Som tehotná 3 mesiace po cisárskom

chovancova122
24. nov 2014

Ahojte , mam 3 mesacne babatko a zistila som ze som tehotna je tu niekto kto si tym tiez presiel?chcela by som vediet ci je to nebezpecne alebo naco sa mam pripravit?babatko sme chceli len sa bojim ci po zdravotnej stranke to bude v poriadku

smrcinka
4. mar 2015

ahoj
ja som po 4 cisárskych
poznám mamičku, ktorá rodila cisárskym a hneď na to po pôrode otehotnela, čiže do roka rodila znova a 2. pôrod mala normálny a bolo všetko v poriadku bez komplikácií

kaktusik007
4. mar 2015

@chovancova122 ahoj, teraz som to tu nasla... ja som 4 mesacnemu synovi oznamovala ze bude z neho starsi brat 😀 teraz budu mat 5 a 4 roky a nemenila by som, mat deti do roka je super 🙂 teda ja mam rozdiel 360 dni 😀

co sa tyka tehu - druhe bolo bezproblemove. To prve som bola na rizikovom a bolo velmi komplikovane. Aspon u mna. No a druhy porod bol planovany cisarak - aj sa ma snazili ukecat na prirodzeny porod, ale za ziadnych okolnosti s tym nesuhlas -- prave KONTRAKCIE su velmi zle a ak prepuknu, tak ti hrozi ruptura maternice a to je pruser - zivot ohrozujuci stav.
Ja som musela zmenit na zaciatku gynekologa - pretoze ten moj mi automaticky isiel riesit interupciu. Ale moj novy sa k tomu postavil stylom -- no co uz, nejako to spolu dobojujeme 🙂
bola som viac v sledovani, ono je dolezite ako ti rastie brusko, a tiez sa ma vzdy pytal ci necitim nejake tahy ci co... a ked robil sono, tak vzdy riesil aj jazvu po prvom cisarskom....

u mna to dopadlo na jednicku - aj ked teda porodnik povedal ze som mala maternicu v mieste prvej jazvy uz velmi tenku a ak by doslo ku kontrakcii, dost realne bolo ze by sa roztrhla.... vdaka bohu som tu, vdaka bohu su tu aj moje dve deti.
je to riziko, to ano... ale kazde tehotenstvo je riziko.

elninoenmipueblo
2. okt 2015

tak ako to dopadlo??dufam ze ste v poriadku
@chovancova122

stefulcek
8. sep 2016

@chovancova122 ako to dopadlo?? 🙂 ste v poriadku?? 🙂

nika2212
8. sep 2016

@chovancova122 Ahoj chcem sa len opýtat nepatrí to do tejto témi prečo si musela mať cisársky?? a prečo hned doktor povedal že aj toto pôjde cez cisársky??? Preto sa pýtam lebo ja som rodila obe prirodzene a akože dovi dopo nemala som lieky a rodila som dlho a vo velkých bolestiach.....a muž chce aj tretie babo nie teraz ale tak časom a ja dost rozmyšlam nad tým cisarskym lebo prirodzene už nechcem rodit mám velmi zlé skúsenosti.......Možno niekto povie radšej prirodzene ako cisarky kvôli jazve a bolesitiam potom no ja fakt už by som nešla rodiť normalne!!! Ake su dôvody na cisarsky??? viem si ho aj sama zvolit?? Prečo tebe hned dali cisarskym?? j to druhe?? dakujem za odp

smrcinka
11. sep 2016

a prečo by nemalo byť v poriadku? poznám x žien, ktoré maju do roka 2 pôrody a všetko bolo OK.

dajda459
10. júl 2017

@chovancova122 ahoj. Viem ze to je uz dlhsia doba,co si sem dala tento prispevok ale chcem sa ta spytat ako to vsetko dopadlo a v com to bolo ine ako pri prvej sekcii. A hlavne ako bolo na tom prve babo,kedze asi po tvojom druhom porode sa zacinalo to prve akurat chodit. Staranie a vychova bola asi dost tazka.

zuzka0900
14. feb 2021

Dobry vecer aj ja som tehotna 3 mesiace po cisarskom chcem vedet ci to je bezpecne a co ma caka

olivs1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petka_3
15. feb 2021

@zuzka0900 neboj. Síce tehotebstvou
po sekcii je s väčším rizikom, ale aj tak sa dá obvykle dokonca porodiť normálne. Riziko prasknutia maternice je veľmi malé a dá sa odsledovať. A aj riešiť.
Skús si to naštudovať napr. Na who.

zuzka0900
16. feb 2021

@petka_3 bojim sa chcem aby som aj ja aj babetko boli poriadku kde by som si to mohla nastudovat

petka_3
16. feb 2021

@zuzka0900 ja som si kúpila knihu, ale už ju asi nemám a potom na internete, pozriem
Tam tá skôr upokoja, lebo ty sama veľa nespravis. Dôležitý je výber lekára. Ale neboj. Kamarátka do roka po sekcii porodila normálne bez komplikácií.
Ja som mala rozdiel 19mesiacov. A tiež som porodila normálne.
Idem pozrieť aspoň nejakú linku.

petka_3
16. feb 2021

Iba toto zatiaľ.
https://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/cisarsky-...
Tam sa ide o level vyššie, nielen o tehotenstvo ale dokonca o normálny pôrod a žiadne rozdiely časové sa tam nespomínajú, lebo nie sú dôležité.
Je tam napísané:
DokoncA aj po dvoch sekciach je riziko pri normálnom pôrode také nízke, že je lepšie skúsiť normálny pôrod. A to pôrod je najväčšia záťaž na maternicu.
Neboj, to bude v poriadku.
Pre teba je naj skúsiť nestresovat, nedvihat a užiť si tehu

matila
31. okt 2022

@zuzka0900 ahoj ak sa sem dostanes rada by som vedela ako ti to dopadlo, ja som otehotnela teraz po 5mesiacoch a mam strach

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre