Prvá návšteva gynekológa ako tehotná

majka1c
2. máj 2014

Ahojte, zistila som ze som tehotna v stredu som bola u doktora.. povedal ze predpoklada ze som tehotna ale je to prilis male na to aby to urcil z istotou. 15.5. o dva tyzdne ma objednal na ultrazvuk. krv mi nebral a povedal ze sa nemusim bat ze ani nabuduce mi brat nebude.. pritom mi to problem nerobi.. je to spravne?

sfera
2. máj 2014

@satanka1 aj mne dnes 1.x urobila cez brucho

satanka1
2. máj 2014

@sfera v ktorom si tt?

sfera
2. máj 2014

@satanka1 podľa PM 5 tt + 4

satanka1
2. máj 2014

@sfera to bolo niečo vidieť cez brucho?

sfera
2. máj 2014

@satanka1 ja som ju potom ukecala na vaginálne lebo som chcela foto, ale pôvodný jej plán bol len cez brucho a vraj to tam videla v pohode...tak neviem

satanka1
2. máj 2014

@sfera no neviem,mne sa to zdá veľmi zvláštne..ved cez vaginálne je v 6 tt málo kedy niečo vidno a nie to cez brucho..to sa robieva až neskôr...

sfera
2. máj 2014
sfera
2. máj 2014

@satanka1 a ešte podľa sona som povedala termín pôrodu 26.12., čo vychádza, že začínam 7 týždeň

satanka1
2. máj 2014

@sfera no ale toto bolo to vaginálne,nie? cez brucho si myslím by nevidela nič ...ja som bola v pondelok bola som 4+5tt,mám termín 5 dní po tebe 🙂 a bolo vidno takto isto 🙂 držím palce

sfera
2. máj 2014

@satanka1 Toto je vaginálne, to 1. bolo cez brucho 😉, nechcem sa tu naťahovať, som tehotná 1x, takže máš asi viac skúsenosti, len som chcela ukázať, že to videla 😉

aislinn785
3. máj 2014

@majka1c mne povedala doktorka /je super/, ze kludne aj turka, aj dve denne. Cele tehotenstvo pijem dve slabe mlieckove kavy a vsetko je OK. Niektore baby maju pocas tehotenstva aj nizky tlak, takze kava aj pomoze. Plesnovy syr fakt ze nie kvoli tym plesniam. Totiz tehotne su nachylnejsie na candidu, mykozy a tento druh syra k tomu neprispieva. Vraveli nam aj v porodnici.

loginout
26. máj 2014

@havana_frost aj ja pôjdem až tak neskoro, je to v pohode už si u nho bola?

havana_frost
26. máj 2014

@loginout Neviem či si to naozaj patrilo mne 🙂 Hej bola a už má dietko pol roka 🙂 🙂

loginout
26. máj 2014

@havana_frost :D hej patrilo ja som myslela že to bolo ešte toho roku :D prepac

slintacik
25. okt 2014

Tak už aj ja som zažila prvú návštevu gynekológa po tom ako som zistia, že som tehotná. po tom ako mi dva testy vyši pozitívne, som sa rozhodla, že ho navštívim,podľa poslednej menštruácie to malo byť v 5 tt, ale keďže ju nemám pravidelnú nevedela som to presne. Bolo to prvý krát, čo mi vyšiel pozitívny test a o bábo som sa zatiaľ nesnažila, len to prišlo a veľmi to potešilo.
Ale vrátim sa k téme ... asi som len precitlivelá, ale keďže je to prvý krát, tak nemám skúsenosti, ako to chodí. Doktor mi spravil sono, potom že hmmm je to ešte skoré ani sa nespýtal na poslednú menštruáciu, vôbec nič...potom ma posadil chvíľu písal niečo do pc - lekárska správa má asi tri riadky, ktorým nerozumiem, predpísal mi nejaký hormón, že to je proti potratu a príďte o dva týždne a s týmto mi otvoril dvere na ordinácií, že dovidenia... tak som ostala úplne vyľakaná. Vôbec nič mi nepovedal, ani či je čosi zlé, ani čo mám robiť ... nečakala som, že bude okolo mňa lietať, ale predsa aspoň vysvetlenie zopár základných vecí by bolo fajn... prepáčte asi som to len potrebovala dostať von

maxe38
25. okt 2014

@slintacik nerob si s toho hlavu.je este velmi skoro na to, aby nieco videl.pokial ti vysiel pozitivny test treba sa spravat ako by si bola tehotna.to presne povedal moj doktor ked som bola u neho s tym ze my vysiel test a meska mi menstruacia.samozrejme, ze nic nevidel a kazal mi prist za tyzden a povedal, ze sa mam spravat ako tehotna a davat si pozor.a za tyzden tam uz bola bodocka malinka.uvidis, ze na dalsej kontrole uz budes pokojnejsia a uvidis bodocku.hlavne bud v klude.

luna11
25. okt 2014

@slintacik ked som si precitala, co si zazila, spomenula som si na svoju prvu navstevu a veru nebolo by mi vsetko jedno,keby ma lekarka takto odbila. Ono niekto moze povedat, ze netreba byt precitliveny, ale predsa ide o jedinecne zazitky v zivote zeny a preto maju byt co najkrajsie. Mne velmi zalezi na tom, aby bol akykolvek moj lekar aj ludsky okrem toho, ze samozrejme ma byt profesional. Niekomu sa to moze zdat prehnane, ale ja by som zvazovala, ci ho nevymenit. Ale to je tvoje rozhodnutie a urcite zalezi aj na predchadzajucich skusenostiach s nim. V kazdom pripade prajem vela pozitivnych zazitkov a nech vsetko dobre dopadne.

slintacik
25. okt 2014

@maxe38 no on len je tam nejaký vačok .. to bolo všetko ... teraz už viem, že je to skoro, keď som si niečo prečítala ...mňa skôr vydesili tie lieky a nič k tomu, ale už som v pohode, len som sa musela asi naozaj "posťažovať"

slintacik
25. okt 2014

@luna11 aj sa tak stalo .... ďalší deň som písala jednej doktorke, na ktorú mám veľmi dobré odporúčania čo sa týka jej profesionality aj ľudského prístupu a hneď mi odpísala, objednala ma a že zatiaľ sa aspoň môžme porozprávať o tej lekárskej správe a mi vysvetlí čo a ako ... inak ten môj asi už bývalý lekár je súkromný, tak som čakala iný prístup... a samozrejme ďakujem 🙂

mm2008
25. okt 2014

@slintacik ahoj, tak sa správaj ako tehuľka ... ten vačok - to je asi vak, v ktorom bude rásť bábätko 🙂 .. podľa mňa je dôležité, že ten vak vôbec bol a hlavne, že bol v maternici a nie niekde inde ... ten hormon - to je asi duphaston, alebo niečo podobné, dáva sa to pre podporu tehotenstva, dodáva sa vlastne ten hormon cez lieky, tento hormon produkuje žlté teliesko, ktoré sa vytvorí po ovulácii a v prípade otehotenia produkuje ten hormon ... a nemusí ho produkovať vždy v dostatočnej miere a vtedy sa môže stať, že plod sa neudrží ... preto ti to dal. Je to bežná vec, bežný hormon, ktorý je dodávaný takmer každej druhej tehuľke ... Ja osobne som ho užívala pri mojich tehotenstvách tiež.

slintacik
25. okt 2014

@mm2008 keďže mi robil sono maternice a bol tam, tak asi bol v maternici 😀 ja som v tomto úplne trdlo 🙂 hej je to duphaston ... ďakujem za vysvetlenie 🙂 po tej návšteve som bola taká nemastná, neslaná, ale potom som si povedala, že je určite všetko v poriadku a už je dobre 🙂

glembovalivia
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre