mňa sú hlúpe tie, ktoré sa bezdôvodne hrabú na pn v momente, ako zbadajú dve čiarky na teste, nič im nie je, len sú tehotné a ešte vyplakávajú, že majú obmedzené vychádzky a štát sa o ne nijako nestará...
tehotenstvo nie je choroba a ak sa niektorá cíti v pohode aj na nočných, tak prečo nie... btw. konzultovala som to aj s mojou lekárkou, aj s pôrodníkom a obaja povedali, že v tom nevidia problém, pokiaľ sa ja sama dobre cítim a mám možnosť sa po nočnej dobre vyspať... a okrem toho - čo taká matka, ktorá čaká druhé dieťa a to prvé sa jej 4x za noc budí a ona k nemu musí vstať? to je aká kvalita spánku?

terka1607
1. júl 2015

Podľa mňa veľmi záleží akú máš prácu. Ja som mala robotu, ktorú som počas tehotenstva robiť nemohla a ani si neviem predstaviť, že by som robila nočné, alebo v tých horkách a to nie som žiadna fajnovka. Dokonca u nás vo firme v smerniciach bolo napísané, že tehotná nemôže robiť v teplotách nad 28 stupňov. Hneď ako mi dal lekár potvrdenie o tehotenstve ma preradili do kancelárie a robila som papierovačky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre