Som prvýkrát tehu

15. júl 2021

Ahojte. Som prvý krát tehu a preto som si dávala veľký pozor vo všetkom. Prestala som chodiť na nechty aj si farbiť vlasy a ani na mihálnice som nechodila. Moja otázka znie. Viem je to individuálne niekto to robí aj počas tehotenstva "lebo to nie je choroba" ale myslím si že sú tam látky ktoré by neprospeli bábätku. To je jedno... Ja by som sa chcela spýtať že počas kojenia by sa už vlasy farbiť mohli? Alebo aspoň ísť na nechty alebo niečo? Strašne mi už chýba dopriať si nejaký "luxus" 😃😃😃

janulienka_janka
15. júl 2021

Ja chodím na nechty úplne v pohode... Nemá sa to ako k bábätko dostať ani cez krv ani nijak 😁 rovnako sa nemusíš báť farbenia vlasov.. Skôr by možno vadilo keby si kaderníčka a farbis nonstop vlasy a dychas ten smrad ale to ze si nafarbis vlasy nijak tým bábätku neuškodíš.. Tiez som prvý krát tehu ale teda takéto neriešim vôbec 😊 neobmedzuj sa, pokiaľ sa cítiš dobre a všetko je ok

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kkovacovak
15. júl 2021

Ja síce na nechty ani mihalnice nechodím lebo sa mi to také umelé nepáči ale doma si normálne tak ako vždy robím gellak pod uv lampou a aj kaderníčke idem. Jediný problém s takým obyč farbením by som mala v tom že ti môže inak chytať pigment. Ale čo sa týka bezpečnosti tak v pohode

sirka9
15. júl 2021

kludne chod na nechty, a kludne aj kadernicke. neodporucam farbit vlasy doma, predsa len sa toho clovek viac zadycha, ale ku kadernicke uplne v poho, treba jej povedat, ze si tehotna, maju trosku iny pristup k farbeniu. je tam ale riziko ineho pigmentu pri farbeni, kedze farby v tehotenstve chytaju inak niekedy. a nechty, kludne si chod oddychnut 🙂

autor
15. júl 2021
dievcacitajucelist
15. júl 2021

Len na margo k téme farbenie vlasov...kamaratka je kaderníčka...obidve tehu robila až kým neporodila...dievčatá sú zdravé a bez alergii...to je skôr o génoch a nie či si zafarbim vlasy, alebo dám predĺžiť mihalnice....jasne, že cigaretam a pod. sa počas tehu treba vyvarovať...drzim palec 😊👍

dzejsik
15. júl 2021

ja chodim na mihalnice normalne, ta troska lepidla zase cez mihalnicu nepresiakne 🙂

autor
15. júl 2021

@dievcacitajucelist
@dzejsik
Už keď som vydržala do 8meho mesiaca tak už nezačnem teraz 😃skôr mi išlo o to či môžem počas kojenia alebo už až potom 🙊

hipuska
15. júl 2021

Počas kojenia môžeš. Len tu je už otázka, či sa ti bude dať. Ja keď som kojila, som sa často cítila ako priviazaná k psej búde 😆

dzejsik
15. júl 2021

ano, mozes 😁

rivini
15. júl 2021

Ja si v tehu nelakujem nechty, ani nefarbim vlasy. Viem, ze to nie je choroba, napriek tomu prenikaju cez laky a lepidla na nechty BPA, pri odlakovavani toluen a pri farbeni vlasov zas zostavaju zvysky amoniaku este tyzdne v pokozke. Celkovo si myslim, ze babatku by sa nic zle nestalo, no nikdy neviem, ci tie latky nesposobia neskor rozvoj nejakej alergie. Ja to nechcem riskovat. Ved uz ak kopa veci beznej potreby obsahuje kopu skodlivin, naco cielene pridavat dalsie...

autor
15. júl 2021

@hipuska aj to je pravda ale tak snáď na chvíľu aspoň raz za mesiac mi to slečna odpustí 😃😃

milka1988
15. júl 2021

Existujú už farby bez amoniaku vhodné pre tehotné ;)

autor
15. júl 2021

@rivini áno, preto som s tým sekla hneď ako som zistila že som tehotná 🙂

mamamasama
15. júl 2021

V prvom tehotenstve som bola uplny blazon. 🤣 Riesila som vsetko, druhe si uzivam a neobmedzujem sa 🙂

milka1988
15. júl 2021

ja som prvy krat, a napr neprenaham to s nicim, snazim sa nestresovat to viac moze narobit sarapatu ako nejake nechty. Jasne toho bordelu je vsade okolo nas uz dost, ale zas tehotenstvo nie je choroba, treba byt len opatrnejsia pri svojom zdravi, umvyvat radsej castejsie ruky, ovocie a zeleninu poriadne umyt, drzat sa dalej od chorych, papat vitaminy na imunitu a spravny vyvoj dietatka, byt vpohode a bude aj dieta 🙂 vsetko by sa malo robit s mierou a nezvelicovat neprehanat inak z krasneho odbobia zeny sa stane jedno velke stresove obdobie 🙂

mimi16
22. júl 2021

Kľudne si ten luxus dopraj. Vlasy a nechty určite nie je problém. Nebudeme predsa vyzerať jak zálesáčky!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre