Rozličné názory lekárov na tehotenstvo a hroziaci potrat

emka9
19. sep 2012

Ahojte, ani neviem odkial zacat, je to tazke a neviem komu verit. Zacnem teda od zaciatku, ked mi meskala M urobila som si test, vysiel mi 2 x pozitivne, hura tesili sme sa, ze cakame babatko. Po navsteve u lekarky sa vsetko zdalo v poriadku, no o par dni neskor som zacala spinit, hned rano som sla k lekarke a ta mi oznamila, ze vyzera to na zacinajuci potrat, nebije srdiecko (5 tt), a mam sa pripravit na potrat. Nedalo mi, tak som navstivila Sacu a tam mi pan doktor povedal, ze vidi reakciu srdiecka, urobil mi foto, pomeral aCRL bolo 6,5 mm GS:10 mm, skor mi povedal, ze plodik ma malo plodovej vody, dal mi magne b6, + duphaston 3 x1, podla neho GS ma 4t+6d a CRL ma 6t+5d, ...upokojila som sa, a tesila, ze srdiecko bije, o par dni som mala ist opat k svojej "uzasnej" lekarke, kde mi oznamila, ze nevidi ozvi srdiecka, plod nema jasny tvar, a nech idem na centralny prijem na kyretáž .... len som je povedala, co si mysli o tom, ze este pred tyzdnom, ked ona nezaznamenala srdce, iny lekar uz zaznamenal, len sa vyjadrila, ze nema tak citlive USG, ako v Saci, tak nech cakam ak chcem, .... nakoniec mi po 1 x zobrala krv na HCG po tolkych tyzdnoch .... :( zdesenie a hroza, urcite si od nej vezmem kartu .... a ak je plodik mrtvy, ako moze teda rast? dnes po týždni ma GS:1,4 cm a CRL: 1,2 cm.... co si o tom myslite? Moze ist o potrat ak babo rastie? a v inej nemocnici pred tyzdnom poculi srdiecko? Komu teda verit ? Pockam na zajtrajsie HCG vysledky a ked budu rast, snad to znamena nieco dobre ...

gambika
19. sep 2012

@emka9 na tvojom mieste by som verila tomu lekarovi co videl srdiecko kedze babatko stale rastie neda sa ti znova ist az tym druhym lekarom? keby islo o potrat tak si myslim ze by nemohlo to babatko rast, skus ist za inym lekarom ak sa ti da urcite neries kyret!!

luciferkax
19. sep 2012

Ja by som tiež nevzdávala, ver lekárovi, ktorý má citlivejší ultrazvuk. Ak by bábatko nežilo, tak by nenaraástlo ani mm...

januliku
19. sep 2012

@emka9 Urcite by som nesla hned na kyretaz, v 6tt este nemusi vidiet akciu srdiecka, a navyse ju iny lekar videl. Este by som pockala aspon 2-3 tyzdne a urcite by som isla k inemu lekarovi. Drzim palce, aby bolo vsetko ok.

baskamisko
19. sep 2012

ahoj. moje tehu zacalo presne takto isto. dve ciarky, obrovska radost, krvacanie, podla mojej lekarky zevraj missed abortion. poslala ma do nemocky na cistenie, kde mi spravili sono znovu, srdiecko mu este nebilo, ale bolo to skoro. podla lekarky v nemocnici bolo vsetko ok, nechala ma v nemocke, kde mi davali injekcie na to krvacanie, o tyzden znva sono, kde nam uz srdiecko krasne bilo. prve co som spravila po prepusteni z nemocnice, isla som si pre kartu a kamzite som sa prehlasila k inemu lekarovi. ked som toti z prisla s krvacanim, este ani sono nespravila a uz krutila hlavou, potom mi povedala ze podla poslednej ms ma byt babato velke na 8+0 a ze bolo na 5+0!! ked som od nej odchadzala so slzamy v ociach do nemocnice, uvedomila som si ze poslednu ms som mala pred 7tyzdnami, takze mi to nesedelo, a stale som verila ze ten drobcek vo mne je v poriadku. a aj bol. a stale je, teraz sme v 21tt a uz krasne kopkame. takze ti radim zmenit lekarku, pretoze taketo zakompexovane lekarky ktore sa nesustredia na svoju robotu robia len zbytocnu zlobu. dufam ze ti vsetko dobre dpadne, ak ta fazulka rastie, urcite je vsetko ok 🙂

blondiee83
19. sep 2012

@emka9 Velmi rychlo od takej lekarky prec - a ako podakovanie napis na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou - toto by som urcite nenechala len tak, vsak je to vazna vec, ide o zivot tvojho babatka.
Pokial dobre viem, v 5tt je babo velke asi 1-2 mm - a srdiecko este nie je mozne spozorovat - na to by musela mat velmi specialne pristroje - prvykrat je mozne sledovat odozvy srdca asi v 7 tyzdni...Cize ak je babatko mensie ako zrnko ryze - tam je jasne, ze tazko hovorit o pravidelnosti alebo nepravidelnosti.
Napr. ja som bola prvykrat u lekarky zaciatkom 6tyzdna - potvrdila, ze som tehotna - ale ze kym nevidi bit srdiecko a rast babo, tak mi gratulovat nemoze - mala som sa vratit tusim v 8 al. 9 tyzdni - kde sa dalo zretelne vidiet, ze babatko narastlo a srdiecko som videla bit aj ja...Cize v kazdom pripade tvoja lekarka spravila obrovsku chybu a na toto by si mala prislusne urady upozornit - pretoze nejaka ina buduca mamicka na to moze doplatit zivotom svojho babatka!!!!!!!!!
Drzim palce, nech sa babatko vyvija aj nadalej, nech je vsetko v poriadku a k tej lekarke uz nikdy, ale nikdy nechod.

m.i.r.i
19. sep 2012

@emka9 urcite este pockaj a chod do Sace...a rada (aj po vlastnej skusenosti!) pre ostatne - nechodte k lekarovi hned ako si najdete // na teste, ked ste v 4tt a podobne..do takeho 8tt ti lekari vedia neuveritelne vystresovat, riesia ci je plod, ci nie je , ci bije srdiecko ci nie, pricom je lepsie ak fazulka rastie v klude v maternici..v 8tt sa objednat k lekarovi, ktory uz urcite uvidi akciu srdiecka a aj pekne pomeria...to len taky moj postreh, lebo nie si sama co si tymto presla...

baskamisko
19. sep 2012

@m.i.r.i uplne suhlasim, pri dalsom tehu budem isto cakat par tyzdnov kym pojdem k lekarovi 🙂 tiez som sa zbytocne vystresovala...

reanda
19. sep 2012

@emka9 tiez by som ti radila, nechodit tolko po lekaroch a nechat to na babatko a verit mu a nestresovat sa zbytocne.. ak je ok, tak bude pekne rast, ak by nieco nebolo v poriadku, nuz, telo si to urcite zariadi aj same, isto netreba ist okamzite v sekunde na kyretaz

fazulka_mala
19. sep 2012

Ahoj @emka9, ja som mala tiez nieco podobne - rozny nazor lekarov na hroziaci potrat, ale dali mi duphaston a ten pomohol. Bola som aj ja v Saci (aj v KE) a v Saci som bola najspokojnejsia, vysetrenim, pristupom, pristrojmi.. Tiez nie som nejaka skusena tehulka, ale mne srdiecko prvy krat potvrdili az v 8tt. Drzim palce nech to dobre dopadne!

cabby88
19. sep 2012

Ahoj,ja len ze mne bolo vidiet prvy krat tlkot srdiecka az v siedmom tyzdni,dovtedy to bolo podla mojej lekarky len vsugerovane tehotenstvo 🙂 lebo dovtedy nevidela nic,len zvacsenu sliznicu ci co...tiez som prisla uz v 4tt a az do toho 7tt som sa vobec nevedela tesit,lebo som nevedela ci som alebo nie som tehotna...drzim palce 🙂 a to krvacanie nemohlo byt len uhniezdovanie vajicka?

emka9
autor
19. sep 2012

Dievčatá Ďakujem Vám veľmi pekne, za povzbudivé slová, budem veriť bábätku, a ako má byť tak bude, ... kartu si určite od nej vezmem.... 🙂

emka9
autor
19. sep 2012

@cabby88 Ahoj, no to neviem, podla nej to bol alebo je začínajúci potrat ... ale niekde som čítala, že to môže znamenať aj to, ak Ti praskne cievka a následne len už vytečie trošku krvi, .... tak možno že aj to .... hmmm...

baskamisko
19. sep 2012

@emka9 a akej farby bola ta krv, hneda alebo cervena?

emka9
autor
19. sep 2012

@baskamisko bola to urcite hneda farba, a tiez to nie je kazdy den, obcas ano, potom zase klud, .....

emka9
autor
19. sep 2012

@gambika Ahoj, do Sace mam ist na kontrolu 26.9. .... budem čakať a určite pôjdem...

gambika
19. sep 2012

@emka9 tak budem silno drzat palce aby bolo vsetko ok.. 🙂 urcite daj vediet ako si dopadla.. 😉

baskamisko
19. sep 2012

@emka takze to je stara krv z prasknutej cievky 🙂 teraz to tam dole mas vsetko silno prekrvene, to bude tym. ja sa teraz hram na mudru, lebo som si tym vsetkym presla :D takze sa neboj, krvacanie na zaciatku tehu je uplne normalne. teda pokial je to take slabucke, ako hovris 🙂 drzim palce, hlavne pozitivne myslenie 🙂

emka9
autor
19. sep 2012

@baskamisko Ďakujem Ti 🙂

lauricka
19. sep 2012

@emka9 ked rastie, tak je tam a urcite nemoze byt mrtve, v tom mame snad vsetci jasno, nie? takze klidek, az to bude fakt potrat, tak, bohuzial, aj to sa stava, ale u Teba to kludne moze byt krasne zdrave babatko, tak mysli pozitivne, ten drobcek to potrebuje

emka9
autor
20. sep 2012

Ahojte, takže HCG mi ukázalo 7650 🙂 na 7 týždeň ... ešte tak počkať do stredy a budeme múdrejší ... dáme si s bábätkom nádej a vieru, že všetko bude dobré 🙂

habibi78
20. sep 2012

@emka9 zmen lekarku jednoznacne....ktovie kolko zien uz ona poslala na potrat, len preto ze nema kvalitny UZV...

hradnapani
20. sep 2012

@emka9 teda, ta lekarka podla mna nestoji za nic. Okrem toho srdiecko je niekedy vidiet, teda akciu, az v desiatom tyzdni, u nas to tak bolo a moja lekarka sa tvarila, ze je to tazko v pohode. Drzim palce aby to aj u vas tak bolo, ale vyzera to nadejne 🙂

gambika
20. sep 2012

@emka9 skvelé určite ste ok uvidíš.. 😉 držim palce do stredy.. 🙂

timuss
20. sep 2012

@emka9 tiež som takto v 8-9 týždni (neviem presne ktorý to bol) špinila a to dokopy 10 dní...nič vážne, len také ako v posledný deň menštruácie...našťastie mám múdru doktorku, ktorá povedala, že pokiaľ tam nie je červená krv alebo nesilnie to krvácanie tak to je len z prekrvenia....prešlo to a všetko je ok 😉 nájdi si iného lekára 😉

emka9
autor
20. sep 2012

Ďakujem za povzbudivé slová, ale má to ešte jeden háčik bábo je veľké na 1,2 cm a dutinka v ktorej je má 1,4 cm .... teda znamená to, že má málo plodovej vody, je mu tesno ... pýtala som sa, čo sa s tým dá robiť, vitamíny, atď? no nič sa nedá robiť, len počkať a v stredu idem k doktorovi do Šace, ktorý ma ubezpečil, že srdiečko bije ..... ten je naozaj skvelý ... beriem duphaston 3x, magne B6 2x1, a Femibilion 1x1 - vitaminy .... čakať 6 dní a veriť, že sa stane zázrak a dutinka sa zväčší....stretli ste sa niekedy s takýmto prípadom,...chodím po nete, už mám skoro všetko prečítané, ale konkrétne o tejto problematike som veľa nenašla.... :( ☹

emka9
autor
20. sep 2012

@gambika Ďakujeme 🙂

emka9
autor
20. sep 2012

@hradnapani - keď som dnes bola u nej pre výsledky HCG, tak povedala, že aj ona sa môže mýliť ..... 😖

hradnapani
20. sep 2012

@emka9 no bohovske... a dieta na to moze kludne zaplatit zivotom. Prec od nej co najskor!

jaruska8
20. sep 2012

Zmeň lekárku a držím palce!! 😉

baskamisko
21. sep 2012

@emka9 tak ti drzim prsty, aby si tam to babo zacalo robit pristor, nech sa trosku pomrvi a poposuva to tam vsetko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre