Solárium v tehotenstve

nini1010
19. nov 2012

Ahojte,odkedy som tehotna (9tt)velmi sa mi zhorsila plet, co sa este znasobilo tym ze mi lekar predpisal progesteron. Robia sa mi hrozne zapalene vyrazky ako nikdy. Na tieto veci mi vzdy zabrali 3 kratke navstevy solaria a bolo po problemoch s pletou. Rada by som sa preto opytala ci mate niektora skusenost s kratkym solariom v tehotenstve. Prosim nie vlastne nazory ale naozaj relevantne informacie. Dakujem pekne🙂

mauerka
19. nov 2012

Solárium je počas tehotnosti zakázané práve pre jeho vplyv na zvýšený výskyt potratov alebo poškodenia vývoja plodu.
Ak by žena chodila ďalej do solária aj v čase vynechanej menses, tak už samozrejme vystavuje plod riziku vrodených vývojových vád. Väčšinou pri takomto poškodení nie je postihnutý jeden, ale viacero orgánových systémov. Nedá sa dopredu predpokladať, ktorý systém bude práve postihnutý a v akom rozsahu.

MUDr.Rastislav Sysák

- dovolila som si odcitovat jeho slova...Ja sama mam solarko /v rozumnom mnozstve/ tiez rada, ale v tehotenstve by som urcite neriskovala poskodenie plodu.

amouramour
19. nov 2012

ako napisala mauerka rozhodne nie, plod by sa nemal vystavovat nadmernemu prehrievaniu

horseshoe
19. nov 2012

Solarium v tehotenstve urcite velke NIE. Ja som mala problemy s pletou do polky 5.mesiaca tehotenstva. Tiez som brala progesteron - do 12.tt - urcite aj on mal vplyv na to, ze moja plet bola jedna velka katastrofa - tvar ako posiata pieskom, zapalene vyrazky, hroza 😒 A este k tomu mi aj padali strasne vlasy. No aj po dobrati progesteronu tento problem pretrvaval - ako som pisala zhruba do polky 5.mesiaca - dovtedy mi aj byvalo zle od zaludka -aj som vracala, ale nie kazdy den.
Musis to brat tak, ze v tehotenstve je ta plet pod velkym vplyvom hormonov - takze vyrazky, zmeny pleti, vlasov, telesne zmeny - to je vsetko normalne a fyziologicke. Telo si zvyka. Ja som sa velmi trapila, ako hrozne vyzeram, ale manzel mi az nadal, ze preco riesim taketo prkotiny a ze v tehu su vyrazky uplne normalne. Ono si to netreba vsimat - povedat si, ze to je len na nejake obdobie a prejde to a hlavne,ze si ty aj babo zdrave - to je podstatne 😉 😉 😉
Ak ti mozem odporucit na tie vyrazky je dobra mast Skinoren - nie kazdemu zabera, ale mne ano a ako jedna z mala sa moze aj v tehotenstve - je na predpis u kozneho. A este odporucam na umyvanie pleti - nepouzivat pletove mlieka a tonicum - namiesto toho umyt rano a vecer plet cistiacym gelom alebo penou a na noc tvar nenatierat ziadnym kremom.

nini1010
autor
19. nov 2012

Dakujem kocky,ja viem ze babo je na prvom mieste len ma trapi vyzerat ako strasidlo.no co uz.pouzivam aj cajovnikovy olej,skvelo vysusa ale cervene flaky ostavaju☹

mauerka
19. nov 2012

@nini1010 Riesim u syna podobny problem - na mastnu plet odporucam Biodermu, rada Sebium.

sasenkah
19. nov 2012

@nini1010 suhlasim v prispevkami vyssie. Solarko v tehotenstve nie. Predtym som chodila, ale odkedy som tehotna, ani raz. Aj tak je predpoklad, ze by i to nepomohlo, kedze ide o zmeny vyvolane hormonmi. Napr. ja pravidelne chodim na kozmetiku, pouzivam drahe specialne pripravky a zlepsenie je len minimalne...
Radsej neriskovat...

magdik1985
19. nov 2012

ahoj, ak to je zapričinené hormonálne ti nič teraz asi moc nepomože, ale kozmetika s čajovnikom je super, ja som mávala akne na čele použivala som skinoren čo ti tu kočky radia a pomahalo mi to, myslim, že sa to môže aj v tehotenstve. Mne sa plet v tehotenstve zase zlepšila. ale určite sa teraz nesolarkuj. ale možno to máš len teraz nazaciatku tehu a ze sa to zlepsi zase. tak prijemné tehulkovanie 😉

mita9
19. nov 2012

@nini1010 kup si od biodermy krem AKN sebium a pletovu vodu...stojito do 40€, pouzivaj to dva krat denne a zaberie ti to..aj mne to zabralo

aymee
19. nov 2012

@nini1010 solarium sa neodporuca, ja mam tiez plet neskutocnu , ale pomaha mi ked si prelisujem 5strucikov cesnaku, trochu chrenu zalejem vinovym octom necham tyzden odstat a potom s tym cistim plet- smrad je asi v celej bytovke ale pomaha 😉 len nezabudat na hydratacne oil-free kremy ktore nemastnia plet, lebo cesnak dost susi plet

mia299
24. sep 2013

Ja som počas prveho tehotenstva navštevovala solárium (sila zvyku) defakto až do konca siedmeho mesiaca tehotenstva moja lekárka nebola proti nakoľko žiarenie zo solária preniká do kože nie ďalej a plod v maternici je dostatočne chránení. Som zase tehotná a keď čítam tieto príspevky tak aj vydesená 😖

sarinka2012
29. sep 2013

@mia299 Ahoj 🙂 robila som vo fitnescentre a mam aj skusky z hygieny a obsluhy solaria a suhlasim s tvojou lekarkou,žiarenie nema žiaden vplyv na plod ,neprenika pod kozu,co moze byt ale problem je teplo ktore v solariu vznika,sama mozes pozorovat ze kožu mas po slneni v solariu horucu a prehrievanie je velky problem ,hlavne v poslednych mesiacoch tehotenstva,preto sa nesmie slnit ani na normalnom slniecku,prehriatie moze sposobit poškodenie mozgu babatka,alebo vyvolat predcasny porod,nepoznam osobne taky pripad,len teorie že sa to stat može.Ja som sa solaria v tehotenstve vzdala,ale neodsudzujem nikoho,radsej poradim,ak potrebujes aspon raz za cas skociť do solarka,daj si cez brusko namoceny uterak,aby si babatko chranila pred teplom 🙂 brusko sa ti sice neopali,ale teraz v bliziacej sa zime to ani tak nevadi 🙂

beruska87
19. dec 2015

Ženy a čo hovoríte na solárko po potrate? Mojmu babatku prestalo bit srdiecko, vyvolali mi potrat tabletkami, je to uz 4 tyzdne, momentalne sa blozia sviatky, clovek sa chce ist trosku odreagovat od vsetkeho ku tomu vsetkemu som stratila veľa železa, takžw som jak

beruska87
19. dec 2015

Ženy a čo hovoríte na solárko po potrate? Mojmu babatku prestalo bit srdiecko, vyvolali mi potrat tabletkami, je to uz 4 tyzdne, momentalne sa blizia sviatky, clovek sa chce ist trosku odreagovat od vsetkeho ku tomu vsetkemu som stratila veľa železa, takže som jak smrtka, išla by som max. 2x po 5 min, myslíte, že môže poškodiť?

tina87tina
23. sep 2016

Aj mne chýba solarko baby ☹ ale už začínam 6 mesiac takže už nejako vydržím. Takáto biela V lete som ešte nikdy nebola 🙂 na slnko som nemohla, tvorili sa mi hnedé škvrny.

tina87tina
23. sep 2016

Musíme vydržať dievčatá, veď po pôrode už znovu budeme moc robiť všetko pre krásu, teraz si treba dať oddych a majte v srdciach iba dobro toho malého stvorenia, nikdy by som si neodpustila keby kvôli mojej hlúposti, by malo byť moje dieťa poškodené po celý život! Veď toľko lásky ako dokáže dať dieťa snáď nedokáže nikto! Ženy robte tak, aby ste si nikdy nič nevyčítali. Ani naše mamky nás neohrozili prečo by sme my mali konať inak ?

danielka049
18. jún 2017

Ahojte...Ja chodim tiez na solarko tak raz za tyzden na 10 minút...Same musite vedieť ci sa velmi prehrejete...Keby niečo dajte si mokrý uterák cez bruško....Majte pekný den🤗

silviaeli
30. apr 2022

@nini1010 dievcatko ti berie krásu🤷🏻‍♀️😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre