Redukcia plodu a stavy po zákroku

timmka
4. júl 2012

ahojte , chcem poradit, ktora z vas bola na redukciu plodu a ako sa po redukcii citila, mala nejake bolesti atd... dakujem

vieruna
4. júl 2012

@timmka mozem sa spytat ci to chces absolvovat, a preco? Ak to ma byt zo zdravotnych dovodov, tak ti velmi drzim palce. Ak pre to, ze nechces dve, tak len tolko, ze dvojicky su super 🙂 Neviem ti povedat, ake su stavy po, len viem, ze je to riziko pre druhy plod. Ale to asi vies

timmka
autor
4. júl 2012

@vieruna ahoj, ja som uz bola , cakala som trojicky a jedno malo siroku siju, dawnov syndrom, tak som sa rozhodla pre toto, teraz ma trochu pobolieva brusko,tak neviem ci je to v poriadku alebo nie

brita
4. júl 2012

@timmka Ahoj moja, tak uz si po tom.Som na teba myslela, ze ako sa mas. Tak vidis, vyriesilo sa to nejako a ja myslim, ze dobre. To brusko ta bude trochu pobolievat, musis vela oddychovat, ale urcite ta nesmie boliet velmi. To by si musela ist hned k lekarovi na kontrolu. Tak boli teda naozaj jednovajecne?

vieruna
4. júl 2012

Jaj. Naozaj velmi drzim palce. Brusko zvykne pobolievat na zaciatku tehu aj kvoli tomu, ze sa rozsiruje panva. Nemusi to mat s tym nic spolocne. Ja som v tomto taky stresmen, ze by som asi aspon volala dr.

timmka
autor
4. júl 2012

@brita ahoj moja, ano uz to mam za sebou, bola som minuly tyzden v stvrtok, ale zacinam pocitovat maternicu, uplne dole, tam kde mi pichali ihlu, tak neviem... ci to nie je zle, nie je to veeelka bolest, ale je.... volala som dr. tak mi predpisal cipky a ze ich mam davat, tak uvidime, ked ju budem citit tak si ho dam, aby som bola kludnejsia, sama neviem ci boli jednovajecne, ale asi nie, lebo kazde jedno malo svoju placentu, tak skor nie ako ano, na ultr. idem az na druhy tyzden v piatok, zblaznim sa, dni sa velmi tiahnu ☹

brita
4. júl 2012

@timmka Ahoj zlatko. 😉 Ja si myslim, ze to budes mat vsetko v poriadku. 😉 Zober si, ze to bol dost velky zasah do tela, musi to mat akoze nejake nasledky, v tvojom pripade myslim nejaku tu bolest. Predsa len to bola operacia a maternica je podrazdena. Nemysli na zle veci a hlavne si nepredstavuj nejake zle scenare. Fakt vela oddychuj, lahni si, polez, pospi, nenatahuj sa. To sono by aj tak teraz nic nevyriesilo, takze je dobre, ze ides az na dalsi piatok. Dovtedy sa vsetko ukludni.Samozrejme, keby ti nebolo dobre, chod hned k lekarovi, inak sa zbytocne nestresuj.A kde si bola na tu redukciu? Iste v Cechach, ze?

timmka
autor
4. júl 2012

@brita ano v brne som bola, tam su odbornici,tam mi zistili aj ze mam chorucke babatko ☹ , este si zacinam namyslat, lebo od soboty mi ochabli prsia, stale som ich mala napnute a bolestive a teraz nic ☹ , tak neviem, ale ja verim ze bambulky su silne

brita
4. júl 2012

@timmka Tie prsia vobec nesleduj. Mne sa tiez najskor napli riadne, tak na zaciatku a potom asi v case, ako si teraz ty, mi ochabli, ani ma uz neboleli, vobec som ich necitila. Ani teraz ich necitim, nebolia ma, len mi narastli, ale ja som uz v 8. mesiaci, takze to je ine. Viem, ze ta teraz vylaka cokolvek, ale skus na to tolko nemysliet, ak sa ti da. Citaj si knizku alebo pozri telku, proste trosku odputaj mysel od tychto veci.Aspon na chvilku. 🙂

kytykenka
4. júl 2012

@timmka aj ja som cakala trojicky aj som myslela nad redukciou nakoniec som to nechala tak ako to ma byt a nebola som a dobre som spravila

timmka
autor
4. júl 2012

@kytykenka pozeram ,ze ti jedno neprezilo, sice neviem kedy ti zomrelo, ale toho som sa bala stale, ze u trojicek je to velke riziko a ked som sa dozvedela, ze bude chorucke, tak som konala podla srdiecka
😒

kytykenka
4. júl 2012

@timmka no zomrel ked mal az 3 mesiace a pricina bola ina teda , ja som bola rozhodnuta ich ponechat vsetky, viem je to tazke aj ja som to prezivala ale uz sme dylej a ked si pomyslim ze by som teraz niektorehio nemala ach jaj az mi je tazko a konala som dobre, viem ze co sa ma stat sa stane raz to v zivote tak chodi a achapem aj teba aj ja som chcela redukciu a bala som sa co ak a mala som velky zmetok a milion otazok 🙂 drzim palce aby si dokonca donosila krasne dvojicky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre