Prenatal box a váš súhlas s údajmi o vás a o deťoch

zvedavamt
23. jan 2013

Dnes mi dala sestrička u gynky Prenatal box a k nemu papier,ktory mam doma vypisat a nabuduce doniest. Asi som vedela, prečo som tu krabicu neotvorila. Najprv som si preštudovala ten papier a nelutujem.
Aby som ja za krabicu letakov dala neznamej firme osobne udaje moje aj mojich deti na reklamne učely na 20 rokov a suhlasim s tym, že ich poskytnu aj inym firmam aj zahraničnym, tak to bolo na mna vela. A ked to nepodpišem,mam ho doniest naspat a nedostanem ani ten v porodnici. 😝
Ktora z vas si to všimla?
Suhlasite s tym?

moncicip
23. jan 2013

@zvedavamt Ja som teda nic take nedostala.

soldi
23. jan 2013

@zvedavamt osobne udaje? akoze meno priezvisko adresa a datum narodenia? to si moze zistit hocikto hocikedy 🙂
ja som si to vsimla, aj podpisala, maly bude mat dva roky a letaky a pod. mi chodili asi prveho pol roka odvtedy nic 🙂

ale inak suhlasim, ze to je krabica plna blbosti a v tomto tehotenstve odmietnem 🙂

liz_lemon
23. jan 2013

@zvedavamt a co take sa ti tym stane? ja som to vypisala, a chodia mi akurat vzorky, zatial dosli az dve, jedna pamperska a jedna UM Hipp 2
tvoje udaje mozu ziskat hocikde, aj bez tvojho suhlasu, firmy si medzi sebou predavaju cele databazy klientov, a ani o tom netusia, urcite sa ti uz stalo, ze si dostala nejaku zasielku od firmy, o ktorej si predtym nepocula

raona
23. jan 2013

mne tiež už žiadne letáky nechodia, ale ja som nedostala u gynekoloka prenatal box, ale az v porodnici tu krabicu a ja do tej krabice ukladám dievčatám spomienkové predmety /maličká plienka, cumlík, foto z ultrazvukov a pod..., staršia tam má prvé kresby, výtvory čo sme doma robili 🙂 tak som tie krabice využila 🙂 😉 ale inak áno, sú to samé reklamné veci,

masinka
23. jan 2013

@zvedavamt moje osobne udaje maju uz v tolkych databazach (staci si raz objednat nieco z Neckermana a uz vas maju), ze jedna naviac mi uz moze byt ukradnuta....
ale co sa konkretne prenatalboxov tyka... pred siestimi rokmi ked som mala prve dieta, tak od nich chodili vzorky hadam dvakrat do mesiaca .... kase, mliecka, plienky, papierovy meter na stenu aj nejaku kozmeticku tasticku od nestle poslali... len som sa rozculovala, lebo sa to casto ani do schranky nezmestilo a behala som koli tomu na postu.... teraz mam tretie dieta, ktore ma nieco vyse roka a okrem jednej Pampersky neposlali nic... zato kazdu chvilu mi vyvolavaju kadejaki agenti co mi chcu predat vzorky liekov, hrnce, vysavace, encyklopediu zdravia, pozyvaju ma na prednasky o zdravom zivotnom style ....

luciferova
23. jan 2013

Ja som vypisala len to, co som uznala za vhodne 😉

zvedavamt
autor
23. jan 2013

jednej firme s tym, ze to nepouziju inde by som este dala,ale take podmienky ako tam pisali,tak to uz nie.
Ziadna databaza nema pokope moje udaje - cele meno,adresa, datum nar., tel, mobil,mail a aj moje obe deti mena a datum nar.
Na pampersky sa im mozem 😝 , take uz decku nedam a te umele sajrajty hipp a spol rovnako
je to tobycajne vydieranie, ak nepodpisem nedaju mi ani... ved nech si nechaju, nestoji to za to,aby ma potom kadekdo otravoval

zvedavamt
autor
23. jan 2013

@luciferova
ale prave podpisom suhlasis s uverejnenim osobnych udajov

simca06022011
23. jan 2013

ja som tiez nic nevypisovala a dostala som teda boxy obidva... s tym ze sme sa registrovali este v DMke to bol dalsi.. a este v hami klube.. dam som dostala tiez kadejake balicky 🙂 a vooobec nekaje "udaje" neriesim... mesto bezne zverejnovalo vsetky zmluvy aj s dovernymi udajmi ako su cilsa OP a tu sa daval iba kontakt a meno.. a cislo/email a pod. neboli povinne 🙂 ludia o sebe zverejnuju na sietach ovela viac udajov ako v nejakom letaciku 🙂

simca06022011
23. jan 2013

@zvedavamt to nie je "uverejnenie" ale "zaevidovanie a pouzitie pre reklamne ucely", nevystavia tvoje udaje niekde na webe aby to vsetci videli ale daju to tym firmam co dali do tych krabiciek nejake vzorky... cize nie hodikomu

zvedavamt
autor
23. jan 2013

@simca06022011
tak to tam napisane nieje
mam to v aute,zatra to odpisem presne

monika_35
23. jan 2013

ak sa môžem pridať tak aj ja napíšem svôj názor...ja som u svojho lekára nedostala ešte nič a to som už v 34tt a možno dostanem až v nemocnici,neviem...pred 15rokmi pri dcére to bolo,vtedy to začínalo,bola tam tiež plienka,a nejaké vzorky,nie v každej nemocnici to mamičky dostali...ale ani ja by som nič nepodpisovala,a myslím si že nie sme odkázané na takéto veci,vzorky,nech si nechajú...a hlavne nech neotravujú...

simca06022011
23. jan 2013

nikto to nemusi vypisovat ked nechce 🙂 bolo tam velmi vela uzasnych informacii a mne tie brozurky - obe aj porodnicne aj tie od lekara velmi pomohli... nebolo by tu kopec hlupych otazok, ktore sa opakuju denno denne na koniku, keby si to vsetci precitali... a ja osobne som tam plienky nemala 🙂 napr v dmke dostavam doteraz uzasne zlavy, z hamiho chodili cele jedla.. to sme ale rozdali 🙂 lebo to mlieko sme nepapali... a nik nas neotravoval... podla mna tie udaje zapadnu prachom nikde, lebo to urcite nik nespracuvava.. ale reklama musi byt adresna, tie reklamen veci vyrobcov nieco stali, takze musia vediet kde skoncia...

@zvedavamt mozno som to nenapisala presne, ale urcite to nie je na to ab y to videl hocikto hocikde🙂 kvoli ochrane osobnych udajov sa s tym teraz stretnes vsade... a samozrejme kedykolvek sa da poziadat o zrusenie/vymazanie tvojich udajov...

ale zase nechcem vyzerat ako lobista reklamnych agentur 🙂) ja neznasam spamy a napr. telefnaty reklamne.. ale tie vzorky mi pomohli lebo som nemusela vyhodit kopec penazi za kremiky a neviem co, hned som vedela ze su o nicom :P

luciferova
23. jan 2013

@zvedavamt ved prave preto som vypisala len to, co som JA pokladala za ok, nie vsetko. To vas snad nik nenuti. A takisto vas nik nenuti pisat pravdu o svojom datume narodenia, ci mena deti, ked uz by o to slo 😉

asfodelka
23. jan 2013

@zvedavamt ja sa priznam ze mne padol ten kufrik vhod. dostala som ho na 3d ultrazvuku a bola v nom pollitrovka mineralky, a ja som bola unavena a smadna a ani som nemusela ist do obchodu :D
ja by som to nevidela tak cierno bielo. sice Tvoje meno daju kade tade ale niesi povinna nic si kupit. obcas mi volali kvoli dajakym somarinam, ale mna to nehneva, ja sa porozpravam, posrandujem a slusne odmietnem. kazdy sa snazi z niecoho zit tak nech si ziju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre